Kam vyrazit o víkendu na Žatecku, Lounsku a Podbořansku

Redakce 2019-06-06 17:00:00

Výstavy v Lounech, běh žatecké 11°, rodinný, dětský den, exkurze, pohádkové putování, koncert v kapli, Hošťálkohraní - i tento víkend bude bohatý na kulturu. Pojďte si vybrat.

ŽATECKO

PÁTEK 7. ČERVNA

Letní kino Žatec: X-Men: Dark Phoenix. Ve 21.30 hod.

DDM Žatec: Rozlučkové spinkání - spousta zábavy, soutěží a tvoření, příchod v masce vítán. Od 18 hodin do soboty 10 hodin.

Žatec, Malínská ul: Cirkus Arlet - první představení, vstup 150 Kč. V 17 hod. 

Country club Tulipán Žatec: Hraje DJ Majkl. Od 21 hodin.

SOBOTA 8. ČERVNA

Letní kino Žatec: Psí poslání 2. Ve 21.30 hod.

Žatec, Lidový dům: Běh žatecké 11° – kolektivní hra včetně kulturního programu. Prezence závodníků v 11.45 hodin, od 17 hodin Punková afterpárty. Vstup zdarma.

Žatec, Malínská ul: Cirkus Arlet - představení ve 14 hod.

Nové Sedlo, hřiště: Sportovní den pro děti – soutěže, skákací hrad, aquazorbong, hasiči s pěnou, pro děti párek, limo a zmrzlina zdarma, hraje a moderuje DJ FWM, od 16 hodin živé vystoupení Lady Fejfer, od 19 hodin večerní zábava. Od 12 hod.

Zámek Stekník: Víkend otevřených zahrad – prohlídky samostatně do zahrad od 10 do 17:15. Mimořádné prohlídky zámeckých zahrad s průvodcem (minimálně 5 osob) začínají v 10:50, 11:50, 12:50, 13: 50, 14:50, 15:50, 16:50. Vstupné do zahrad s průvodcem 70 Kč. Vstupné samostatně do zahrad 50 Kč. Do zahrad je možné si donést i vlastní piknikové deky. Od 10 hodin.

Country club Tulipán Žatec: Hraje Black & White. Od 21 hodin.

NEDĚLE 9. ČERVNA

Letní kino Žatec: Šprtky to chtěj taky. Ve 21.30 hod.

Žatec, Malínská ul: Cirkus Arlet - poslední představení. V 11 hod. 

Žatec, u řeky: Pohádkové putování - pohádková cesta plná úkolů a soutěže s pohádkovými bytostmi, pořádá DDM Žatec ve spolupráci s městem Žatec. Start: Slavoj Žatec u řeky ve 14 hodin.

Budík Hošťálkovo nám. Žatec: Hošťálkohraní 2019 – 3. ročník dětského odpoledne v Budíku přichystal spolek Budík ve spolupráci s Farmou Šťastný z Radičevse na druhou neděli červnovou.Tvoření s děvčaty z Farmy Šťastný na letní motivy, v 15.30 loutková pohádka Sněhurka a sedm trpaslíků, tancovačka - Levoruký Eda a Kujme Pikle Band. Vstupné dobrovolné. Od 14 hod.

LOUNSKO

PÁTEK 7. ČERVNA

Kino Svět Louny: John Wick 3 - ve třetí části této adrenalinové akční série má super zabiják John Wick (Keanu Reeves) v patách celou armádu lovců odměn usilujících o získání 14 miliónů dolarů vypsaných na jeho hlavu. Také v sobotu a neděli. Ve 20 hod.

Psí poslání 2 – premiéra ČR. Některá přátelství jsou věčná, a to i v pokračování celosvětově úspěšného rodinného filmu Psí poslání. Také v sobotu a neděli. V 15 hod.

X-Men: Dark Phoenix 3D dabing – světová premiéra. X- Meni čelí nejhroznějšímu a nejsilnějšímu nepříteli: Jean Grey, která pochází z jejich vlastních řad. Akční film. Také v sobotu a neděli. V 17.30 hod.

