Do sbírky medailí Adéla přidala evropské zlato - hned dvakrát

Lucie Steklá 2019-06-07 12:13:00

Louny (lus) Lounský aerobik potvrdil, že patří mezi republikové i evropské špičky. Adéla Citová na šampionátu získala poslední medaili, která jí chyběla do sbírky. Adéla, která je zároveň mistryní světa v kategorii dospělých žen, získala zlatou medaili z víkendového Mistrovství Evropy.

Aerobička z Juniorského fitness klubu Louny je miláčkem publika a do své choreografie dala nejen maximální výkon, ale také emoce. „A že jich na letošním evropském šampionátu neměla málo. Snad největší ale zažila při nominačních závodech ještě v České republice, kterých se zúčastnila den před svou maturitou. I přes velké vypětí zde svou přemožitelku nenašla a stejně tomu bylo i na evropském mistrovství, kde poprvé triumfovala. Perfektní výkon čerstvé maturantky, z něhož prýštila pozitivní energie, tak ocenili nejen diváci povzbuzující v hale, ale také porota svým nejvyšším hodnocením. Zlato patří Adéle Citové zcela právem,“ uvedla Denisa Sládková z Českého svazu aerobiku a fitness.

Adéla Citová ovšem získala zlatou medaili hned dvakrát, podruhé v duu dospělých s Karolínou Jánskou ze stejného klubu.

K úspěchům lounského aerobiku na evropském šampionátu se vrátíme v jednom z dalších čísel Lounského Pressu.

Zlaté medailistky z evropského šampionátu. Adéla Citová (vpravo) zkompletovala svoji sbírku medailí na víkendovém evropském šampionátu, kde získala hned dvě zlaté. Uspěla jak v kategorii singlu žen, tak v duu dospělých s Karolínou Jánskou (vlevo). Foto: FISAF


Nominace na šampionát lounské aerobičky potvrdili na nominačních závodech v Lounech. Více v článku....

Lounský aerobik potvrdil nominace na šampionáty

Louny (abi) V polovině května se v lounské sportovní hale konal III. nominační závod FISAF ve sportovním aerobiku a fitness týmech. Závodníci z Juniorského fitness klubu Jitky Hofmannové na domácí půdě potvrdili roli českých favoritů v těch nejnáročnějších kategoriích a nominace získali.

Loňská mistryně světa, lounská Adéla Citová, pojede na světové soutěže obhajovat titul šampionky. Adéla Citová (na snímku) postoupila z domácí soutěže ve sportovním aerobiku na podzimní Mistrovství světa a Mistrovství Evropy, které se koná již 29. května v Polsku, doslova den před svou dal-ší velkou zkouškou, maturitou. Přesto na sobě nenechala nervozitu znát a stejně jako v předešlých nominačních kolech nenašla mezi Češkami přemožitelku – v kategorii Senior Single Women zvítězila. Zlato pak brala ještě jednou v kategorii seniorských dvojic spolu s Karolínou Jánskou.

Dalšími, kteří postupující na ME a MS, jsou juniorky v kategorii trií Leontýna Benešová, Naděžda Salačová a Karolína Švecová, které také postupují ze zlatého prvního mís-ta. Z Loun je pak jak do Polska, i Holandska doprovodí jediný muž Robi Ahmad, který bude české barvy hájit v kategorii Kadet Men, a závodnice ve zcela nové kategorii Masters Andrea Suchopárová. Maminka zlaté juniorky Leontýny Benešové se na aerobikovou plochu vrátila po mnohaleté pauze, ale v Lounech získala mezi závodníky ve věkové kategorii 30+ bronz a postup na evropský i světový závod, což je skvělý úspěch.

Z lounských umístění je třeba zmínit i další závodnice, které sice zatím reprezentační dresy nedostaly, ale na III. nominačním závodě v Lounech postoupily v náročné konkurenci do finále. Juniorské duo Marika Glavaňáková a Lucie Rychtaříková skon-čily na skvělém 6. místě, juniorky v singlu Naděžda Salačová ve finále 6. a Anita Ahmad 9., kadetka Nikola Remutová byla ve finále 10. a těsně pod stupni vítězů se umístil tým nejmladších aerobiček v kategorii Aerobic Team Show 8-10 let.

První den závodů, pátek, patřil školám a začínajícím sportovcům při soutěži Česko se hýbe, Master Class a Českomoravský pohár, jehož úkolem je přimět děti z co nejširší veřejnosti najít vztah ke sportu. Lounská závodnice Adriana Zelenková získala v této soutěži 3. místo v singlu kadetek.

