Poškozená trať zůstává uzavřena, plánovaná oprava začne dříve

Lucie Steklá 2019-06-07 08:17:00

Hřivice (lus) Ještě několik měsíců potrvá výluka na trati č. 126 Most - Rakovník, vedoucí přes Louny, v úseku Hřivice až Domoušice. Škody na trati jsou po nedávném vykolejení nákladního vlaku v blízkosti stanice Hřivice rozsáhlé a opravy tak nakonec zřejmě potrvají několik měsíců.

Původně měl být provoz na trati, po odstranění následků vykolejení nákladního vlaku, obnoven v pátek 24. května, kvůli rozsáhlejším opravám to bude ale až na konci léta.

Podrobná prohlídka trati po nehodě nákladního vlaku ukázala, že poškození je rozsáhlejší. „Mimo jiné se musí se vyměnit i dvanáct set pražců. Vzhledem k tomu, že Správa železniční dopravní cesty plánovala souvislou opravu úseku na září letošního roku, urychlí přípravu opravy celého osm kilometrů dlouhého úseku tak, aby práce namísto v září začaly už v červenci,“ přiblížila další postup mluvčí Správy železniční a dopravní cesty Radka Pistoriusová. Neplánovaná výluka tedy neskončila, naopak byla na několik měsíců prodloužena. Vlaky se na trať vrátí až po této opravě. „S ohledem na nutnost opravy trati po nehodě se urychlí zahájení plánovaných oprav o několik měsíců,“ dodala. V úseku Hřivice – Domoušice jezdí náhradní autobusová doprava.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

PRACOVNÍK/PRACOVNICE VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ

DPS Žatec hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/PRACOVNICI VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ (ERGO) na dobu určitou. Podmínka: minimálně středoškolské vzdělání, vítáno vzdělání v oboru ergoterapie. Přihlášky formou přiloženého životopisu zasílejte do 31. října 2021 na uvedený e-mail nebo adresu.
Kontakt: Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec
E-mail: antoni@dpszatec.cz


PRACOVNICE NA EKONOMICKÉM ÚSEKU

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme PRACOVNICI na ekonomický úsek. Požadujeme SŠ vzdělání, komunikační schopnosti a komplexní znalost účetnictví. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICE

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme na ekonomický úsek ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICI. Požadujeme SŠ vzdělání, základní znalost účetnictví, komunikační schopnosti a znalost MS Office. Vhodné i pro absolventy. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


TURISTICKÝ PRŮVODCE

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme PRŮVODCE 1. Na hlavní pracovní poměr 2. Na dohodu pro pravidelnou výpomoc (vhodné i pro aktivní seniory, studenty, osoby na mateřské/rodičovské) Požadujeme ochotu pracovat o víkendech a svátcích, cizí jazyk výhodou. 5 týdnů dovolené, platové ohodnocení dle legislativy. Nástup možný ihned.
E-mail: havelka@chchp.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Nová prodejna Normy v Podbořanech - stavba už má střechu

Nakoukli jsme na staveniště, kde vyrůstá nová prodejna řetězce Norma. Středa 6. 10. Právě skončil kontrolní den...

Přehrát video
Moštárna v Podbořanech: jak se dělá mošt

Nahlédli jsme do městské moštárny v Podbořanech, kde dva Honzové pracovali na výrobě moštu pro Martina, Martinu a jejich kolegy z Mostu (y)

Přehrát video