Jaroslav Veverka přestává být majoritním vlastníkem chomutovského hokejového klubu. Akcie Pirátů získá skupina jejich příznivců

2019-06-12 09:22:32

CHOMUTOV (r) — Obavy fanoušků z nejisté budoucnosti hokejových Pirátů se v závěru minulého týdne pokusil klub rozptýlit optimistickým prohlášením, které zveřejnil na svých webových stránkách. Stojí v něm, že majitel klubu Jaroslav Veverka se rozhodl přenechat akcie Pirátů za symbolickou cenu skupině partnerů, kteří se z velké části rekrutují z řad dlouholetých podporovatelů chomutovského klubu. Hovoří se i o návratu do nejvyšší soutěže.

„Majitel klubu se rozhodl nepokračovat v jednáních s původně ohlášeným vlastníkem, kterým se měl stát Milan Soukup a skupina podnikatelů,“ uvádí se v prohlášení Pirátů. „S panem Soukupem jsme bohužel nenašli shodu nejen v pohledu na aktuální ekonomickou situaci, ale zejména také nad dalším směřováním celého hokejového klubu. Z těchto důvodů jsme jednání o převodu vlastnictví ukončili a rozhodli se vydat jiným směrem,” řekl majoritní vlastník Pirátů.

Skutečným důvodem pro ukončení „námluv“ mezi Piráty a podnikatelem má být podle zpráv, které kolují na veřejnosti, nedobrá finanční situace klubu; ten údajně přiznává dluhy ve výši kolem 30 miliónů korun, ale jejich celková výše má být asi čtyřikrát vyšší. Podle názorů některých rodičů má o finančním zdraví Pirátů vypovídat i navýšení klubových příspěvků, které se například pro žáky 5. až 9. tříd zvýšily z šesti na osm tisíc korun za sezónu a zároveň došlo k posunutí jejich splatnosti ze srpna a září na konec června a polovinu listopadu. Podle vedení klubu je ale důvodem navýšení stále ještě velmi nízká cena příspěvků ve srovnání se stále se zvyšujícími náklady; důvodem úpravy termínů pak má být mimo jiné vynechání prázdninového a těsně poprázdninového termínu, který mnoha rodičům nevyhovoval.

Rozhodnutím „vydat se jiným směrem“ prý šéf klubu nemyslí zasádní obrat, protože skupina místních podnikatelů, kteří mají zájem převzít odpovědnost za chod a financování klubu, zůstala víceméně beze změn. „Mým hlavním přáním a dost možná i podmínkou pro převod akcií byly záruky, že noví vlastníci budou mít chuť poprat se s aktuální situací a hlavně budou mít ambice vrátit Piráty co nejdříve zpátky do extraligy. A zatímco pro pana Soukupa se některé věci zdály jako neřešitelné, ostatní partneři to vidí jinak. Jsou připravení převzít veškeré závazky, které klub má a podílet se na jejich vyřešení. Současně s tím okamžitě pracovat na zajištění nové sezóny, na jejímž konci by rádi bojovali o návrat do nejvyšší soutěže,“ uvedl Jaroslav Veverka.

Jak dodal, rozhodl se převést akcie Pirátů do rukou lidí, o nichž je přesvědčený, že mají skutečný zájem vrátit Piráty znovu na výsluní. „A přestože jsem do klubu v minulých letech investoval obrovské množství vlastních prostředků, přenechám jim akcie pouze za symbolickou hodnotu. Má pirátská etapa v pozici vlastníka klubu bude tímto okamžikem u konce,” uzavřel Veverka.

Formální kroky k převodu vlastnictví, zvolení nových vlastníků do orgánů klubu a definitivní vyřešení situace po právní stránce proběhne v následujících dnech.


Foto: Ladislav CHLÍBEK

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

ŘIDIČ MKD

Přijmeme ŘIDIČE MKD pravidelná linka CZE-DE, práce i v noci. Požadujeme: ŘP C+E, profesní způsobilost, psychotesty, kartu do tachografu, čistý trestní rejstřík, bydliště Chomutov a okolí. Čistý příjem cca 35 tisíc včetně stravného.
Tel.: 777 100 646

PROJEKTANT/KA POZEMNÍCH STAVEB

Projekční kancelář CZECHOTEC Engineering spol. s r. o. se sídlem v Chomutově přijme PROJEKTANTA/KU POZEMNÍCH STAVEB. Vhodné i pro čerstvé absolventy SPŠ st.
Kontakt: Ing. Ondřej Petřík
Tel.: 607 802 734
E-mail: petrik@czechotec.cz

UKLÍZEČKA

Hledám spolehlivou pracovnici na úklid. Kadaň. Tel.: 605 885 121.

ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK

Přijmeme novou posilu do našeho týmu. Jedná se o práci u PC a jednání s klienty. Plat 8000Kč - 15000Kč. Po zaučení víc. Okres Chomutov a Most.
Tel.: 775 577 927

Poslední videa

Podbořanské letní slavnosti - páteční začátek

Krátce po 16. hodině se Masarykovo náměstí stále zaplňovalo lidmi - na hlavním pódiu hrála kapela Full Time, stánky s občerstvením a pivem, atrakce s malými i velkými návštěvníky se rozjížděly...

Přehrát video
Cítoliby: Spanilá jízda veteránů

Veteráni se vydali na spanilou jízdu okolím.

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

VÝMĚNA BYTU

Vyměním hezký byt 3+1 na Březenecké za menší. Email: polly3@email.cz. (240)

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodám 2 garáže se zahradou v Chomutově, 750 m2, cena dohodou. - Tel. 605 366 986.

Vzpomínky

Krista Adamová

Rok za rokem ubíhá, čas prý rány hojí, vzpomínka na Tebe však stále stejně bolí. - Dne 20. června uplyne 21 smutných let, kdy nás navždy opustila naše milovaná maminka, sestra a teta, paní Krista ADAMOVÁ z Klášterce na Ohří. S láskou a úctou stále vzpomínají a za tichou vzpomínku všem, kteří ji měli rádi, děkují synové Jaroslav a Ervín s rodinami, sestry Běta, Truda a Věra s rodinami.

Věra Froňková

V srdci zůstává živý obraz a vzpomínka, už se nevrátí naše drahá maminka. - Dne 19. června uplynulo deváté smutné výročí úmrtí paní Věry FROŇKOVÉ z Klášterce nad Ohří. S láskou vzpomínají syn Josef a dcera Anna s rodinami. Všem za vzpomínku děkujeme.

Josef Kunc

Dne 4. června 2019 by pan Josef KUNC oslavil 80. narozeniny. Před 7 lety se však vydal na cestu, ze které již není návratu. Vzpomeňte s námi a vy, kdož jste ho znali, uctěte jeho památku tichou vzpomínkou. S láskou dcera Jitka s rodinou, syn Josef s manželkou Aničkou a manželka Julie.