„Musím poděkovat všem závodníků, kteří u nás v Lounech bojovali o nominace na Mistrovství Evropy a Mistrovství světa, protože tak nádherné sestavy se hned tak nevidí,“ řekla po skončení soutěže Jitka Hofmannová, ředitelka III. nominačního závodu a trenérka lounských závodnic a do-dala: „Je mi ctí poděkovat Ústeckému kraji za významnou finanční podporu, náměstkovi Ústeckého kraje Stanislavu Rybákovi, který převzal nad závody záštitu, Dukle, rodičům i místním firmám. Zvlášť bych chtěla poděkovat vedení sportovní haly v Lounech, která pracovala na dvě stě procent a po celou dobu se jí dařilo udržet i při tak velké třídenní soutěži skvělý pořádek.“


Lucie Steklá

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE

LOGIT Hlubany - Podbořany přijímá! Hledáme nové kolegyně na pracovní pozici OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE. Mzda od 21 tisíc, nepřetržitý provoz, náborový příspěvek 5 tisíc, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700 Kč za měsíc, příplatky na dopravu 2 Kč/km, stravné zdarma v hodnotě 180 Kč na směnu.
Kontakt: Ing. Simona Šilarová
Tel.: 727 838 954
E-mail: simona.silarova@radicigroup.com

TECHNIK

Společnost H-REKULTIVACE a.s. (Černovice 226) hledá zaměstnance na pozici TECHNIK. Požadujeme středoškolské vzdělání - lesnického nebo zahradnického směru výhodou, schopnost vést kolektiv zaměstnanců, ŘP sk. B. Nástup možný ihned. Nabízíme: nástupní plat 30000,- Kč + měsíční a roční bonus. K dispozici osobní SUV automobil, mobil, IT technika. Trvalý pracovní poměr. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: lj@h-rekultivace.cz

STRÁŽNÍK

Rádi byste se stali součástí Městské policie Podbořany? Máte šanci! Město Podbořany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa STRÁŽNÍK Městské policie Podbořany na dobu neurčitou. Bližší informace na uvedených kontaktech.
Tel.: 777 214 193
E-mail: gutzer@podborany.net

HLÍDÁNÍ - BRIGÁDA/VÝPOMOC

V Žatci hledáme osobu(y), která by navštěvovala pratetu s pohybovým omezením (denně 30 min, Písecká ul.) a zkontrolovala, že teta v den jedla a pila (jídlo zaváží pečovatelky). Finance dohodou. Krátkodobě, cca 2 měsíce. Mohou se střídat 2 osoby. Tel./SMS: 602 660 664 nebo 602 743 664.
Tel.: 602 660 664

ŘIDIČ

Firma Marius Pedersen, a.s., přijme pro provozovnu Louny ŘIDIČE. Požadujeme oprávnění skupiny C,E, prof. průkaz, karta řidiče. Více informací na uvedeném telefonu.
Kontakt: Ing. Josef Fryč
Tel.: 739 682 517

Poslední videa

Cvrnkaní kuliček na Dni her v muzejní zahradě v Žatci

Ve čtvrtek 15. srpna zahrada regionálního muzea K. A. Polánka přilákala - i v nepříliš příznivém počasí - desítky malých a velkých návštěvníků. Do hry (svého dětství) se s radostí pustili i dospělí:)

Přehrát video
Smolnice: Hry mikroregionu Perucko

Děti ráje ...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+2 v N. Ervěnicích. Čistý vchod, nájem 7,7 tis. + 1 kauce nutná. Tel. 606 294 302.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím zahrádku v Chomutově. Tel. 728 512 011.

Vzpomínky

Jarmila Kluchová

Dne 24. 8. 2019 uplyne 1 rok, od úmrtí paní Jarmily KLUCHOVÉ. Stále vzpomínají dcera Jarmila s manželem, vnoučata, pravnoučata a prapravnoučata.

Emil Přibyl

Jen těžko k uvěření, že tak dlouho už tu s námi není. Kdo Tě znal, ten v dobrém vzpomene, kdo měl rád, nikdy nezapomene. Dne 24. 8. 2019 uplyne 10 let, co nás navždy opustil manžel, tatínek, dědeček a pradědeček, pan Emil PŘIBYL. Vzpomínají manželka, děti s rodinou, vnoučata a pravnoučata.

Miroslava Hermanová

Láska smrtí nekončí, stále v srdci zůstává... Dne 20. srpna uplynulo 21 let od úmrtí paní Miroslavy Hermanové z Kaštic. Stále vzpomínají dcera Pavlína a syn Pavel s rodinami.