Máma – světová premiéra. Thriller, horor. Také v sobotu. Ve 22 hod.

Výstaviště Louny: Výstavy Autosalon, Rodina a volný čas, pro děti Cesta za dobrodružstvím – XXI. ročník výstavy osobních, užitkových, nákladních automobilů, motocyklů a autopotřeb spojené s výstavou “Rodina a volný čas” – IX. ročník prodejní a kontraktační výstavy pro rodinu a volný čas. Do neděle. Od 9 do 17 hod. Gladiator Race - po celý den před pavilonem D. 

Výstaviště Louny: Minigalaprogram - v rámci výstavy Rodina a volný čas. Od 10 do 12 hodin. Vystoupení MŠ Kpt. Nálepky Louny, workshop TK Luna Louny pro školy a školky, ukázka policejního zákroku a pachatele, kynologická ukázka PČR, komentovaná ukázka dravců. 


Stromovka Louny: Sraz pamětníků a zaměstnanců EPL Louny. Od 12 hod.

Knihovna Peruc: Kouzelník Hopsík – zábavné odpoledne nejen pro děti. Od 16 hod.

Kemp Peruc: 10. sraz Mini Cooper – od 15 do 19 h příjezd, registrace, ubytování, od 19 h zábava; sobota 10:30 – 11 spanilá jízda v rámci itineráře na trase Peruc – Louny, 11 - 12:30 přehlídka vozů na Zeleném náměstí v Lounech, zábavný program, mini ZOO - moderátor a hudební dramaturg ČRo radiožurnál Petr Král, pokračování v rámci itineráře na Polygon Most, 15 – 17 pokračování Rallye v rámci itineráře Louny – Peruc, 19 – 20 vyhodnocení výsledků, od 20 h zábavní a hudební program, kapela Mustafo, moderátor a hudební dramaturg ČRo radiožurnál Petr Král; neděle 9 – 12 snídaně, úklid, loučení.

SOBOTA 8. ČERVNA

Kino Svět Louny: Pokémon: Detektiv Pikachu 3D - historicky první hraný film o Pokémonech vychází z fenoménu Pokémon – jedné z nejpopulárnějších multigeneračních zábavních značek všech dob. Také v neděli. Ve 13 hod.

TV Mini Uni: Zloděj otázek – premiéra ČR. Televize TvMiniUni vysílá, a i tentokrát tvrdí, že odpoví i na ty nejvšetečnější dětské otázky. Animovaný film. Také v neděli. V 10 hod.

Kino Peruc: Lovení – romantická komedie. V 17.30 hod.

Mírové náměstí Louny: Lounské farmářské trhy. Od 8 do 12 hod.

Výstaviště Louny: Výstavy Autosalon, Rodina a volný čas, pro děti Cesta za dobrodružstvím – XXI. ročník výstavy osobních, užitkových, nákladních automobilů, motocyklů a autopotřeb spojené s výstavou “Rodina a volný čas” – IX. ročník prodejní a kontraktační výstavy pro rodinu a volný čas. Do neděle. Od 9 do 17 hod. Gladiator Race - po celý den před pavilonem D. Doprovodný program: Hasičský sbor ČR. Promítání naučných pohádek, ukázky vozidel a zásahu. Vystoupení mažoretek, Senior klubu Louny, ukázka vyproštění osoby, bojového sportu, dravců. Více na https://www.vystavydiamantexpo.cz/vystava/rodina-a-volny-cas/ .

Městská knihovna Louny: Pohádky v anglickém jazyce – v dětském oddělení. Od 10 hod.

Muzeum Louny: Piknik nejen pro zahrádkáře – setkání příznivců Semínkovny, kde si budeme vyměňovat zahradnické zkušenosti a ochutnávat vlastní recepty. Od 10 do 13 hod.

