Taktické cvičení: Srážka ultralightu s dopravním letadlem

Hedvika Mašková 2019-06-11 14:00:00

To v našem městě ještě nebylo. V areálu letiště Macerka proběhlo minulé pondělí v rámci integrovaného záchranného systému taktické cvičení, jehož námětem byla srážka nouzově přistávajícího malého dopravního letadla s ultralightem. Mezi částmi trupu se nalézalo přes padesát osob s různými stupni zranění.

,,Cílem cvičení bylo ověření rozhodovacích schopností velitele zásahu a vedoucích pracovníků složek integrovaného záchranného systému (IZS) při společném řízení sil a prostředků, jejich vzájemná výpomoc a komunikace při zdolávání mimořádných událostí druhu leteckých nehod. Taktické cvičení souběžně ověřilo odborné znalosti v problematice spolupráce mezi složkami IZS s ohledem na druh mimořádné události, třídění raněných metodou START a jejich následný transport na stanoviště pro shromáždění a třídění raněných k odvozu zdravotnických záchranných služeb do zdravotnických zařízení, poskytování první pomoci na místě před transportem raněných, zřízení štábu velitele zásahu a jeho činnost, organizaci spojení mezi složkami IZS. Obsahem taktického cvičení bylo mimo jiné i policejní pátrání v terénu, kde by se mohli nacházet cestující z letadla, a také bezpečnostní opatření zaměřené na omezení pohybu osob v místě havárie a na regulaci dopravy ze strany policistů,“ vysvětlil Petr Kubiska z HZS územního odboru Žatec z úseku zjišťování příčin vzniku požárů.

Cvičení se zúčastnily jednotky Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje ze stanic Žatec, Louny, Podbořany, Bítozeves a Chomutov. Dobrovolné jednotky z Žatce, Libočan, Tuchořic, Podbořan a Lubence. Dále šest posádek Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje, dvě posádky ZDS – Zdravotní dopravní služby. Součástí cvičení byla i součinnost s Nemocnicí Žatec, která se do taktického cvičení takového rozsahu zapojila poprvé v historii. Nemocnice po výzvě zdravotnických záchranných služeb aktivovala ,,Traumatologický plán“. Zdravotníci byli připraveni na příjezd raněných. Celkem bylo ošetřeno 24 postižených osob s různými typy poranění, např.: popáleniny, otevřené zlomeniny, šokové stavy a jiné. Do cvičení se zapojily desítky policistů z organizačních článků a útvarů Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje, Zdravotnická záchranná služba a Městská policie Žatec.

Během pondělního dopoledne se po Žatci pohybovalo větší množství vozidel složek IZS, což bylo pro některé obyvatele matoucí. Museli dbát zvýšené opatrnosti při pohybu městem a v okolí nemocnice. Během cvičení byla rovněž uzavřena ulice Čeradická od křížení s Plzeňskou ulicí u čerpací stanice až po obec Čeradice.


Hedvika Mašková

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE

LOGIT Hlubany - Podbořany přijímá! Hledáme nové kolegyně na pracovní pozici OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE. Mzda od 21 tisíc, nepřetržitý provoz, náborový příspěvek 5 tisíc, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700 Kč za měsíc, příplatky na dopravu 2 Kč/km, stravné zdarma v hodnotě 180 Kč na směnu.
Kontakt: Ing. Simona Šilarová
Tel.: 727 838 954
E-mail: simona.silarova@radicigroup.com

NÁMĚSTEK/NÁMĚSTKYNĚ PRO VÝROBU A DISTRIBUCI

Žatecká teplárenská vyhlašuje výběrové řízení na pozici NÁMĚSTEK/NÁMĚSTKYNĚ PRO VÝROBU A DISTRIBUCI. Podrobné podmínky a více informací najdete na webu www.ztas.cz nebo na uvedeném telefonu.
Kontakt: Ing. Miroslava Schönbeková, MBA
Tel.: 727 819 858

ŘEDITEL/KA

Žatecká teplárenská vyhlašuje výběrové řízení na pozici ŘEDITEL/KA SPOLEČNOSTI. Podrobné podmínky a více informací najdete na webu www.ztas.cz nebo na uvedeném telefonu.
Kontakt: Ing. Miroslava Schönbeková, MBA
Tel.: 727 819 858

TECHNIK

Společnost H-REKULTIVACE a.s. (Černovice 226) hledá zaměstnance na pozici TECHNIK. Požadujeme středoškolské vzdělání - lesnického nebo zahradnického směru výhodou, schopnost vést kolektiv zaměstnanců, ŘP sk. B. Nástup možný ihned. Nabízíme: nástupní plat 30000,- Kč + měsíční a roční bonus. K dispozici osobní SUV automobil, mobil, IT technika. Trvalý pracovní poměr. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: lj@h-rekultivace.cz

PRACOVNÍK V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH AZYLOVÉHO DOMU

Vavřinec, z. s. nabízí kreativní a společensky potřebnou práci s adekvátním finančním ohodnocením, firemními bonusy a možností dalšího vzdělávání a nástupem ihned na pracovní pozici PRACOVNÍK V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH AZYLOVÉHO DOMU PRO RODINY S DĚTMI V ŽATCI. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail, pro více info volejte na uvedený telefon.
Tel.: 607 813 451
E-mail: hrdlickova@vavrinec-zs.cz

Poslední videa

Na Dni otevřených dveří DDM Podbořany

Mezi 32 kroužky, které DDM nabízí, je také Škola magie a kouzel - její vedoucí předvedl 11. 9. na dni otevřených dveří malé zájemkyni jedno z "kouzel" :-)

Přehrát video
Lenešice: první školní den

Škola začíná ...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu chatu v Selmicích (obec Zbrašín). Tel. 732 379 233.

PRONÁJEM

Pronajmu byt 2+1 s balkonem v Žatci, Podměstí. Byt je v 1. patře, po rekonstrukci a kompletně zařízený. Vhodný pro 4 až 5 osob. Tel. 776 604 006.

Vzpomínky

Josef Černý

Jak tiše žil, tak tiše odešel …… Skromný ve svém životě, velký v lásce a dobrotě. - Dne 24. září tomu bude osmadvacet let, co nás navždy opustil milovaný bratr a tatínek, pan Josef ČERNÝ, rozený SOUKUP z Chomutova. Všem, kteří vzpomenou společně s námi, děkují sourozenci s rodinami.

Stanislav Dočkal

Dne 17. září uplynulo třetí smutný rok, kdy nás navždy opustil milovaný manžel, dědeček a tatínek, pan Stanislav DOČKAL. S láskou a úctou stále vzpomíná manželka Jana s rodinou.

Iveta Moravcová

Dne 21. září vzpomeneme nedožitých třiapadesátých narozenin paní Ivety MORAVCOVÉ z Černovic. S láskou a úctou stále vzpomínají manžel, děti, sestry s rodinami a ostatní příbuzní a známí. Děkujeme za tichou vzpomínku.