,,Vyzkoušet si jedinečný zážitek může přijít úplně každý,“ říká majitel nové půjčovny moderních sportů Vlastimil Rampas

Hedvika Fajkusová 2019-06-12 12:00:00

Rádi byste zpevnili a zformovali svou postavu? Zažili skvělou zábavu, relax i kardio na vodě nebo pohodovou jízdu na nadčasovém longboardu? Není nic jednoduššího než zavítat do nové žatecké půjčovny RAMPA FREESPORT u řeky Ohře sídlící vedle loděnice. Tu provozuje Vlastimil Rampas, kterého jsme na téma novodobých a trendy sportů vyzpovídali.

• Otevíráte v Žatci u řeky novou půjčovnu. Na co je zaměřená? Co se u vás dá půjčit?

V naší půjčovně se dají půjčit paddleboardy, longboardy a indo boardy. Postupně budeme půjčovnu doplňovat i o další sporty. Většinou se však jedná o sporty, které lidé spíše neznají, a já bych jim svou půjčovnou tyto aktivity zprostředkoval, aby si je sem mohli přijít vyzkoušet.

• Vysvětlete mi, co to vlastně paddleboard, longboard a indo board jsou…

Paddleboard je nafukovací plovák, se kterým se dá jezdit na klidné vodě (rybníku, jezeře,..), ale i na divoké řece. Existují různé typy.

V případě paddleboardu jde o aktivní pohyb. Člověk na něm stojí, nijak se nenadře, ale tím, jak na plováku musíte na vodě udržovat rovnováhu a pomáháte si při tom pádlováním, zapojujete celé tělo. Paddleboard je určen pro všechny věkové kategorie. Není to vůbec těžký sport. Je to spíš takový relax, žádná dřina.

Longboard je delší verze skateboardu. Tím jak je delší, je stabilnější a lépe ovladatelný. Je hlavně určen pro mladší generaci, ale vyzkoušet si ho může úplně každý.

Indo board je balanční trenažér. Na něm se trénuje rovnováha pro další sporty, jako jsou gymnastika, snowboard, freestylové lyžování,… Prostě všechny sporty, při nichž je důležitá rovnováha.

Zatím je možné zapůjčit si tyto tři věci, ale do budoucna chceme sortiment určitě navyšovat.

• O jaké další sporty výběr rozšíříte?

Třeba o aquaskipper do vody, což je hliníková konstrukce s profilovanými lištami a v tom je takový zvláštní pohyb připomínající jízdu na koni. To už je ale pořádná šichta!

Potom jsou ještě různé varianty longboardů – surfskaty, waveboardy,…

• Co dalšího si u vás mohou lidé půjčit?

Ke všem službám máme k dispozici bezpečnostní prvky, jako jsou helmy, vesty do vody a také boty do vody, protože kameny v řece nejsou pokaždé hladké. K longboardům také helmy a navíc ještě chrániče.

• Jak vás napadlo otevřít si takovou nevšední půjčovnu?

Nebylo to nic složitého. Mám k těmto sportům blízko, sám se v nich pohybuji.

A je to také dobrá příležitost k tomu pořádat v budoucnu nejrůznější akce, jako jsou kroužky pro děti, cvičení pilates na paddleboardech pro ženy i závody pro veřejnost.

V dnešní době je spousta nových, moderních sportů, které bych chtěl tímto způsobem lidem reprodukovat.

Nyní ještě pracuji, ale rád bych se této činnosti věnoval naplno. Chci oživit ducha řeky Ohře a rozvíjející se cyklostezky.

• Jakým způsobem vypůjčení probíhá?

Zákazník přijde k nám a předloží dva doklady totožnosti. Pak provedeme zápis do knihy zápůjček a zákazník svým podpisem potvrdí souhlas s provozním řádem.

Sportovní potřeby půjčeme pouze osobám starším 15 let. Do 15 let pouze v doprovodu zákonného zástupce v povinnosti použití ochranných pomůcek.

• Kolik u vás za půjčení zákazník zaplatí?

Máme zde ceník – paddleboard je za 200,- Kč/h, longboard za 100,-Kč/h. Bezpečnostní prvky k jednotlivým sportům jsou v ceně a pak jsou ještě dodatkové pomůcky za příplatek. Někdo třeba vestu nechce, protože umí plavat, někdo zase naopak chce, aby se cítil jistější. Ta je pak za příplatek 50,- Kč.

