Odklepnuto: Chomutováci budou platit nižší daň z nemovitosti

Soňa Šímová 2019-06-17 21:29:02

CHOMUTOV (soš) — Snížit nebo nesnížit daň z nemovitosti? Pondělní zasedání zastupitelstva města Chomutov přineslo rozdílný pohled koalice a opozice.

„Oceňuji, že koalice má pochopení pro sociální problematiku třeba co se týče sociálního bydlení, ale v tomto případě jde opačným směrem. Důsledek je jednoduchý. Pokud bydlíte v bytě, tak to co ušetříte na dani z nemovitosti je mnohem méně, než to co vydáte za odpady. Pokud čtyřčlenná rodina bydlí v rodinném domě a je dobře zajištěná, tak samozřejmě ušetří na daň více. „Ale v podstatě to břemeno přesouváte na ty, kteří bydlí ve skromnějším bydlení,“ ozval se Marian Bystroň (Pro Chomutov). „ Každý občan produkuje odpad, je tedy fér, aby si ho zaplatil. Ne každý občan vlastní byt, tak by bylo fér, abychom toto nespojovali. Ale nesanujeme to tím. Pro nás jsou tyto poplatky skutečně dvě oddělené nádoby,“ odpověděl primátor Marek Hrabáč (ANO 2011). „Chci připomenout, že tu návrh není poprvé, ale počtvrté. Původní návrh byl mnohem radikálnější a po debatách jsme ho upravili. Jsem rád, že jsme došli k nějaké shodě. Určitě si myslím, že je dobře, že našim občanům ulevíme,“ přidal se Milan Märc (NOVÝ SEVER). Nižší daň z nemovitosti přinese do rozpočtu města výpadek 6,5-7 miliónů korun ročně. Ten by měl být kompenzován zlepšeným výnosem daně z přidané hodnoty.

Podrobněji si o snížení daně z nemovitosti přečtete zde.

Napsal(a): Soňa Šímová

Komentáře

Nabídky práce

TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Nová prodejna Normy v Podbořanech - stavba už má střechu

Nakoukli jsme na staveniště, kde vyrůstá nová prodejna řetězce Norma. Středa 6. 10. Právě skončil kontrolní den...

Přehrát video
Moštárna v Podbořanech: jak se dělá mošt

Nahlédli jsme do městské moštárny v Podbořanech, kde dva Honzové pracovali na výrobě moštu pro Martina, Martinu a jejich kolegy z Mostu (y)

Přehrát video