Postoloprty: Postoloprtské slavnosti – „Zlatá 60. léta“. Vystoupí The Tap Tap, Pokáč, Discoballs SKA Praha, Kočkuzblajs, ĎAS Klouzák, VK Sokol Postoloprty, Michaela Dolinová, Divadlo Ve3, Lazareth a mnozí další. Setkání na dvorku ZUŠ od 11 do 16 hod, průvod od 12 hod., ohňostroj 22 hod.

Hřivčice, hřiště: Společný rodinný den – kouzelník, soutěže o zajímavé ceny, poníci, hasiči, country kapela Honáci (od 16 h), táborák (od 18 h)- Vstupné dobrovolné. Od 12.30 hodin.

Dobroměřice: 125 let SDH v Dobroměřicích - den otevřených dveří, předání ocenění členům SDH, ukázka hašení rozpáleného oleje, průvod obcí. Program bude probíhat celé dopoledne v prostorách hasičské zbrojnice. Během celého dopoledne možnost prohlédnutí prostor hasičské zbrojnice, ukázka techniky, výstava historických i současných fotek, občerstvení, zakoupení suvenýrů. Od 15 h dětský den pro dospělé na fotbalovém hřišti v Dobroměřicích, od 20 h zábava v KD Dobroměřice (hraje skupina Reflex).

Panenský Týnec: Traktoriáda. Letošní ročník zahájí v 9 hodin dětská disciplína v závodu na kolech (helma nutná!!!!)  po traktorové trati. V 11 hodin se a trať vydají zkušení řidiči traktorů.  Návštěvníci se mohou těšit na couvání s vlekem, ukázku rychlé záchranné služby v akci. Odměny pro všechny. Pořádá Sokol Panenský Týnec ve spolupráci s Mysliveckým sdružením P. Týnec. Startovné pro děti zdarma, pro dospělé 200 korun. Zápis dětí do 8.30 hodin, dospělých do 10 hodin. V tombole je první cenu sele. 

Městská knihovna Louny: Casting k německému seriálu Shadowplay – chcete si zahrát v zahraničním seriálu? Hledají se muži, ženy, děti. Od 10 do 17 hodin.

Úlovice, kaple: Slavnost kapličky sv. Antonína – koncert Ročovského pěveckého sboru. Od 15.30 hodin.

NEDĚLE 9. ČERVNA

Muzeum Louny: Swap čili přines, vyměň, odnes – výměna věcí, které už doma nepotřebujete. Od 10 do 17 hod.

Ortův mlýn Koštice: Oslava 130. výročí narození Karla Orta - prohlídka areálu mlýna, malá výstava fotografií, od 13.30 před mlýnem: živý obraz ze života Karla Orta, malý koncert libochovického pěveckého sboru, Melodie, dobová módní přehlídka "Od vařečky k tenisové raketě" (sportovní móda 1. republiky), provází Aleš Cibulka, venkovní fotoateliér Káči Suché - možnost vyfotografování v dobovém oděvu, případně s členkami Šatníku paní mlynářky. Od 10 hodin.

Výstaviště Louny: Výstavy Autosalon, Rodina a volný čas, pro děti Cesta za dobrodružstvím – XXI. ročník výstavy osobních, užitkových, nákladních automobilů, motocyklů a autopotřeb spojené s výstavou “Rodina a volný čas” – IX. ročník prodejní a kontraktační výstavy pro rodinu a volný čas. Do neděle. Od 9 do 17 hod. Gladiator Race - po celý den před pavilonem D. Doprovodný program: Hasičský sbor ČR. Promítání naučných pohádek, ukázky vozidel a zásahu. Vystoupení Senior klubu Louny, ukázka vyproštění osoby, bojového sportu, dravců. Baletní představení TK Luna Louny v 11 a 13 hodin. Více na https://www.vystavydiamantexpo.cz/vystava/rodina-a-volny-cas/ .  


Dobroměřice, fotbalové hřiště: Dětský den – bohatý program a občerstvení zajištěny. Od 14 hodin.