Je samozřejmě možnost si jednotlivé věci zapůjčit i na půl dne nebo na celý den nebo víkend, týden, měsíc (smích). Cena je pak zvýhodněná.

• Platí se před zapůjčením i kauce?

Kauce je 1 000,-Kč a je pro případ, že by zákazník sportovní pomůcku nějak poškodil.

• Kolik ,,boardů“ najednou můžete půjčit?

Zatím zde máme devět paddleboardů a další čtyři jsou na cestě. Longboardů máme šest.

• Kdy začínáte?

Už jsme oficiálně otevřeli. Startovací mejdan máme již za sebou (smích). Teď už jen, aby nám přálo počasí.

• A kdy vás zde lidé zastihnou?

Lidé mohou docházet každý všední den od 16 do 20 hodin, popřípadě do 21 hodin a o víkendech prakticky celý den od 10 do 20 hodin.

O svátky budeme mít také otevřeno, aby měli lidé, kteří chtějí využít den volna sportovně, možnost dorazit. Jsme tu pro ně.

Děkuji za rozhovor a přeji mnoho spokojených zákazníků!

Hedvika Fajkusová


Hedvika Fajkusová

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

ŘIDIČ MKD

Přijmeme ŘIDIČE MKD pravidelná linka CZE-DE, práce i v noci. Požadujeme: ŘP C+E, profesní způsobilost, psychotesty, kartu do tachografu, čistý trestní rejstřík, bydliště Chomutov a okolí. Čistý příjem cca 35 tisíc včetně stravného.
Tel.: 777 100 646

PROJEKTANT/KA POZEMNÍCH STAVEB

Projekční kancelář CZECHOTEC Engineering spol. s r. o. se sídlem v Chomutově přijme PROJEKTANTA/KU POZEMNÍCH STAVEB. Vhodné i pro čerstvé absolventy SPŠ st.
Kontakt: Ing. Ondřej Petřík
Tel.: 607 802 734
E-mail: petrik@czechotec.cz

UKLÍZEČKA

Hledám spolehlivou pracovnici na úklid. Kadaň. Tel.: 605 885 121.

ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK

Přijmeme novou posilu do našeho týmu. Jedná se o práci u PC a jednání s klienty. Plat 8000Kč - 15000Kč. Po zaučení víc. Okres Chomutov a Most.
Tel.: 775 577 927

Poslední videa

Podbořanské letní slavnosti - páteční začátek

Krátce po 16. hodině se Masarykovo náměstí stále zaplňovalo lidmi - na hlavním pódiu hrála kapela Full Time, stánky s občerstvením a pivem, atrakce s malými i velkými návštěvníky se rozjížděly...

Přehrát video
Cítoliby: Spanilá jízda veteránů

Veteráni se vydali na spanilou jízdu okolím.

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

VÝMĚNA BYTU

Vyměním hezký byt 3+1 na Březenecké za menší. Email: polly3@email.cz. (240)

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodám 2 garáže se zahradou v Chomutově, 750 m2, cena dohodou. - Tel. 605 366 986.

Vzpomínky

Krista Adamová

Rok za rokem ubíhá, čas prý rány hojí, vzpomínka na Tebe však stále stejně bolí. - Dne 20. června uplyne 21 smutných let, kdy nás navždy opustila naše milovaná maminka, sestra a teta, paní Krista ADAMOVÁ z Klášterce na Ohří. S láskou a úctou stále vzpomínají a za tichou vzpomínku všem, kteří ji měli rádi, děkují synové Jaroslav a Ervín s rodinami, sestry Běta, Truda a Věra s rodinami.

Věra Froňková

V srdci zůstává živý obraz a vzpomínka, už se nevrátí naše drahá maminka. - Dne 19. června uplynulo deváté smutné výročí úmrtí paní Věry FROŇKOVÉ z Klášterce nad Ohří. S láskou vzpomínají syn Josef a dcera Anna s rodinami. Všem za vzpomínku děkujeme.

Josef Kunc

Dne 4. června 2019 by pan Josef KUNC oslavil 80. narozeniny. Před 7 lety se však vydal na cestu, ze které již není návratu. Vzpomeňte s námi a vy, kdož jste ho znali, uctěte jeho památku tichou vzpomínkou. S láskou dcera Jitka s rodinou, syn Josef s manželkou Aničkou a manželka Julie.