Ze Stebna se stalo úchvatné Ledové království

Lucie Bartoš 2019-06-11 12:50:00

První červnovou sobotu odpoledne se ve Stebně u kostela objevil sněhulák, Elza, Olaf i Sven. Kdo nevěděl předem, na první pohled poznal, že letošní Dětský den je inspirován animovanou fantastickou pohádkou „Ledové království“, natočenou na motivy příběhu Sněhová královna.

Hudební filmový snímek se stal předlohou pro mrazivě zábavné odpoledne ve Stebně, které si užili i dospěláci, ačkoli třeba neznali příběh nebojácné princezny Anny, která se - za pomoci horala Kristoffa, jeho věrného soba Svena a oživlého sněhuláka Olafa - vydává najít svou sestru Elzu. Ta svou ledovou magií nechtěně zaklela království do věčné zimy. Celou touto story byly inspirované poutavé úkoly, rozeseté po celém stebenském parku.

V ledovém království se tu skládalo puzzle s notoricky známými animovanými postavičkami. U jiného zimního stanoviště bylo potřeba se zavázanýma očima umístit oranžový nos Olafovi na správné místo. Jinde bylo nutné překonat ledového obra. Nechybělo oblíbené trefování do plechovek, chůze na chůdách „přes hory a doly“ nebo disciplína „nakrm Olafa“. V umělém pískovišti se přesouvaly vločky za pomoci prutu. Jinde se přenášely pro změnu brčkem. Přítomné zabavilo i hledání diamantů pro Elzu, tahání pneumatik (disciplína nazvaná „zachraň Kristoffa“), házení kroužků na paroží (neboli úkol „chyť Svena“). Ti nejmenší klidně pořád dokola prolézali tunelem, nebo na boby nakládaly krabice, které představovaly kostky ledu. Jiná disciplína se neobešla dokonce bez lyží. Na „cestě zpět“ se musely děti vypořádat se skákacími míči. A nakonec přivítat jaro poskládáním motýla z barevných plastových uzávěrů do připravené šablony.

Nadšených reakcí se dočkala Máša Kopecká za malování na obličej. Do převleku za vločku nebo jiné zimní atributy se odvážily na jedné straně jak místní teenagerky, tak na druhé straně akční důchodkyně. Velké uznání si zaslouží Martina Vrhelová, která i ve vysokých sobotních teplotách vydržela v náročném kostýmu Olafa, a to u disciplíny „naplň mísu“ sněhovými koulemi.

Když všichni zájemci obešli kolečko všech pohádkových zadání, mohli si do sytosti užít řadění v umělé pěně (sněhu), hromadné přetahování lanem i za pomoci dospěláků, nadšené výskání bylo slyšet i během koulovačky, která by snad neskončila, nebýt zařinčení rolniček. Vše ve stylu Andersenovy pohádky připravili organizátoři až do posledních detailů, včetně obrázků na kelímcích. Vrcholem pak bylo hledání dvou pokladů, které zvědavým dětem přineslo drobné hračky a také plnou náruč sladkostí.

Akcí slovně provázela Blanka Kubíková. Pro prťata a mládež bylo zajištěno občerstvení v podobě buřtů či limonád zdarma. Kromě toho si mohli všichni pochutnat také na osobitém mrazivém pečivu. „Děkujeme i všem přespolním, kteří naše Dětské dny s nadšením navštěvují, ale také ochotně přispívají nějakou tou korunou, abychom i pro jejich ratolesti mohli připravit stejně báječná překvapení a dárkové balíčky,“ řekla Květuše Ratiborská za osadní výbor, který naštěstí očekával nebývalou účast a dárečky odhadem pro pět desítek dětí měl připravené. Akce by se v takovém rozsahu a pestrosti nemohla konat bez významné pomoci a šikovnosti nespočtu dalších dobrovolníků ze Stebna (včetně chatařů).

