Děti oslavily svůj den

Redakce 2019-06-08 14:00:00

V sobotu 1. června uspořádali občané ve spolupráci se Spolkem pro rozvoj Sedčic velkou oslavu dne dětí s názvem Den všech dětí. Sezvány byly všechny děti bez ohledu místa pobytu. Povedlo se. Úžasného dne se přišlo a přijelo zúčastnit na 62 dětí všech věkových kategorií.

Děti dorazily z místní obce i okolí – měst Kadaň a Jirkov, z obce Vysoká Pec a 12 dětí přijelo i z Dětského domova Hory svaté Kateřiny. Oslava začala půlhodinovým představením loutkového divadla a pak se děti vydaly plnit rozličné úkoly na čtrnácti stanovištích, kde byly ihned na místě odměněny malou sladkostí. Po splnění všech úkolů si děti vyzvedly zasloužené balíčky odměn, a aby měly ještě větší radost, na každého čekala věcná cena v dětské tombole. Mezi doprovodné atrakce patřila ukázka základních úkonů zdravovědy a poskytnutí první pomoci, které předvedl mladý tým záchranářů ze Žatce. Děti měly dále možnost se vyřádit ve skákacím hradě, užít si zábavu s opravdu velkými nafukovacími míči a osvěžit se ve vodní sprše. Dále měly možnost prohlédnout si stroje, na kterých přijeli čtyři motorkáři, mohly si udělat památeční foto a položit otázky kolem motorek. Pořadatelé zajistili občerstvení a děti si mohly opéct buřty, nebo se nasytit množstvím koláčů a jednohubek. Ve večerních hodinách akce pokračovala dále a tentokráte zaměřena na dospělé, protože i dospělý člověk je uvnitř duše vlastně stále malým dítětem. I pro ně byla malá tombola, opékání a písně u ohně.

Akci pořadatelé financovali pouze z vlastních prostředků a darů, bez použití peněz z obecního rozpočtu.

A dle ohlasu se už nyní těší na další akce, které mají v plánu pro děti a vlastně pro všechny občany nejen z okolí.

Svátek dětí oslavovali 1. června nejen v Sedčičích, ale také v dalších obcích nedaleko Žatce. Přímo ve městě byl pro děti připraven program v parku pod nemocnicí i kapucínské zahradě.

Aleš Dohnal

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


ÚČETNÍ

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme ÚČETNÍ. Náplní práce je zajištění vedení účetnictví příspěvkové organizace s prvky podnikatelského subjektu. Požadujeme výbornou znalost celkového účetnictví. V případě zájmu nás kontaktujte písemně na uvedený e-mail.
E-mail: havelka@chchp.cz


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ÚDRŽBÁŘ

Farma Xaverov a.s. Libočany přijme do pracovního poměru na farmě v Libočanech ÚDRŽBÁŘE. Požadujeme vyučení v oboru opravář/zámečník, ŘP sk. C, strojní průkaz případně průkaz na VZ a svářecí průkaz výhodou, flexibilitu, samostatnost. Nástup dle dohody/ihned.
Tel.: 723 948 710


ÚČETNÍ/FAKTURANTKA

REMEI CZ s.r.o. hledá komunikativní ženu na pozici účetní, fakturantka. Pracovní úvazek: 40 hodin/týdně. Požadavky: USO.
Kontakt: Šroufková Lenka
Tel.: 606 689 927
E-mail: sekretariat@remei.cz

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video