AKTUALIZOVÁNO: Samosběry jahod začaly, někde je jahod až moc

Alla Želinská 2019-06-15 12:40:00

Hudcov u Teplic, Havraň u Mostu, Droužkovice u Chomutova, Cítoliby a Lenešice u Loun, Žiželice u Žatce – od 8 do 18.30. Hořetice u Žatce denně 10 - 18 h, o víkendu 9 - 18 h. Cena samosběru je 69 Kč / kg, od 8 kg za 50 Kč. V Podbořanech naproti Logitu 15 - 19 h - samosběr 70 Kč / kg, natrhané 100 Kč.

Od minulého týdne běží samosběr jahod téměř na všech jahodových polích - v Hořeticich u Žatce, v Žiželicích, v Lenešicích a Cítolibech, v Ročově na Lounsku, anebo také v Podbořanech - Hlubanech naproti Logitu. Tam na rozdíl od ostatních polí probíhá samosběr a prodej denně až od tří hodin odpoledne. "Provoz poněkud omezuje nedostatek lidí, bohužel,“ vysvětlila provozovatelka Hořetic a Podbořan Iveta Čmerdová. Na jahodovém poličku v Hlubanech například obsluhuje samosběratele a jahody trhá Martin Gutzer, milovník přírody, myslivosti, koní, jinak také zaměstnanec města. 

V Hořeticích je jahodové pole mnohem větší než to v Hlubanech a také je to znát na ceně - od pátku tam platí množstevní sleva. Při samosběru 8 a více kilogramů zaplatíte za kilogram jahod 50 Kč. "Je to přes 4 hektary jahod a jsou dál v polích, nejsou tak "na očích", lidé si cestu musí najít podle šipek a ukazatelů, jahody zrají a přezrávají, musíme lidi motivovat, proto ta vstřícnější cena při větším odběru v Hořeticích. V Hlubanech ale platí 70 Kč, tady je políčko malé a zájemců pořád dost," říká provozní. V sobotu 15. 6. navíc sháněli brigádníka na trhání jahod v Hořeticích. Za natrhání kilogramu jahod dostane 25 Kč.      

V neděli 16. června bude zahájen samosběr i na jahodovém poli u Stebna. "První letošní samosběr se uskuteční v neděli 16. 6. od 7 hodin do vysbírání. Trhané jahody bohužel letos neprodáváme," uvedla L. Pěničková z jahodárny Stebno. Cena samosběru tam bude 60 Kč / kg. "Vzhledem k tomu, že velká část úrody vymrzla, nebude v letošním roce probíhat prodej již natrhaných jahod ve stánku," dodala. Aktuální info najdete na stránkách www.jahodystebno.cz

Od minulého týdne jsou otevřena pole pro samosběry v Droužkovicích u Chomutova a v Cítolibech u Loun. Tam cena samosběru je 69 Kč/kg. Cena natrhaných jahod je 100 Kč/kg. V Havrani u Mostu otevřeno od úterý 11. června.

Nově mají zasázené pole jahod například v Ročově nad čerpací stanicí Pep Oil, kde je velké parkoviště pro zákazníky. I tam otevřou v nejbližší době, pro pomalé zrání jahod byl samosběr odložen. "Objednávky na jahody přijímáme od 17. června. Tel: 728364679 nebo 721745588. Cena natrhaných jahod 100 Kč / kg, samosběr bude za 59 Kč / kg," upřesnili provozovatelé. Aktuální informace zájemci najdou na Jahody Ročov.

Alla Želinská

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

ŘIDIČ MKD

Přijmeme ŘIDIČE MKD pravidelná linka CZE-DE, práce i v noci. Požadujeme: ŘP C+E, profesní způsobilost, psychotesty, kartu do tachografu, čistý trestní rejstřík, bydliště Chomutov a okolí. Čistý příjem cca 35 tisíc včetně stravného.
Tel.: 777 100 646

PROJEKTANT/KA POZEMNÍCH STAVEB

Projekční kancelář CZECHOTEC Engineering spol. s r. o. se sídlem v Chomutově přijme PROJEKTANTA/KU POZEMNÍCH STAVEB. Vhodné i pro čerstvé absolventy SPŠ st.
Kontakt: Ing. Ondřej Petřík
Tel.: 607 802 734
E-mail: petrik@czechotec.cz

UKLÍZEČKA

Hledám spolehlivou pracovnici na úklid. Kadaň. Tel.: 605 885 121.

ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK

Přijmeme novou posilu do našeho týmu. Jedná se o práci u PC a jednání s klienty. Plat 8000Kč - 15000Kč. Po zaučení víc. Okres Chomutov a Most.
Tel.: 775 577 927

Poslední videa

Podbořanské letní slavnosti - páteční začátek

Krátce po 16. hodině se Masarykovo náměstí stále zaplňovalo lidmi - na hlavním pódiu hrála kapela Full Time, stánky s občerstvením a pivem, atrakce s malými i velkými návštěvníky se rozjížděly...

Přehrát video
Cítoliby: Spanilá jízda veteránů

Veteráni se vydali na spanilou jízdu okolím.

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

VÝMĚNA BYTU

Vyměním hezký byt 3+1 na Březenecké za menší. Email: polly3@email.cz. (240)

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodám 2 garáže se zahradou v Chomutově, 750 m2, cena dohodou. - Tel. 605 366 986.

Vzpomínky

Krista Adamová

Rok za rokem ubíhá, čas prý rány hojí, vzpomínka na Tebe však stále stejně bolí. - Dne 20. června uplyne 21 smutných let, kdy nás navždy opustila naše milovaná maminka, sestra a teta, paní Krista ADAMOVÁ z Klášterce na Ohří. S láskou a úctou stále vzpomínají a za tichou vzpomínku všem, kteří ji měli rádi, děkují synové Jaroslav a Ervín s rodinami, sestry Běta, Truda a Věra s rodinami.

Věra Froňková

V srdci zůstává živý obraz a vzpomínka, už se nevrátí naše drahá maminka. - Dne 19. června uplynulo deváté smutné výročí úmrtí paní Věry FROŇKOVÉ z Klášterce nad Ohří. S láskou vzpomínají syn Josef a dcera Anna s rodinami. Všem za vzpomínku děkujeme.

Josef Kunc

Dne 4. června 2019 by pan Josef KUNC oslavil 80. narozeniny. Před 7 lety se však vydal na cestu, ze které již není návratu. Vzpomeňte s námi a vy, kdož jste ho znali, uctěte jeho památku tichou vzpomínkou. S láskou dcera Jitka s rodinou, syn Josef s manželkou Aničkou a manželka Julie.