Děti oslavily svůj den

Redakce 2019-06-08 14:00:00

V sobotu 1. června uspořádali občané ve spolupráci se Spolkem pro rozvoj Sedčic velkou oslavu dne dětí s názvem Den všech dětí. Sezvány byly všechny děti bez ohledu místa pobytu. Povedlo se. Úžasného dne se přišlo a přijelo zúčastnit na 62 dětí všech věkových kategorií.

Děti dorazily z místní obce i okolí – měst Kadaň a Jirkov, z obce Vysoká Pec a 12 dětí přijelo i z Dětského domova Hory svaté Kateřiny. Oslava začala půlhodinovým představením loutkového divadla a pak se děti vydaly plnit rozličné úkoly na čtrnácti stanovištích, kde byly ihned na místě odměněny malou sladkostí. Po splnění všech úkolů si děti vyzvedly zasloužené balíčky odměn, a aby měly ještě větší radost, na každého čekala věcná cena v dětské tombole. Mezi doprovodné atrakce patřila ukázka základních úkonů zdravovědy a poskytnutí první pomoci, které předvedl mladý tým záchranářů ze Žatce. Děti měly dále možnost se vyřádit ve skákacím hradě, užít si zábavu s opravdu velkými nafukovacími míči a osvěžit se ve vodní sprše. Dále měly možnost prohlédnout si stroje, na kterých přijeli čtyři motorkáři, mohly si udělat památeční foto a položit otázky kolem motorek. Pořadatelé zajistili občerstvení a děti si mohly opéct buřty, nebo se nasytit množstvím koláčů a jednohubek. Ve večerních hodinách akce pokračovala dále a tentokráte zaměřena na dospělé, protože i dospělý člověk je uvnitř duše vlastně stále malým dítětem. I pro ně byla malá tombola, opékání a písně u ohně.

Akci pořadatelé financovali pouze z vlastních prostředků a darů, bez použití peněz z obecního rozpočtu.

A dle ohlasu se už nyní těší na další akce, které mají v plánu pro děti a vlastně pro všechny občany nejen z okolí.

Svátek dětí oslavovali 1. června nejen v Sedčičích, ale také v dalších obcích nedaleko Žatce. Přímo ve městě byl pro děti připraven program v parku pod nemocnicí i kapucínské zahradě.

Aleš Dohnal

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE

LOGIT Hlubany - Podbořany přijímá! Hledáme nové kolegyně na pracovní pozici OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE. Mzda od 21 tisíc, nepřetržitý provoz, náborový příspěvek 5 tisíc, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700 Kč za měsíc, příplatky na dopravu 2 Kč/km, stravné zdarma v hodnotě 180 Kč na směnu.
Kontakt: Ing. Simona Šilarová
Tel.: 727 838 954
E-mail: simona.silarova@radicigroup.com

TECHNIK

Společnost H-REKULTIVACE a.s. (Černovice 226) hledá zaměstnance na pozici TECHNIK. Požadujeme středoškolské vzdělání - lesnického nebo zahradnického směru výhodou, schopnost vést kolektiv zaměstnanců, ŘP sk. B. Nástup možný ihned. Nabízíme: nástupní plat 30000,- Kč + měsíční a roční bonus. K dispozici osobní SUV automobil, mobil, IT technika. Trvalý pracovní poměr. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: lj@h-rekultivace.cz

STRÁŽNÍK

Rádi byste se stali součástí Městské policie Podbořany? Máte šanci! Město Podbořany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa STRÁŽNÍK Městské policie Podbořany na dobu neurčitou. Bližší informace na uvedených kontaktech.
Tel.: 777 214 193
E-mail: gutzer@podborany.net

HLÍDÁNÍ - BRIGÁDA/VÝPOMOC

V Žatci hledáme osobu(y), která by navštěvovala pratetu s pohybovým omezením (denně 30 min, Písecká ul.) a zkontrolovala, že teta v den jedla a pila (jídlo zaváží pečovatelky). Finance dohodou. Krátkodobě, cca 2 měsíce. Mohou se střídat 2 osoby. Tel./SMS: 602 660 664 nebo 602 743 664.
Tel.: 602 660 664

ŘIDIČ

Firma Marius Pedersen, a.s., přijme pro provozovnu Louny ŘIDIČE. Požadujeme oprávnění skupiny C,E, prof. průkaz, karta řidiče. Více informací na uvedeném telefonu.
Kontakt: Ing. Josef Fryč
Tel.: 739 682 517

Poslední videa

Cvrnkaní kuliček na Dni her v muzejní zahradě v Žatci

Ve čtvrtek 15. srpna zahrada regionálního muzea K. A. Polánka přilákala - i v nepříliš příznivém počasí - desítky malých a velkých návštěvníků. Do hry (svého dětství) se s radostí pustili i dospělí:)

Přehrát video
Smolnice: Hry mikroregionu Perucko

Děti ráje ...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+2 v N. Ervěnicích. Čistý vchod, nájem 7,7 tis. + 1 kauce nutná. Tel. 606 294 302.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím zahrádku v Chomutově. Tel. 728 512 011.

Vzpomínky

Jarmila Kluchová

Dne 24. 8. 2019 uplyne 1 rok, od úmrtí paní Jarmily KLUCHOVÉ. Stále vzpomínají dcera Jarmila s manželem, vnoučata, pravnoučata a prapravnoučata.

Emil Přibyl

Jen těžko k uvěření, že tak dlouho už tu s námi není. Kdo Tě znal, ten v dobrém vzpomene, kdo měl rád, nikdy nezapomene. Dne 24. 8. 2019 uplyne 10 let, co nás navždy opustil manžel, tatínek, dědeček a pradědeček, pan Emil PŘIBYL. Vzpomínají manželka, děti s rodinou, vnoučata a pravnoučata.

Miroslava Hermanová

Láska smrtí nekončí, stále v srdci zůstává... Dne 20. srpna uplynulo 21 let od úmrtí paní Miroslavy Hermanové z Kaštic. Stále vzpomínají dcera Pavlína a syn Pavel s rodinami.