FOTOGALERIE zde: Ledové království ve Stebně

Lucie Bartoš

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE

LOGIT Hlubany - Podbořany přijímá! Hledáme nové kolegyně na pracovní pozici OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE. Mzda od 21 tisíc, nepřetržitý provoz, náborový příspěvek 5 tisíc, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700 Kč za měsíc, příplatky na dopravu 2 Kč/km, stravné zdarma v hodnotě 180 Kč na směnu.
Kontakt: Ing. Simona Šilarová
Tel.: 727 838 954
E-mail: simona.silarova@radicigroup.com

NÁMĚSTEK/NÁMĚSTKYNĚ PRO VÝROBU A DISTRIBUCI

Žatecká teplárenská vyhlašuje výběrové řízení na pozici NÁMĚSTEK/NÁMĚSTKYNĚ PRO VÝROBU A DISTRIBUCI. Podrobné podmínky a více informací najdete na webu www.ztas.cz nebo na uvedeném telefonu.
Kontakt: Ing. Miroslava Schönbeková, MBA
Tel.: 727 819 858

ŘEDITEL/KA

Žatecká teplárenská vyhlašuje výběrové řízení na pozici ŘEDITEL/KA SPOLEČNOSTI. Podrobné podmínky a více informací najdete na webu www.ztas.cz nebo na uvedeném telefonu.
Kontakt: Ing. Miroslava Schönbeková, MBA
Tel.: 727 819 858

TECHNIK

Společnost H-REKULTIVACE a.s. (Černovice 226) hledá zaměstnance na pozici TECHNIK. Požadujeme středoškolské vzdělání - lesnického nebo zahradnického směru výhodou, schopnost vést kolektiv zaměstnanců, ŘP sk. B. Nástup možný ihned. Nabízíme: nástupní plat 30000,- Kč + měsíční a roční bonus. K dispozici osobní SUV automobil, mobil, IT technika. Trvalý pracovní poměr. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: lj@h-rekultivace.cz

ŘEDITEL/KA MŠ

Obec Blatno hledá ŘEDITELE/ŘEDITELKU pro Mateřskou školu Blatno. Termín podání přihlášek je do 16. 10. 2019. Bližší info najdete na http://www.blatno-lounsko.cz/.

Poslední videa

Na Dni otevřených dveří DDM Podbořany

Mezi 32 kroužky, které DDM nabízí, je také Škola magie a kouzel - její vedoucí předvedl 11. 9. na dni otevřených dveří malé zájemkyni jedno z "kouzel" :-)

Přehrát video
Lenešice: první školní den

Škola začíná ...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+1 v Lounech u Luny. Tel. 776 155 255.

PRONÁJEM

Pronajmu zařízený RD 10 km od Loun, nájemné dohodou. Tel. 604 350 365.

Vzpomínky

Josef Dolan

Odešel, jak si osud přál, ale v našich srdcích žije dál. Dne 18. září 2019 uplyne rok od úmrtí pana Josefa DOLANA. Vzpomíná manželka Věra, syn Josef s manželkou a vnuk s rodinou.

Maruška Davídková

Láska smrtí nekončí, stále v srdci zůstává… Už je tomu 34 let, co nás opustila paní Maruška DAVÍDKOVÁ, rozená Čapková z Lenešic. Zemřela v 38 letech. Kdo jste ji znali, vzpomeňte s námi. Bratr Ivan, bratranec Jaroslav.

Antonín Máša

Dopracovaly pilné ruce, utichlo předobré srdce. Očima se už nepodíváš, teď klidným spánkem odpočíváš. Utichlo srdce, zůstal jen žal, ten, kdo Tě miloval, vzpomíná dál. Dne 18. září tomu je jedenáct let, co od nás odešel náš milovaný tatínek, dědeček a strýček pan Antonín MÁŠA z Loun. Stále vzpomínají syn Jaroslav s rodinou, dcery Martina a Lenka s rodinami, sestry Marie a Květa s rodinami a ostatní příbuzní.