Jaroslav Veverka přestává být majoritním vlastníkem chomutovského hokejového klubu. Akcie Pirátů získá skupina jejich příznivců

2019-06-12 09:22:32

CHOMUTOV (r) — Obavy fanoušků z nejisté budoucnosti hokejových Pirátů se v závěru minulého týdne pokusil klub rozptýlit optimistickým prohlášením, které zveřejnil na svých webových stránkách. Stojí v něm, že majitel klubu Jaroslav Veverka se rozhodl přenechat akcie Pirátů za symbolickou cenu skupině partnerů, kteří se z velké části rekrutují z řad dlouholetých podporovatelů chomutovského klubu. Hovoří se i o návratu do nejvyšší soutěže.

„Majitel klubu se rozhodl nepokračovat v jednáních s původně ohlášeným vlastníkem, kterým se měl stát Milan Soukup a skupina podnikatelů,“ uvádí se v prohlášení Pirátů. „S panem Soukupem jsme bohužel nenašli shodu nejen v pohledu na aktuální ekonomickou situaci, ale zejména také nad dalším směřováním celého hokejového klubu. Z těchto důvodů jsme jednání o převodu vlastnictví ukončili a rozhodli se vydat jiným směrem,” řekl majoritní vlastník Pirátů.

Skutečným důvodem pro ukončení „námluv“ mezi Piráty a podnikatelem má být podle zpráv, které kolují na veřejnosti, nedobrá finanční situace klubu; ten údajně přiznává dluhy ve výši kolem 30 miliónů korun, ale jejich celková výše má být asi čtyřikrát vyšší. Podle názorů některých rodičů má o finančním zdraví Pirátů vypovídat i navýšení klubových příspěvků, které se například pro žáky 5. až 9. tříd zvýšily z šesti na osm tisíc korun za sezónu a zároveň došlo k posunutí jejich splatnosti ze srpna a září na konec června a polovinu listopadu. Podle vedení klubu je ale důvodem navýšení stále ještě velmi nízká cena příspěvků ve srovnání se stále se zvyšujícími náklady; důvodem úpravy termínů pak má být mimo jiné vynechání prázdninového a těsně poprázdninového termínu, který mnoha rodičům nevyhovoval.

Rozhodnutím „vydat se jiným směrem“ prý šéf klubu nemyslí zasádní obrat, protože skupina místních podnikatelů, kteří mají zájem převzít odpovědnost za chod a financování klubu, zůstala víceméně beze změn. „Mým hlavním přáním a dost možná i podmínkou pro převod akcií byly záruky, že noví vlastníci budou mít chuť poprat se s aktuální situací a hlavně budou mít ambice vrátit Piráty co nejdříve zpátky do extraligy. A zatímco pro pana Soukupa se některé věci zdály jako neřešitelné, ostatní partneři to vidí jinak. Jsou připravení převzít veškeré závazky, které klub má a podílet se na jejich vyřešení. Současně s tím okamžitě pracovat na zajištění nové sezóny, na jejímž konci by rádi bojovali o návrat do nejvyšší soutěže,“ uvedl Jaroslav Veverka.

Jak dodal, rozhodl se převést akcie Pirátů do rukou lidí, o nichž je přesvědčený, že mají skutečný zájem vrátit Piráty znovu na výsluní. „A přestože jsem do klubu v minulých letech investoval obrovské množství vlastních prostředků, přenechám jim akcie pouze za symbolickou hodnotu. Má pirátská etapa v pozici vlastníka klubu bude tímto okamžikem u konce,” uzavřel Veverka.

Formální kroky k převodu vlastnictví, zvolení nových vlastníků do orgánů klubu a definitivní vyřešení situace po právní stránce proběhne v následujících dnech.


Foto: Ladislav CHLÍBEK

Komentáře

Nabídky práce

Pracovní nabídka pro osoby se zdravotním omezením (ZTP, změněná pracovní schopnost)

Veřejné stravování CZ a.s. přijme zaměstnance na pozice POMOCNÁ KUCHAŘKA, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ, POKLADNÍ, VÝDEJČÍ OBĚDŮ, UKLÍZEČKA. Místo výkonu práce - Louny, Žatec a okolí, Slaný. Požadujeme samostatnost a spolehlivost, praxe v oboru není podmínkou.
Kontakt: p. Krupka
Tel.: 603 267 370


BRIGÁDA V CHRÁNĚNÉ DÍLNĚ

Chráněná dílna Tuchořice hledá pracovníky na HPP na tyto pozice PŘÍPRAVA PROVÁZKU NA NAVAZOVÁNÍ/UZLÍKOVÁNÍ, STROJNÍ NAVAZOVÁNÍ UZLÍKU NA DRÁTEK, STROJNÍ PŘEVÍJECÍ CHMELOVÉHO DRÁTKU (VHODNÉ PRO MUŽE). 20 hodin týdně, odměna 7 - 10 tisíc, dopravní spojení z Loun, Žatce i Podbořan. Nástup možný ihned.
Tel.: 723 588 312


ŘIDIČ - STŘÍDAČ

Pracovní příležitost pro lidi z Chomutova a okolí! Hledáme zaměstnance na pozici ŘIDIČE - STŘÍDAČE. Vhodné pro důchodce.
Tel.: 607 218 078


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Kněžické rybníky: žabí koncert na začátku května

Poslechněte si žabí sbor :-)

Přehrát video
MŠ Blšany - roušky pro děti i paní učitelku

I když děti již v budově školky nemusejí nosit roušky, venku je potřebují. Drahomíra Gramskopfová z Blšan jim i paní učitelce a kuchařce věnovala vlastnoručně ušité roušky.

Přehrát video