Dopisy našich čtenářů: Skvělé služby Senior taxi v Lounech

Redakce 2019-06-19 15:37:00

Rád bych svým článkem upozornil zdravé spoluobčany, zastupitele a radní města Loun, ale hlavně bych chtěl tímto poděkovat paní Mocňákové, která vede svaz tělesně postižených a paní Firstlové, jež vede centrum služeb pro zdravotně postižené. 

Je mi 77 roků a osud chtěl, abych ve svých 25 letech začal ztrácet zrak, a ve 30 letech jsem již nerozeznal světlo od tmy. Pracoval jsem téměř třicet roků v porcelánce jako telefonista, byl jsem zcela samostatný a pohyboval jsem se způsobem, že si každý myslel, že svoji slepotu jen předstírám. Jak ubohé, jak ponižující.

Léta přibývala a po šedesátém pátém roce jsem začal pozorovat, že si již nejsem tak jistý s ušima. Nastal problém určit vzdálenost, rychlost, směr sledovaného objektu a přestal jsem slyšet ozvěnu od domů a stojících aut. Po sedmdesátce se tato vada prohloubila. Povedlo se mi také na strmé polní cestě uklouznout, upadnout a odnesla to páteř. Přidali se silné závratě a já se stal závislým na cizí pomoci. Smůle však není konec. Manželka upadla a odnesla to její pánev, takže i ona sama potřebuje pomoc. Nyní jsme tedy na cizí pomoc odkázáni oba.

Musím pochválit obě organizace, že nám poradily, zapůjčily pomůcky do koupelny, na WC, abychom si mohli vyzkoušet, vybrat, co si má manželka koupit, co jí bude vyhovovat. Taxi v Lounech není drahé, ale člověka odveze k objektu a co dál??? Stalo se mi sice, že manželka, která měla nádor na mozku a má nemocné srdíčko, potřebovala rychle na polikliniku a řidička paní Kaloušová, když viděla, jak se věci mají, mi manželku odvedla až do čekárny. Po vyšetření jsem paní Kaloušovou zavolal znovu a poprosil, aby až bude u polikliniky, aby mne prozvonila. Paní Kaloušová si pro nás došla až do čekárny!!! Díško s pohrdáním rezolutně odmítla!

Stalo se mi však také, že mne řidič vyklopil v dešti o 50 metrů dále a co dál??? Slepec, jenž vy-stoupí z dopravního prostředku, sice ví, kde je, ale neví, v jaké je poloze k danému prostoru. Musí, pokud to ovšem zná, do něčeho nejdříve vrazit, aby se zorientoval.

Senior taxi mne odveze na místo, paní Stehlíková, řidička, mne odvede do čekárny a vyřídí, upozorní sestřičku, že jsem slepý a mám závratě. Po vyšetření mne zase z čekárny vyzvedne, odveze a odvede až domů. Výhodu senior taxi však jsem nejvíce ocenil, když jsem musel do Žatce na foniatrii a do Motola na ambulantní vyšetření. Pochroumaná páteř mi nedovoluje využívat veřejnou dopravu a víte, kolik by stálo taxi? Kilometrovné a čekačka by mne na cestě do Motola vyšla na hezkých pár tisíc, a kdo by mi tam pomohl? Nevím, kolik zastupitelé, radní, našeho města Loun těmto organizacím přispívají, kolik dají na jejich činnost peněz, ale stoprocentně to nejsou vyhozené peníze. Závěrem zdravým spoluobčanům přeji z celého srdce, aby nikdy nemuseli služeb těchto organizací využívat, a nám zdravotně postiženým přeji, aby měli dost pracovitých, ochotných spolupracovníků a aby na ně sponzoři a hlavně město Louny ve svých rozpočtech pamatovaly!!!

Luboš Hocký


Komentáře

Nabídky práce

NÁMĚSTEK/NÁMĚSTKYNĚ PRO VÝROBU A DISTRIBUCI

Žatecká teplárenská, a.s. vyhlašuje výběrové řízení na pozici NÁMĚSTEK/NÁMĚSTKYNĚ PRO VÝROBU A DISTRIBUCI.
Kontakt: Ing. Miroslava Schönbeková, MBA
Tel.: 727 819 858
E-mail: ztas@ztas.cz

BRIGÁDA - OBSLUHA RESTAURACE A BARU

DOBŘE PLACENÁ BRIGÁDA! RESTAURACE A BOWLING NOVÝ SVĚT (HUSOVA 2642, LOUNY). Přijmeme brigádníky na obsluhu restaurace a baru starší 18 let.
Tel.: 603 178 361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

