AKTUALIZOVÁNO: Samosběry jahod začaly, někde je jahod až moc

Alla Želinská 2019-06-15 12:40:00

Hudcov u Teplic, Havraň u Mostu, Droužkovice u Chomutova, Cítoliby a Lenešice u Loun, Žiželice u Žatce – od 8 do 18.30. Hořetice u Žatce denně 10 - 18 h, o víkendu 9 - 18 h. Cena samosběru je 69 Kč / kg, od 8 kg za 50 Kč. V Podbořanech naproti Logitu 15 - 19 h - samosběr 70 Kč / kg, natrhané 100 Kč.

Od minulého týdne běží samosběr jahod téměř na všech jahodových polích - v Hořeticich u Žatce, v Žiželicích, v Lenešicích a Cítolibech, v Ročově na Lounsku, anebo také v Podbořanech - Hlubanech naproti Logitu. Tam na rozdíl od ostatních polí probíhá samosběr a prodej denně až od tří hodin odpoledne. "Provoz poněkud omezuje nedostatek lidí, bohužel,“ vysvětlila provozovatelka Hořetic a Podbořan Iveta Čmerdová. Na jahodovém poličku v Hlubanech například obsluhuje samosběratele a jahody trhá Martin Gutzer, milovník přírody, myslivosti, koní, jinak také zaměstnanec města. 

V Hořeticích je jahodové pole mnohem větší než to v Hlubanech a také je to znát na ceně - od pátku tam platí množstevní sleva. Při samosběru 8 a více kilogramů zaplatíte za kilogram jahod 50 Kč. "Je to přes 4 hektary jahod a jsou dál v polích, nejsou tak "na očích", lidé si cestu musí najít podle šipek a ukazatelů, jahody zrají a přezrávají, musíme lidi motivovat, proto ta vstřícnější cena při větším odběru v Hořeticích. V Hlubanech ale platí 70 Kč, tady je políčko malé a zájemců pořád dost," říká provozní. V sobotu 15. 6. navíc sháněli brigádníka na trhání jahod v Hořeticích. Za natrhání kilogramu jahod dostane 25 Kč.      

V neděli 16. června bude zahájen samosběr i na jahodovém poli u Stebna. "První letošní samosběr se uskuteční v neděli 16. 6. od 7 hodin do vysbírání. Trhané jahody bohužel letos neprodáváme," uvedla L. Pěničková z jahodárny Stebno. Cena samosběru tam bude 60 Kč / kg. "Vzhledem k tomu, že velká část úrody vymrzla, nebude v letošním roce probíhat prodej již natrhaných jahod ve stánku," dodala. Aktuální info najdete na stránkách www.jahodystebno.cz

Od minulého týdne jsou otevřena pole pro samosběry v Droužkovicích u Chomutova a v Cítolibech u Loun. Tam cena samosběru je 69 Kč/kg. Cena natrhaných jahod je 100 Kč/kg. V Havrani u Mostu otevřeno od úterý 11. června.

Nově mají zasázené pole jahod například v Ročově nad čerpací stanicí Pep Oil, kde je velké parkoviště pro zákazníky. I tam otevřou v nejbližší době, pro pomalé zrání jahod byl samosběr odložen. "Objednávky na jahody přijímáme od 17. června. Tel: 728364679 nebo 721745588. Cena natrhaných jahod 100 Kč / kg, samosběr bude za 59 Kč / kg," upřesnili provozovatelé. Aktuální informace zájemci najdou na Jahody Ročov.

Alla Želinská

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE

LOGIT Hlubany - Podbořany přijímá! Hledáme nové kolegyně na pracovní pozici OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE. Mzda od 21 tisíc, nepřetržitý provoz, náborový příspěvek 5 tisíc, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700 Kč za měsíc, příplatky na dopravu 2 Kč/km, stravné zdarma v hodnotě 180 Kč na směnu.
Kontakt: Ing. Simona Šilarová
Tel.: 727 838 954
E-mail: simona.silarova@radicigroup.com

NÁMĚSTEK/NÁMĚSTKYNĚ PRO VÝROBU A DISTRIBUCI

Žatecká teplárenská vyhlašuje výběrové řízení na pozici NÁMĚSTEK/NÁMĚSTKYNĚ PRO VÝROBU A DISTRIBUCI. Podrobné podmínky a více informací najdete na webu www.ztas.cz nebo na uvedeném telefonu.
Kontakt: Ing. Miroslava Schönbeková, MBA
Tel.: 727 819 858

ŘEDITEL/KA

Žatecká teplárenská vyhlašuje výběrové řízení na pozici ŘEDITEL/KA SPOLEČNOSTI. Podrobné podmínky a více informací najdete na webu www.ztas.cz nebo na uvedeném telefonu.
Kontakt: Ing. Miroslava Schönbeková, MBA
Tel.: 727 819 858

TECHNIK

Společnost H-REKULTIVACE a.s. (Černovice 226) hledá zaměstnance na pozici TECHNIK. Požadujeme středoškolské vzdělání - lesnického nebo zahradnického směru výhodou, schopnost vést kolektiv zaměstnanců, ŘP sk. B. Nástup možný ihned. Nabízíme: nástupní plat 30000,- Kč + měsíční a roční bonus. K dispozici osobní SUV automobil, mobil, IT technika. Trvalý pracovní poměr. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: lj@h-rekultivace.cz

ŘEDITEL/KA MŠ

Obec Blatno hledá ŘEDITELE/ŘEDITELKU pro Mateřskou školu Blatno. Termín podání přihlášek je do 16. 10. 2019. Bližší info najdete na http://www.blatno-lounsko.cz/.

Poslední videa

Na Dni otevřených dveří DDM Podbořany

Mezi 32 kroužky, které DDM nabízí, je také Škola magie a kouzel - její vedoucí předvedl 11. 9. na dni otevřených dveří malé zájemkyni jedno z "kouzel" :-)

Přehrát video
Lenešice: první školní den

Škola začíná ...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+1 v Lounech u Luny. Tel. 776 155 255.

PRONÁJEM

Pronajmu zařízený RD 10 km od Loun, nájemné dohodou. Tel. 604 350 365.

Vzpomínky

Josef Dolan

Odešel, jak si osud přál, ale v našich srdcích žije dál. Dne 18. září 2019 uplyne rok od úmrtí pana Josefa DOLANA. Vzpomíná manželka Věra, syn Josef s manželkou a vnuk s rodinou.

Maruška Davídková

Láska smrtí nekončí, stále v srdci zůstává… Už je tomu 34 let, co nás opustila paní Maruška DAVÍDKOVÁ, rozená Čapková z Lenešic. Zemřela v 38 letech. Kdo jste ji znali, vzpomeňte s námi. Bratr Ivan, bratranec Jaroslav.

Antonín Máša

Dopracovaly pilné ruce, utichlo předobré srdce. Očima se už nepodíváš, teď klidným spánkem odpočíváš. Utichlo srdce, zůstal jen žal, ten, kdo Tě miloval, vzpomíná dál. Dne 18. září tomu je jedenáct let, co od nás odešel náš milovaný tatínek, dědeček a strýček pan Antonín MÁŠA z Loun. Stále vzpomínají syn Jaroslav s rodinou, dcery Martina a Lenka s rodinami, sestry Marie a Květa s rodinami a ostatní příbuzní.