Odklepnuto: Chomutováci budou platit nižší daň z nemovitosti

Soňa Šímová 2019-06-17 21:29:02

CHOMUTOV (soš) — Snížit nebo nesnížit daň z nemovitosti? Pondělní zasedání zastupitelstva města Chomutov přineslo rozdílný pohled koalice a opozice.

„Oceňuji, že koalice má pochopení pro sociální problematiku třeba co se týče sociálního bydlení, ale v tomto případě jde opačným směrem. Důsledek je jednoduchý. Pokud bydlíte v bytě, tak to co ušetříte na dani z nemovitosti je mnohem méně, než to co vydáte za odpady. Pokud čtyřčlenná rodina bydlí v rodinném domě a je dobře zajištěná, tak samozřejmě ušetří na daň více. „Ale v podstatě to břemeno přesouváte na ty, kteří bydlí ve skromnějším bydlení,“ ozval se Marian Bystroň (Pro Chomutov). „ Každý občan produkuje odpad, je tedy fér, aby si ho zaplatil. Ne každý občan vlastní byt, tak by bylo fér, abychom toto nespojovali. Ale nesanujeme to tím. Pro nás jsou tyto poplatky skutečně dvě oddělené nádoby,“ odpověděl primátor Marek Hrabáč (ANO 2011). „Chci připomenout, že tu návrh není poprvé, ale počtvrté. Původní návrh byl mnohem radikálnější a po debatách jsme ho upravili. Jsem rád, že jsme došli k nějaké shodě. Určitě si myslím, že je dobře, že našim občanům ulevíme,“ přidal se Milan Märc (NOVÝ SEVER). Nižší daň z nemovitosti přinese do rozpočtu města výpadek 6,5-7 miliónů korun ročně. Ten by měl být kompenzován zlepšeným výnosem daně z přidané hodnoty.

Podrobněji si o snížení daně z nemovitosti přečtete zde.

Napsal(a): Soňa Šímová

Komentáře

Nabídky práce

Příslušník Policie ČR

Staňte se příslušníkem Policie ČR. Náborový příspěvek 110 000,- Kč, po roce 31 890,- Kč jistý služební příjem. Požadavky: občanství ČR, věk 18 let, SŠ s maturitou, fyzická, zdravotní a osobní způsobilost, bezúhonnost, bez stranické příslušnosti.
Tel.: 974 421 751
E-mail: krpu.nabor@pcr.cz


VEDOUCÍ PROVOZU, KUCHAŘ, POKLADNÍ

Veřejné stravování CZ a.s. nabízí volné pracovní pozice - VEDOUCÍ PROVOZU (PULS Chomutov), KUCHAŘ (Nexen - průmyslová zóna Triangle), POKLADNÍ (KOITO Žatec). Všechny pozice jsou vhodné pro lidi s částečným zdravotním omezením (ZTP). Bližší info a finanční podmínky při osobním jednání.
Tel.: 724 194 195


REDAKTOR/KA

Vydavatelství Ohře Media hledá REDAKTORA/KU pro Žatecké noviny. CO BUDETE DĚLAT: psát o zajímavém dění v Žatci a okolí. CO OD VÁS OČEKÁVÁME: samostatnost, aktivitu, spolehlivost, zájem o dění v regionu, práci s PC, řidičák výhodou. CO NABÍZÍME: spolupráci v rozsahu zhruba půl úvazku, práci z domova. Životopisy a tři ukázky redaktorské práce (článek, blog, apod.) posílejte na uvedenou e-mailovou adresu nebo volejte.
Tel.: 604 288 678
E-mail: jan.rodling@ohremedia.cz


SPECIALISTA ISO, SPECIALISTA KVALITY

Firma SSE Explo Česká republika s.r.o. Tuchořice přijme do týmu posilu na pozici SPECIALISTA ISO, SPECIALISTA KVALITY. Výkon práce v Žatci. Požadavky: orientace v oblasti ISO 9001, 14001, 45001 je velkou výhodou, výborná znalost MS Office, znalost AJ na komunikativní úrovni, výborné komunikační schopnosti a loajalita, samostatnost, pečlivost, flexibilita, spolehlivost, ŘP - skupina B (aktivní řidič), trestní bezúhonnost. Nabízíme: flexibilní pracovní dobu, občasná práce z domova, odpovídající finanční ohodnocení podle kvality a výsledků odvedené práce, příspěvek na stravné, mobil, notebook, příspěvek na penzijní připojištění, životní pojištění, na očkování proti klíšťové encefalitidě, roční odměny. Základní mzda 25000 - 40000 CZK. Smluvní vztah: HPP. Vhodné pro absolventy SŠ, VŠ - praxe výhodou. Nástup leden 2022.
Kontakt: Jaroslava Urbánková
Tel.: 731 095 668
E-mail: jaroslava.urbankova@sse-cesko.cz


STROJNÍK KOLOVÉHO NAKLADAČE

Severočeské pískovny a štěrkovny s.r.o. přijmou STROJNÍKA KOLOVÉHO NAKLADAČE. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166

Poslední videa

Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video
2. sezona bruslení v Podbořanech zahájena

Od soboty 20. 11. Takto se bruslilo na kluzišti v areálu koupaliště ve středu 24. 11.

Přehrát video