Do sbírky medailí Adéla přidala evropské zlato - hned dvakrát

Lucie Steklá 2019-06-07 12:13:00

Louny (lus) Lounský aerobik potvrdil, že patří mezi republikové i evropské špičky. Adéla Citová na šampionátu získala poslední medaili, která jí chyběla do sbírky. Adéla, která je zároveň mistryní světa v kategorii dospělých žen, získala zlatou medaili z víkendového Mistrovství Evropy.

Aerobička z Juniorského fitness klubu Louny je miláčkem publika a do své choreografie dala nejen maximální výkon, ale také emoce. „A že jich na letošním evropském šampionátu neměla málo. Snad největší ale zažila při nominačních závodech ještě v České republice, kterých se zúčastnila den před svou maturitou. I přes velké vypětí zde svou přemožitelku nenašla a stejně tomu bylo i na evropském mistrovství, kde poprvé triumfovala. Perfektní výkon čerstvé maturantky, z něhož prýštila pozitivní energie, tak ocenili nejen diváci povzbuzující v hale, ale také porota svým nejvyšším hodnocením. Zlato patří Adéle Citové zcela právem,“ uvedla Denisa Sládková z Českého svazu aerobiku a fitness.

Adéla Citová ovšem získala zlatou medaili hned dvakrát, podruhé v duu dospělých s Karolínou Jánskou ze stejného klubu.

K úspěchům lounského aerobiku na evropském šampionátu se vrátíme v jednom z dalších čísel Lounského Pressu.

Zlaté medailistky z evropského šampionátu. Adéla Citová (vpravo) zkompletovala svoji sbírku medailí na víkendovém evropském šampionátu, kde získala hned dvě zlaté. Uspěla jak v kategorii singlu žen, tak v duu dospělých s Karolínou Jánskou (vlevo). Foto: FISAF


Nominace na šampionát lounské aerobičky potvrdili na nominačních závodech v Lounech. Více v článku....

Lounský aerobik potvrdil nominace na šampionáty

Louny (abi) V polovině května se v lounské sportovní hale konal III. nominační závod FISAF ve sportovním aerobiku a fitness týmech. Závodníci z Juniorského fitness klubu Jitky Hofmannové na domácí půdě potvrdili roli českých favoritů v těch nejnáročnějších kategoriích a nominace získali.

Loňská mistryně světa, lounská Adéla Citová, pojede na světové soutěže obhajovat titul šampionky. Adéla Citová (na snímku) postoupila z domácí soutěže ve sportovním aerobiku na podzimní Mistrovství světa a Mistrovství Evropy, které se koná již 29. května v Polsku, doslova den před svou dal-ší velkou zkouškou, maturitou. Přesto na sobě nenechala nervozitu znát a stejně jako v předešlých nominačních kolech nenašla mezi Češkami přemožitelku – v kategorii Senior Single Women zvítězila. Zlato pak brala ještě jednou v kategorii seniorských dvojic spolu s Karolínou Jánskou.

Dalšími, kteří postupující na ME a MS, jsou juniorky v kategorii trií Leontýna Benešová, Naděžda Salačová a Karolína Švecová, které také postupují ze zlatého prvního mís-ta. Z Loun je pak jak do Polska, i Holandska doprovodí jediný muž Robi Ahmad, který bude české barvy hájit v kategorii Kadet Men, a závodnice ve zcela nové kategorii Masters Andrea Suchopárová. Maminka zlaté juniorky Leontýny Benešové se na aerobikovou plochu vrátila po mnohaleté pauze, ale v Lounech získala mezi závodníky ve věkové kategorii 30+ bronz a postup na evropský i světový závod, což je skvělý úspěch.

Z lounských umístění je třeba zmínit i další závodnice, které sice zatím reprezentační dresy nedostaly, ale na III. nominačním závodě v Lounech postoupily v náročné konkurenci do finále. Juniorské duo Marika Glavaňáková a Lucie Rychtaříková skon-čily na skvělém 6. místě, juniorky v singlu Naděžda Salačová ve finále 6. a Anita Ahmad 9., kadetka Nikola Remutová byla ve finále 10. a těsně pod stupni vítězů se umístil tým nejmladších aerobiček v kategorii Aerobic Team Show 8-10 let.

