,,Vyzkoušet si jedinečný zážitek může přijít úplně každý,“ říká majitel nové půjčovny moderních sportů Vlastimil Rampas

Hedvika Mašková 2019-06-12 12:00:00

Rádi byste zpevnili a zformovali svou postavu? Zažili skvělou zábavu, relax i kardio na vodě nebo pohodovou jízdu na nadčasovém longboardu? Není nic jednoduššího než zavítat do nové žatecké půjčovny RAMPA FREESPORT u řeky Ohře sídlící vedle loděnice. Tu provozuje Vlastimil Rampas, kterého jsme na téma novodobých a trendy sportů vyzpovídali.

• Otevíráte v Žatci u řeky novou půjčovnu. Na co je zaměřená? Co se u vás dá půjčit?

V naší půjčovně se dají půjčit paddleboardy, longboardy a indo boardy. Postupně budeme půjčovnu doplňovat i o další sporty. Většinou se však jedná o sporty, které lidé spíše neznají, a já bych jim svou půjčovnou tyto aktivity zprostředkoval, aby si je sem mohli přijít vyzkoušet.

• Vysvětlete mi, co to vlastně paddleboard, longboard a indo board jsou…

Paddleboard je nafukovací plovák, se kterým se dá jezdit na klidné vodě (rybníku, jezeře,..), ale i na divoké řece. Existují různé typy.

V případě paddleboardu jde o aktivní pohyb. Člověk na něm stojí, nijak se nenadře, ale tím, jak na plováku musíte na vodě udržovat rovnováhu a pomáháte si při tom pádlováním, zapojujete celé tělo. Paddleboard je určen pro všechny věkové kategorie. Není to vůbec těžký sport. Je to spíš takový relax, žádná dřina.

Longboard je delší verze skateboardu. Tím jak je delší, je stabilnější a lépe ovladatelný. Je hlavně určen pro mladší generaci, ale vyzkoušet si ho může úplně každý.

Indo board je balanční trenažér. Na něm se trénuje rovnováha pro další sporty, jako jsou gymnastika, snowboard, freestylové lyžování,… Prostě všechny sporty, při nichž je důležitá rovnováha.

Zatím je možné zapůjčit si tyto tři věci, ale do budoucna chceme sortiment určitě navyšovat.

• O jaké další sporty výběr rozšíříte?

Třeba o aquaskipper do vody, což je hliníková konstrukce s profilovanými lištami a v tom je takový zvláštní pohyb připomínající jízdu na koni. To už je ale pořádná šichta!

Potom jsou ještě různé varianty longboardů – surfskaty, waveboardy,…

• Co dalšího si u vás mohou lidé půjčit?

Ke všem službám máme k dispozici bezpečnostní prvky, jako jsou helmy, vesty do vody a také boty do vody, protože kameny v řece nejsou pokaždé hladké. K longboardům také helmy a navíc ještě chrániče.

• Jak vás napadlo otevřít si takovou nevšední půjčovnu?

Nebylo to nic složitého. Mám k těmto sportům blízko, sám se v nich pohybuji.

A je to také dobrá příležitost k tomu pořádat v budoucnu nejrůznější akce, jako jsou kroužky pro děti, cvičení pilates na paddleboardech pro ženy i závody pro veřejnost.

V dnešní době je spousta nových, moderních sportů, které bych chtěl tímto způsobem lidem reprodukovat.

Nyní ještě pracuji, ale rád bych se této činnosti věnoval naplno. Chci oživit ducha řeky Ohře a rozvíjející se cyklostezky.

• Jakým způsobem vypůjčení probíhá?

Zákazník přijde k nám a předloží dva doklady totožnosti. Pak provedeme zápis do knihy zápůjček a zákazník svým podpisem potvrdí souhlas s provozním řádem.

Sportovní potřeby půjčeme pouze osobám starším 15 let. Do 15 let pouze v doprovodu zákonného zástupce v povinnosti použití ochranných pomůcek.

• Kolik u vás za půjčení zákazník zaplatí?

Máme zde ceník – paddleboard je za 200,- Kč/h, longboard za 100,-Kč/h. Bezpečnostní prvky k jednotlivým sportům jsou v ceně a pak jsou ještě dodatkové pomůcky za příplatek. Někdo třeba vestu nechce, protože umí plavat, někdo zase naopak chce, aby se cítil jistější. Ta je pak za příplatek 50,- Kč.

Je samozřejmě možnost si jednotlivé věci zapůjčit i na půl dne nebo na celý den nebo víkend, týden, měsíc (smích). Cena je pak zvýhodněná.

• Platí se před zapůjčením i kauce?

