Ze Stebna se stalo úchvatné Ledové království

Lucie Bartoš 2019-06-11 12:50:00

První červnovou sobotu odpoledne se ve Stebně u kostela objevil sněhulák, Elza, Olaf i Sven. Kdo nevěděl předem, na první pohled poznal, že letošní Dětský den je inspirován animovanou fantastickou pohádkou „Ledové království“, natočenou na motivy příběhu Sněhová královna.

Hudební filmový snímek se stal předlohou pro mrazivě zábavné odpoledne ve Stebně, které si užili i dospěláci, ačkoli třeba neznali příběh nebojácné princezny Anny, která se - za pomoci horala Kristoffa, jeho věrného soba Svena a oživlého sněhuláka Olafa - vydává najít svou sestru Elzu. Ta svou ledovou magií nechtěně zaklela království do věčné zimy. Celou touto story byly inspirované poutavé úkoly, rozeseté po celém stebenském parku.

V ledovém království se tu skládalo puzzle s notoricky známými animovanými postavičkami. U jiného zimního stanoviště bylo potřeba se zavázanýma očima umístit oranžový nos Olafovi na správné místo. Jinde bylo nutné překonat ledového obra. Nechybělo oblíbené trefování do plechovek, chůze na chůdách „přes hory a doly“ nebo disciplína „nakrm Olafa“. V umělém pískovišti se přesouvaly vločky za pomoci prutu. Jinde se přenášely pro změnu brčkem. Přítomné zabavilo i hledání diamantů pro Elzu, tahání pneumatik (disciplína nazvaná „zachraň Kristoffa“), házení kroužků na paroží (neboli úkol „chyť Svena“). Ti nejmenší klidně pořád dokola prolézali tunelem, nebo na boby nakládaly krabice, které představovaly kostky ledu. Jiná disciplína se neobešla dokonce bez lyží. Na „cestě zpět“ se musely děti vypořádat se skákacími míči. A nakonec přivítat jaro poskládáním motýla z barevných plastových uzávěrů do připravené šablony.

Nadšených reakcí se dočkala Máša Kopecká za malování na obličej. Do převleku za vločku nebo jiné zimní atributy se odvážily na jedné straně jak místní teenagerky, tak na druhé straně akční důchodkyně. Velké uznání si zaslouží Martina Vrhelová, která i ve vysokých sobotních teplotách vydržela v náročném kostýmu Olafa, a to u disciplíny „naplň mísu“ sněhovými koulemi.

Když všichni zájemci obešli kolečko všech pohádkových zadání, mohli si do sytosti užít řadění v umělé pěně (sněhu), hromadné přetahování lanem i za pomoci dospěláků, nadšené výskání bylo slyšet i během koulovačky, která by snad neskončila, nebýt zařinčení rolniček. Vše ve stylu Andersenovy pohádky připravili organizátoři až do posledních detailů, včetně obrázků na kelímcích. Vrcholem pak bylo hledání dvou pokladů, které zvědavým dětem přineslo drobné hračky a také plnou náruč sladkostí.

Akcí slovně provázela Blanka Kubíková. Pro prťata a mládež bylo zajištěno občerstvení v podobě buřtů či limonád zdarma. Kromě toho si mohli všichni pochutnat také na osobitém mrazivém pečivu. „Děkujeme i všem přespolním, kteří naše Dětské dny s nadšením navštěvují, ale také ochotně přispívají nějakou tou korunou, abychom i pro jejich ratolesti mohli připravit stejně báječná překvapení a dárkové balíčky,“ řekla Květuše Ratiborská za osadní výbor, který naštěstí očekával nebývalou účast a dárečky odhadem pro pět desítek dětí měl připravené. Akce by se v takovém rozsahu a pestrosti nemohla konat bez významné pomoci a šikovnosti nespočtu dalších dobrovolníků ze Stebna (včetně chatařů).

FOTOGALERIE zde: Ledové království ve Stebně

Lucie Bartoš

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

ŘIDIČ MKD

Přijmeme ŘIDIČE MKD pravidelná linka CZE-DE, práce i v noci. Požadujeme: ŘP C+E, profesní způsobilost, psychotesty, kartu do tachografu, čistý trestní rejstřík, bydliště Chomutov a okolí. Čistý příjem cca 35 tisíc včetně stravného.
Tel.: 777 100 646

PROJEKTANT/KA POZEMNÍCH STAVEB

Projekční kancelář CZECHOTEC Engineering spol. s r. o. se sídlem v Chomutově přijme PROJEKTANTA/KU POZEMNÍCH STAVEB. Vhodné i pro čerstvé absolventy SPŠ st.
Kontakt: Ing. Ondřej Petřík
Tel.: 607 802 734
E-mail: petrik@czechotec.cz

UKLÍZEČKA

Hledám spolehlivou pracovnici na úklid. Kadaň. Tel.: 605 885 121.

ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK

Přijmeme novou posilu do našeho týmu. Jedná se o práci u PC a jednání s klienty. Plat 8000Kč - 15000Kč. Po zaučení víc. Okres Chomutov a Most.
Tel.: 775 577 927

Poslední videa

Podbořanské letní slavnosti - páteční začátek

Krátce po 16. hodině se Masarykovo náměstí stále zaplňovalo lidmi - na hlavním pódiu hrála kapela Full Time, stánky s občerstvením a pivem, atrakce s malými i velkými návštěvníky se rozjížděly...

Přehrát video
Cítoliby: Spanilá jízda veteránů

Veteráni se vydali na spanilou jízdu okolím.

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

VÝMĚNA BYTU

Vyměním hezký byt 3+1 na Březenecké za menší. Email: polly3@email.cz. (240)

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodám 2 garáže se zahradou v Chomutově, 750 m2, cena dohodou. - Tel. 605 366 986.

Vzpomínky

Krista Adamová

Rok za rokem ubíhá, čas prý rány hojí, vzpomínka na Tebe však stále stejně bolí. - Dne 20. června uplyne 21 smutných let, kdy nás navždy opustila naše milovaná maminka, sestra a teta, paní Krista ADAMOVÁ z Klášterce na Ohří. S láskou a úctou stále vzpomínají a za tichou vzpomínku všem, kteří ji měli rádi, děkují synové Jaroslav a Ervín s rodinami, sestry Běta, Truda a Věra s rodinami.

Věra Froňková

V srdci zůstává živý obraz a vzpomínka, už se nevrátí naše drahá maminka. - Dne 19. června uplynulo deváté smutné výročí úmrtí paní Věry FROŇKOVÉ z Klášterce nad Ohří. S láskou vzpomínají syn Josef a dcera Anna s rodinami. Všem za vzpomínku děkujeme.

Josef Kunc

Dne 4. června 2019 by pan Josef KUNC oslavil 80. narozeniny. Před 7 lety se však vydal na cestu, ze které již není návratu. Vzpomeňte s námi a vy, kdož jste ho znali, uctěte jeho památku tichou vzpomínkou. S láskou dcera Jitka s rodinou, syn Josef s manželkou Aničkou a manželka Julie.