PRACOVNÍCI VE VÝROBĚ

Válcovny trub Chomutov, a.s. hledají zaměstnance do výroby na pozice: VRCHNÍ MISTR (plat individuálně), PROVOZNÍ TECHNIK ZDVIHACÍCH ZAŘÍZENÍ (až 32 800Kč/měsíc), MONTÉR ZDVIHACÍCH ZAŘÍZENÍ (až 32 800Kč/měsíc), JEŘÁBNÍK/JEŘÁBNICE (až 22 400Kč/měsíc), VALCÍŘ (až 26 800/měsíc), OBSLUHA STROJE (až 27 300Kč/měsíc), BRUSIČ - VYBRUŠOVÁNÍ VAD (až 24 300Kč/měsíc), ZÁMEČNÍK (až 32 900Kč/měsíc), OBRÁBĚČ (až 34 500Kč/měsíc). Požadujeme: manuální zručnost, spolehlivost, dobrý zdravotní stav, vyučení v oboru pro pozice zámečník, obráběč. Dále nabízíme: bonusy za odpracované směny, dovolená navíc, příspěvek na penzijní připojištění, další benefity dle kolektivní smlouvy.
Tel.: 474 644 044
E-mail: charvatova.pavla@steel-holding.cz

VEDOUCÍ PRACOVNÍ AGENTURY

Rakouská společnost zabývající se zprostředkováním a náborem řemeslníků, pomocníků a dalšího personálu do Německa, Rakouska, Švýcarska a Lichtenštejnska působící více než 30 let v CV hledá pro novou pobočku v Chomutově VEDOUCÍ/HO. Dobrá němčina, znalost práce na PC a sociálních mediích, komunikativnost podmínkou. Nabízíme zaškolení a atraktivní plat. Kontakt: Trummer Montage a Personal, Kesselgasse 9, 09599 Freiberg, Německo, Tel. 00491742478059 nebo Lydia Marčinová – Tel. 004366480571154.

PRODEJCE - PRACOVNÍK SKLADU

ELEKTRO VIOLA (MĚLECKÁ 2638, LOUNY) hledáme kolegu na pozici PRODEJCE - PRACOVNÍK SKLADU. Nabízíme férovou mzdu +bonusové složky. Požadujeme min. ukončené střední odborné vzdělání. Vhodné i pro absolventy. Nástup možný ihned. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
Kontakt: p. Švátora
Tel.: 770 143 405
E-mail: viola@viola.cz

Poslední videa

Opravy na přejezdu Vroutecká v Podbořanech

Od čtvrtka 17. do neděle 20. října je uzavřen pro řidiče, kteří tudy projíždějí, železniční přejezd ve Vroutecké ulici. Opravují tam směry a výšky v koleji. Zachytili jsme práce v sobotu po poledni

Přehrát video
Cvičení s Mirkou v tělocvičně 3. ZŠ Žatec ;-)

Pod záštitou Sever Žatec - ASPV probíhá v tělocvičně ZŠ 28. října v žateckém Podměstí cvičení dospělých - žen, dívek, mužů. Přidat se můžete i vy. Každé pondělí a čtvrtek od šesti do sedmi večer.

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM NEBO KOUPĚ GARÁŽE

Koupím nebo pronajmu garáž na Březenecké u Penny. Cenu respektuji. - Tel. 728 698 377.

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Přenechám zrekonstruovaný 1+1 za menší odstupné + přepis. Byt je v centru Chomutova v majetku Chomutovské bytové. - Tel. 724 677 068.

Vzpomínky

Jan Skoumal

Dne 28. října tomu bude šestnáct smutných let, kdy nás navždy opustil milovaný syn, bratr a strýc, pan Jan SKOUMAL. Kdo jste ho znali, vzpomeňte, prosím, společně s námi. Děkují maminka, sestra Petra, a neteře Barbora a Leontýna.

Jan Kolarik

Dne 24. října uplyne první smutný rok, kdy nás navždy opustil pan Jan KOLARIK z Hořence. S láskou a bolestí vzpomínají manželka Jitka, dcera Edita, syn Jan a ostatní příbuzní. Děkujeme všem, kteří vzpomněli s námi.

Marie Bryndová

Kdo byl milován, nebude nikdy zapomenut. - Dne 21. října 2019 uplyne jeden smutný rok, kdy nás navždy opustila milovaná manželka, skvělá maminka a babička, paní Marie BRYNDOVÁ z Března u Chomutova. V našich srdcích budeš stále žít. S láskou a vděčností vzpomínají manžel Jan, dcera Jana s rodinou, dcera Marie s rodinou a ostatní příbuzní. Kdo jste ji znali, věnujte jí, prosím, společně s námi tichou vzpomínku. Děkujeme.