První den závodů, pátek, patřil školám a začínajícím sportovcům při soutěži Česko se hýbe, Master Class a Českomoravský pohár, jehož úkolem je přimět děti z co nejširší veřejnosti najít vztah ke sportu. Lounská závodnice Adriana Zelenková získala v této soutěži 3. místo v singlu kadetek.

„Musím poděkovat všem závodníků, kteří u nás v Lounech bojovali o nominace na Mistrovství Evropy a Mistrovství světa, protože tak nádherné sestavy se hned tak nevidí,“ řekla po skončení soutěže Jitka Hofmannová, ředitelka III. nominačního závodu a trenérka lounských závodnic a do-dala: „Je mi ctí poděkovat Ústeckému kraji za významnou finanční podporu, náměstkovi Ústeckého kraje Stanislavu Rybákovi, který převzal nad závody záštitu, Dukle, rodičům i místním firmám. Zvlášť bych chtěla poděkovat vedení sportovní haly v Lounech, která pracovala na dvě stě procent a po celou dobu se jí dařilo udržet i při tak velké třídenní soutěži skvělý pořádek.“


Lucie Steklá

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

ŘIDIČ MKD

Přijmeme ŘIDIČE MKD pravidelná linka CZE-DE, práce i v noci. Požadujeme: ŘP C+E, profesní způsobilost, psychotesty, kartu do tachografu, čistý trestní rejstřík, bydliště Chomutov a okolí. Čistý příjem cca 35 tisíc včetně stravného.
Tel.: 777 100 646

PROJEKTANT/KA POZEMNÍCH STAVEB

Projekční kancelář CZECHOTEC Engineering spol. s r. o. se sídlem v Chomutově přijme PROJEKTANTA/KU POZEMNÍCH STAVEB. Vhodné i pro čerstvé absolventy SPŠ st.
Kontakt: Ing. Ondřej Petřík
Tel.: 607 802 734
E-mail: petrik@czechotec.cz

UKLÍZEČKA

Hledám spolehlivou pracovnici na úklid. Kadaň. Tel.: 605 885 121.

ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK

Přijmeme novou posilu do našeho týmu. Jedná se o práci u PC a jednání s klienty. Plat 8000Kč - 15000Kč. Po zaučení víc. Okres Chomutov a Most.
Tel.: 775 577 927

Poslední videa

Podbořanské letní slavnosti - páteční začátek

Krátce po 16. hodině se Masarykovo náměstí stále zaplňovalo lidmi - na hlavním pódiu hrála kapela Full Time, stánky s občerstvením a pivem, atrakce s malými i velkými návštěvníky se rozjížděly...

Přehrát video
Cítoliby: Spanilá jízda veteránů

Veteráni se vydali na spanilou jízdu okolím.

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím chalupu nebo chatu poblíž Loun s dobrým výhledem na České středohoří. Tel.: 606 668 715.

PRONÁJEM

Pronajmu vybavenou chatku pro 6 osob na Nechranické přehradě, týdenní pobyt za 5.600 Kč. Tel.: 777 127 517.

Vzpomínky

Antonín Karafiát

Dne 13. 6. by oslavil 81. narozeniny a dne 19. 6. tomu bude 20 let, co nás navždy opustil náš milovaný manžel, otec, dědeček, pan Antonín KARAFIÁT. Stále vzpomínají manželka Markéta, dcera Iveta s rodinou a syn Miroslav.

Vlasta Hauenschildová

Jsou slzy, které neuschnou, je bolest, která nikdy nezmizí. Láska smrtí nekončí, stále v srdci zůstává. Dne 11. června 2019 by oslavila 90. výročí narození moje milá maminka a naše babička paní Vlasta HAUENSCHILDOVÁ z Loun, rodačka z Cítolib. S láskou stále vzpomíná dcera Jarmila s manželem a vnoučata Michalka a Jirka. Kdo jste ji znali, vzpomeňte s námi.

Alois Zlatohlávek

Dne 5. června uplynulo 23 let, co nás navždy opustil pan Alois ZLATOHLÁVEK z Ročova. Stále vzpomínají manželka, synové s rodinami a sestra s rodinou.