Jaroslav Veverka přestává být majoritním vlastníkem chomutovského hokejového klubu. Akcie Pirátů získá skupina jejich příznivců

2019-06-12 09:22:32

CHOMUTOV (r) — Obavy fanoušků z nejisté budoucnosti hokejových Pirátů se v závěru minulého týdne pokusil klub rozptýlit optimistickým prohlášením, které zveřejnil na svých webových stránkách. Stojí v něm, že majitel klubu Jaroslav Veverka se rozhodl přenechat akcie Pirátů za symbolickou cenu skupině partnerů, kteří se z velké části rekrutují z řad dlouholetých podporovatelů chomutovského klubu. Hovoří se i o návratu do nejvyšší soutěže.

„Majitel klubu se rozhodl nepokračovat v jednáních s původně ohlášeným vlastníkem, kterým se měl stát Milan Soukup a skupina podnikatelů,“ uvádí se v prohlášení Pirátů. „S panem Soukupem jsme bohužel nenašli shodu nejen v pohledu na aktuální ekonomickou situaci, ale zejména také nad dalším směřováním celého hokejového klubu. Z těchto důvodů jsme jednání o převodu vlastnictví ukončili a rozhodli se vydat jiným směrem,” řekl majoritní vlastník Pirátů.

Skutečným důvodem pro ukončení „námluv“ mezi Piráty a podnikatelem má být podle zpráv, které kolují na veřejnosti, nedobrá finanční situace klubu; ten údajně přiznává dluhy ve výši kolem 30 miliónů korun, ale jejich celková výše má být asi čtyřikrát vyšší. Podle názorů některých rodičů má o finančním zdraví Pirátů vypovídat i navýšení klubových příspěvků, které se například pro žáky 5. až 9. tříd zvýšily z šesti na osm tisíc korun za sezónu a zároveň došlo k posunutí jejich splatnosti ze srpna a září na konec června a polovinu listopadu. Podle vedení klubu je ale důvodem navýšení stále ještě velmi nízká cena příspěvků ve srovnání se stále se zvyšujícími náklady; důvodem úpravy termínů pak má být mimo jiné vynechání prázdninového a těsně poprázdninového termínu, který mnoha rodičům nevyhovoval.

Rozhodnutím „vydat se jiným směrem“ prý šéf klubu nemyslí zasádní obrat, protože skupina místních podnikatelů, kteří mají zájem převzít odpovědnost za chod a financování klubu, zůstala víceméně beze změn. „Mým hlavním přáním a dost možná i podmínkou pro převod akcií byly záruky, že noví vlastníci budou mít chuť poprat se s aktuální situací a hlavně budou mít ambice vrátit Piráty co nejdříve zpátky do extraligy. A zatímco pro pana Soukupa se některé věci zdály jako neřešitelné, ostatní partneři to vidí jinak. Jsou připravení převzít veškeré závazky, které klub má a podílet se na jejich vyřešení. Současně s tím okamžitě pracovat na zajištění nové sezóny, na jejímž konci by rádi bojovali o návrat do nejvyšší soutěže,“ uvedl Jaroslav Veverka.

Jak dodal, rozhodl se převést akcie Pirátů do rukou lidí, o nichž je přesvědčený, že mají skutečný zájem vrátit Piráty znovu na výsluní. „A přestože jsem do klubu v minulých letech investoval obrovské množství vlastních prostředků, přenechám jim akcie pouze za symbolickou hodnotu. Má pirátská etapa v pozici vlastníka klubu bude tímto okamžikem u konce,” uzavřel Veverka.

Formální kroky k převodu vlastnictví, zvolení nových vlastníků do orgánů klubu a definitivní vyřešení situace po právní stránce proběhne v následujících dnech.


Foto: Ladislav CHLÍBEK

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE

LOGIT Hlubany - Podbořany přijímá! Hledáme nové kolegyně na pracovní pozici OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE. Mzda od 21 tisíc, nepřetržitý provoz, náborový příspěvek 5 tisíc, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700 Kč za měsíc, příplatky na dopravu 2 Kč/km, stravné zdarma v hodnotě 180 Kč na směnu.
Kontakt: Ing. Simona Šilarová
Tel.: 727 838 954
E-mail: simona.silarova@radicigroup.com

TECHNIK

Společnost H-REKULTIVACE a.s. (Černovice 226) hledá zaměstnance na pozici TECHNIK. Požadujeme středoškolské vzdělání - lesnického nebo zahradnického směru výhodou, schopnost vést kolektiv zaměstnanců, ŘP sk. B. Nástup možný ihned. Nabízíme: nástupní plat 30000,- Kč + měsíční a roční bonus. K dispozici osobní SUV automobil, mobil, IT technika. Trvalý pracovní poměr. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: lj@h-rekultivace.cz

STRÁŽNÍK

Rádi byste se stali součástí Městské policie Podbořany? Máte šanci! Město Podbořany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa STRÁŽNÍK Městské policie Podbořany na dobu neurčitou. Bližší informace na uvedených kontaktech.
Tel.: 777 214 193
E-mail: gutzer@podborany.net

HLÍDÁNÍ - BRIGÁDA/VÝPOMOC

V Žatci hledáme osobu(y), která by navštěvovala pratetu s pohybovým omezením (denně 30 min, Písecká ul.) a zkontrolovala, že teta v den jedla a pila (jídlo zaváží pečovatelky). Finance dohodou. Krátkodobě, cca 2 měsíce. Mohou se střídat 2 osoby. Tel./SMS: 602 660 664 nebo 602 743 664.
Tel.: 602 660 664

ŘIDIČ

Firma Marius Pedersen, a.s., přijme pro provozovnu Louny ŘIDIČE. Požadujeme oprávnění skupiny C,E, prof. průkaz, karta řidiče. Více informací na uvedeném telefonu.
Kontakt: Ing. Josef Fryč
Tel.: 739 682 517

Poslední videa

Cvrnkaní kuliček na Dni her v muzejní zahradě v Žatci

Ve čtvrtek 15. srpna zahrada regionálního muzea K. A. Polánka přilákala - i v nepříliš příznivém počasí - desítky malých a velkých návštěvníků. Do hry (svého dětství) se s radostí pustili i dospělí:)

Přehrát video
Smolnice: Hry mikroregionu Perucko

Děti ráje ...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+2 v N. Ervěnicích. Čistý vchod, nájem 7,7 tis. + 1 kauce nutná. Tel. 606 294 302.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím zahrádku v Chomutově. Tel. 728 512 011.

Vzpomínky

Jarmila Kluchová

Dne 24. 8. 2019 uplyne 1 rok, od úmrtí paní Jarmily KLUCHOVÉ. Stále vzpomínají dcera Jarmila s manželem, vnoučata, pravnoučata a prapravnoučata.

Emil Přibyl

Jen těžko k uvěření, že tak dlouho už tu s námi není. Kdo Tě znal, ten v dobrém vzpomene, kdo měl rád, nikdy nezapomene. Dne 24. 8. 2019 uplyne 10 let, co nás navždy opustil manžel, tatínek, dědeček a pradědeček, pan Emil PŘIBYL. Vzpomínají manželka, děti s rodinou, vnoučata a pravnoučata.

Miroslava Hermanová

Láska smrtí nekončí, stále v srdci zůstává... Dne 20. srpna uplynulo 21 let od úmrtí paní Miroslavy Hermanové z Kaštic. Stále vzpomínají dcera Pavlína a syn Pavel s rodinami.