PODBOŘANSKO

PÁTEK 7. ČERVNA

Náměstí Podbořany: Tradiční páteční trhy. Od 7 hod.

Obecní kino Blšany: Sněhová královna: V zemi zrcadel – král Harald ztratil téměř celou rodinu kvůli kouzlům Sněhové královny. Animovaný rodinný, Rusko. V 18.30 hodin.

SOBOTA 8. ČERVNA  

Libyně u Lubence: Otevřeno – kostel s vitrážovým muzeem otevřen v sobotu a neděli od 13 do 16 hodin. Klíče od Vochlické rozhledny se vyzvedávají v kostele. Vstupné 50 Kč, hromadné 40 Kč (10 lidí), děti zdarma.

Schillerova rozhledna Kryry: Otevřeno každou sobotu a neděli a o svátcích od 12 do 16 hodin.

Kaple Všech svatých u Petrohradu: Kaple otevřena každou sobotu a neděli od 14 do 16 hod.

Podbořany, nádrž u hasičů: Izzyho memoriál – rybářské závody pro děti a dospělé. Hodnotné ceny, občerstvení, možnost pikniku. Od 8 do 11 hodin a od 12.30 do 16.30 hodin.

Podbořany, Na kopci: Dětský den a setkání starousedlíků - vystoupí děti z Karate Clubu Podbořany, ve 13.30 hod bude HZS vystřihávat zraněného z autovraku, od 14 hod začíná honba za poklady na stanovištích, ve 14.30 a 15.30 hod vystoupení Záchranné kynologické stanice Žatec. V 16 hod ukončení oficiálního dětského dne a počátek srazu starousedlíků. Po celou dobu budou Záchranáři Žatec maskovat zranění, dětem péct palačinky... Od 13 hodin.

Koupaliště Krásný Dvůr: Dětský den na koupališti - sladká a zábavná oslava léta, dárky pro všechny děti, nanuková show Fešáka Pína, soutěže, hry, odměny, občerstvení. Od 13 hodin.

Město Blšany: Hrátky se zvířátky – Dětský den, hry, soutěže, zábava, občerstvení pro děti zdarma, malování na obličej, vstupné dobrovolné. Start: MP Ranch Blšany (koně u Vízků). Zve Osadní výbor Blšany. Od 14 h.

Obec Siřem: Slavnostní otevření Pivovaru Siřem a vernisáž v Galerii Kafka – živá hudba, občerstvení, na čepu všechna piva z produkce Pivovaru Siřem, kyvadlový autobus ze Žatce pro všechny návštěvníky, prohlídky pivovaru. Pro milovníky umění na statku od 13 hodin vernisáž švýcarské malířky Doris Windlin a ukrajinského malíře Michaela Ščigola, který přiveze do Siřemi obrazy na téma Franz Kafka. Od 10 hod.

Zámek Krásný Dvůr: Víkend otevřených zahrad – 8. 6. v 11 h komentovaná procházka zámeckým parkem s J. R. Černínem., v 16 h přednáška Společnost vlasteneckých přátel a Jan Rudolf Černín, v 18 hodin koncert melodií W. A. Mozarta v podání Severočeského symfonického kvinteta, ve 20 h komentovaná vycházka parkem od zámku k templu, s možností výstupu na vyhlídku; 9. 6. v 10 h komentovaná procházka parkem s J. R. Černínem, v 15 h koncert pěveckého sboru Egeria v Novogotickém templu. Od 11 a od 10 hodin.

NEDĚLE 9. ČERVNA

Okolí Buškovic: Podbořanské středohoří II. – provází geobotanik Albert Šturma, od kostelu v Buškovicích na Kozí hřbet, dál na Rybniční mlýn a přes silnici na kopec Šibeník. Poté návrat do vesnice, exkurze cca 7 km. Sraz u kostela v Buškovicích v 10 hodin.

Kostel sv. Petra a Pavla Podbořany: Nedělní mše sv. V 9 hod. 