Kauce je 1 000,-Kč a je pro případ, že by zákazník sportovní pomůcku nějak poškodil.

• Kolik ,,boardů“ najednou můžete půjčit?

Zatím zde máme devět paddleboardů a další čtyři jsou na cestě. Longboardů máme šest.

• Kdy začínáte?

Už jsme oficiálně otevřeli. Startovací mejdan máme již za sebou (smích). Teď už jen, aby nám přálo počasí.

• A kdy vás zde lidé zastihnou?

Lidé mohou docházet každý všední den od 16 do 20 hodin, popřípadě do 21 hodin a o víkendech prakticky celý den od 10 do 20 hodin.

O svátky budeme mít také otevřeno, aby měli lidé, kteří chtějí využít den volna sportovně, možnost dorazit. Jsme tu pro ně.

Děkuji za rozhovor a přeji mnoho spokojených zákazníků!

Hedvika Fajkusová


Hedvika Mašková

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE

LOGIT Hlubany - Podbořany přijímá! Hledáme nové kolegyně na pracovní pozici OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE. Mzda od 21 tisíc, nepřetržitý provoz, náborový příspěvek 5 tisíc, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700 Kč za měsíc, příplatky na dopravu 2 Kč/km, stravné zdarma v hodnotě 180 Kč na směnu.
Kontakt: Ing. Simona Šilarová
Tel.: 727 838 954
E-mail: simona.silarova@radicigroup.com

TECHNIK

Společnost H-REKULTIVACE a.s. (Černovice 226) hledá zaměstnance na pozici TECHNIK. Požadujeme středoškolské vzdělání - lesnického nebo zahradnického směru výhodou, schopnost vést kolektiv zaměstnanců, ŘP sk. B. Nástup možný ihned. Nabízíme: nástupní plat 30000,- Kč + měsíční a roční bonus. K dispozici osobní SUV automobil, mobil, IT technika. Trvalý pracovní poměr. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: lj@h-rekultivace.cz

STRÁŽNÍK

Rádi byste se stali součástí Městské policie Podbořany? Máte šanci! Město Podbořany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa STRÁŽNÍK Městské policie Podbořany na dobu neurčitou. Bližší informace na uvedených kontaktech.
Tel.: 777 214 193
E-mail: gutzer@podborany.net

HLÍDÁNÍ - BRIGÁDA/VÝPOMOC

V Žatci hledáme osobu(y), která by navštěvovala pratetu s pohybovým omezením (denně 30 min, Písecká ul.) a zkontrolovala, že teta v den jedla a pila (jídlo zaváží pečovatelky). Finance dohodou. Krátkodobě, cca 2 měsíce. Mohou se střídat 2 osoby. Tel./SMS: 602 660 664 nebo 602 743 664.
Tel.: 602 660 664

ŘIDIČ

Firma Marius Pedersen, a.s., přijme pro provozovnu Louny ŘIDIČE. Požadujeme oprávnění skupiny C,E, prof. průkaz, karta řidiče. Více informací na uvedeném telefonu.
Kontakt: Ing. Josef Fryč
Tel.: 739 682 517

Poslední videa

Cvrnkaní kuliček na Dni her v muzejní zahradě v Žatci

Ve čtvrtek 15. srpna zahrada regionálního muzea K. A. Polánka přilákala - i v nepříliš příznivém počasí - desítky malých a velkých návštěvníků. Do hry (svého dětství) se s radostí pustili i dospělí:)

Přehrát video
Smolnice: Hry mikroregionu Perucko

Děti ráje ...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+2 v N. Ervěnicích. Čistý vchod, nájem 7,7 tis. + 1 kauce nutná. Tel. 606 294 302.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím zahrádku v Chomutově. Tel. 728 512 011.

Vzpomínky

Jarmila Kluchová

Dne 24. 8. 2019 uplyne 1 rok, od úmrtí paní Jarmily KLUCHOVÉ. Stále vzpomínají dcera Jarmila s manželem, vnoučata, pravnoučata a prapravnoučata.

Emil Přibyl

Jen těžko k uvěření, že tak dlouho už tu s námi není. Kdo Tě znal, ten v dobrém vzpomene, kdo měl rád, nikdy nezapomene. Dne 24. 8. 2019 uplyne 10 let, co nás navždy opustil manžel, tatínek, dědeček a pradědeček, pan Emil PŘIBYL. Vzpomínají manželka, děti s rodinou, vnoučata a pravnoučata.

Miroslava Hermanová

Láska smrtí nekončí, stále v srdci zůstává... Dne 20. srpna uplynulo 21 let od úmrtí paní Miroslavy Hermanové z Kaštic. Stále vzpomínají dcera Pavlína a syn Pavel s rodinami.