Kostel Krásný Dvůr: Nedělní mše sv. V 11 hod. 

Kryry, farní kaple: Nedělní mše sv. Ve 14 hod. 

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE

LOGIT Hlubany - Podbořany přijímá! Hledáme nové kolegyně na pracovní pozici OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE. Mzda od 21 tisíc, nepřetržitý provoz, náborový příspěvek 5 tisíc, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700 Kč za měsíc, příplatky na dopravu 2 Kč/km, stravné zdarma v hodnotě 180 Kč na směnu.
Kontakt: Ing. Simona Šilarová
Tel.: 727 838 954
E-mail: simona.silarova@radicigroup.com

TECHNIK

Společnost H-REKULTIVACE a.s. (Černovice 226) hledá zaměstnance na pozici TECHNIK. Požadujeme středoškolské vzdělání - lesnického nebo zahradnického směru výhodou, schopnost vést kolektiv zaměstnanců, ŘP sk. B. Nástup možný ihned. Nabízíme: nástupní plat 30000,- Kč + měsíční a roční bonus. K dispozici osobní SUV automobil, mobil, IT technika. Trvalý pracovní poměr. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: lj@h-rekultivace.cz

STRÁŽNÍK

Rádi byste se stali součástí Městské policie Podbořany? Máte šanci! Město Podbořany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa STRÁŽNÍK Městské policie Podbořany na dobu neurčitou. Bližší informace na uvedených kontaktech.
Tel.: 777 214 193
E-mail: gutzer@podborany.net

HLÍDÁNÍ - BRIGÁDA/VÝPOMOC

V Žatci hledáme osobu(y), která by navštěvovala pratetu s pohybovým omezením (denně 30 min, Písecká ul.) a zkontrolovala, že teta v den jedla a pila (jídlo zaváží pečovatelky). Finance dohodou. Krátkodobě, cca 2 měsíce. Mohou se střídat 2 osoby. Tel./SMS: 602 660 664 nebo 602 743 664.
Tel.: 602 660 664

ŘIDIČ

Firma Marius Pedersen, a.s., přijme pro provozovnu Louny ŘIDIČE. Požadujeme oprávnění skupiny C,E, prof. průkaz, karta řidiče. Více informací na uvedeném telefonu.
Kontakt: Ing. Josef Fryč
Tel.: 739 682 517

Poslední videa

Cvrnkaní kuliček na Dni her v muzejní zahradě v Žatci

Ve čtvrtek 15. srpna zahrada regionálního muzea K. A. Polánka přilákala - i v nepříliš příznivém počasí - desítky malých a velkých návštěvníků. Do hry (svého dětství) se s radostí pustili i dospělí:)

Přehrát video
Smolnice: Hry mikroregionu Perucko

Děti ráje ...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+2 v N. Ervěnicích. Čistý vchod, nájem 7,7 tis. + 1 kauce nutná. Tel. 606 294 302.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím zahrádku v Chomutově. Tel. 728 512 011.

Vzpomínky

Jarmila Kluchová

Dne 24. 8. 2019 uplyne 1 rok, od úmrtí paní Jarmily KLUCHOVÉ. Stále vzpomínají dcera Jarmila s manželem, vnoučata, pravnoučata a prapravnoučata.

Emil Přibyl

Jen těžko k uvěření, že tak dlouho už tu s námi není. Kdo Tě znal, ten v dobrém vzpomene, kdo měl rád, nikdy nezapomene. Dne 24. 8. 2019 uplyne 10 let, co nás navždy opustil manžel, tatínek, dědeček a pradědeček, pan Emil PŘIBYL. Vzpomínají manželka, děti s rodinou, vnoučata a pravnoučata.

Miroslava Hermanová

Láska smrtí nekončí, stále v srdci zůstává... Dne 20. srpna uplynulo 21 let od úmrtí paní Miroslavy Hermanové z Kaštic. Stále vzpomínají dcera Pavlína a syn Pavel s rodinami.