Dopisy našich čtenářů: Skvělé služby Senior taxi v Lounech

Redakce 2019-06-19 15:37:00

Rád bych svým článkem upozornil zdravé spoluobčany, zastupitele a radní města Loun, ale hlavně bych chtěl tímto poděkovat paní Mocňákové, která vede svaz tělesně postižených a paní Firstlové, jež vede centrum služeb pro zdravotně postižené. 

Je mi 77 roků a osud chtěl, abych ve svých 25 letech začal ztrácet zrak, a ve 30 letech jsem již nerozeznal světlo od tmy. Pracoval jsem téměř třicet roků v porcelánce jako telefonista, byl jsem zcela samostatný a pohyboval jsem se způsobem, že si každý myslel, že svoji slepotu jen předstírám. Jak ubohé, jak ponižující.

Léta přibývala a po šedesátém pátém roce jsem začal pozorovat, že si již nejsem tak jistý s ušima. Nastal problém určit vzdálenost, rychlost, směr sledovaného objektu a přestal jsem slyšet ozvěnu od domů a stojících aut. Po sedmdesátce se tato vada prohloubila. Povedlo se mi také na strmé polní cestě uklouznout, upadnout a odnesla to páteř. Přidali se silné závratě a já se stal závislým na cizí pomoci. Smůle však není konec. Manželka upadla a odnesla to její pánev, takže i ona sama potřebuje pomoc. Nyní jsme tedy na cizí pomoc odkázáni oba.

Musím pochválit obě organizace, že nám poradily, zapůjčily pomůcky do koupelny, na WC, abychom si mohli vyzkoušet, vybrat, co si má manželka koupit, co jí bude vyhovovat. Taxi v Lounech není drahé, ale člověka odveze k objektu a co dál??? Stalo se mi sice, že manželka, která měla nádor na mozku a má nemocné srdíčko, potřebovala rychle na polikliniku a řidička paní Kaloušová, když viděla, jak se věci mají, mi manželku odvedla až do čekárny. Po vyšetření jsem paní Kaloušovou zavolal znovu a poprosil, aby až bude u polikliniky, aby mne prozvonila. Paní Kaloušová si pro nás došla až do čekárny!!! Díško s pohrdáním rezolutně odmítla!

Stalo se mi však také, že mne řidič vyklopil v dešti o 50 metrů dále a co dál??? Slepec, jenž vy-stoupí z dopravního prostředku, sice ví, kde je, ale neví, v jaké je poloze k danému prostoru. Musí, pokud to ovšem zná, do něčeho nejdříve vrazit, aby se zorientoval.

Senior taxi mne odveze na místo, paní Stehlíková, řidička, mne odvede do čekárny a vyřídí, upozorní sestřičku, že jsem slepý a mám závratě. Po vyšetření mne zase z čekárny vyzvedne, odveze a odvede až domů. Výhodu senior taxi však jsem nejvíce ocenil, když jsem musel do Žatce na foniatrii a do Motola na ambulantní vyšetření. Pochroumaná páteř mi nedovoluje využívat veřejnou dopravu a víte, kolik by stálo taxi? Kilometrovné a čekačka by mne na cestě do Motola vyšla na hezkých pár tisíc, a kdo by mi tam pomohl? Nevím, kolik zastupitelé, radní, našeho města Loun těmto organizacím přispívají, kolik dají na jejich činnost peněz, ale stoprocentně to nejsou vyhozené peníze. Závěrem zdravým spoluobčanům přeji z celého srdce, aby nikdy nemuseli služeb těchto organizací využívat, a nám zdravotně postiženým přeji, aby měli dost pracovitých, ochotných spolupracovníků a aby na ně sponzoři a hlavně město Louny ve svých rozpočtech pamatovaly!!!

Luboš Hocký


Komentáře

Nabídky práce

OBKLADAČ

Hledám zaměstnance na HPP na práci do Německa, profese obkladač. Platové ohodnocení 2000 Euro. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: +420 737 527 350

ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336

KUCHAŘ

Přijmu kuchařku nebo šikovnou paní do bistra v Chomutově.
Tel.: 777 944 816

BRIGÁDNÍCI NA ŽNĚ

Přijmeme brigádníky na žně 2019 na pozici: řidič náklaďáku C + E na LIAZ s vlekem a dále řidiče traktoru ZETOR, CASE. Odvoz obilí od kombajnů. Nástup cca 15.7.2019, Podbořansko. Profesní průkaz řidiče NENÍ POTŘEBA. Telefon: 603294756, 733155930.
Tel.: 603294756

ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK

Přijmeme novou posilu do našeho týmu. Jedná se o práci u PC a jednání s klienty. Plat 8000Kč - 15000Kč. Po zaučení víc. Okres Chomutov a Most.
Tel.: 775 577 927

Poslední videa

Oslavy 730 let obce Očihov a Blues Gin

Kapela Pavla a Věry Uhlíkových a spol. ze Žatce hrála v sobotu 13. července v Očihově na oslavách 730. výročí obce... a roztančila i Roztančená kolečka...

Přehrát video
Autorské čtení Kristiny Folprechtové v knihovně v Lubenci

V pátek 12. července večer se v lubenecké knihovně četlo z nové knížky pohádek a pověstí z kraje pod Čertovkou Dejmalka. Autorka Kristina Folprechtová a Medová bludička...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu dvougaráž, 30 m2. Budova bývalé veteriny Louny. Tel.: 731 710 911.

PRONÁJEM

Pronajmu zařízenou garsonku pod Kauflandem v Lounech, 4. poschodí s výtahem, nejlépe starší osobě, podmínka nekuřák. Tel.: 605 233 861, 603 151 832.

Vzpomínky

Jan Antropius

Dne 22. 7. 2019 by se pan Jan ANTROPIUS z Loun dožil 95 let. Vzpomíná manželka a syn s rodinou.

Václav Benda

Měl jsi tak rád život, tolik jsi chtěl žít. Smrt však krutá byla a Tys od nás musel odejít. Dne 21. července 2019 vzpomeneme nedožitých šedesát let pana Václava BENDY ze Žatce. S láskou na něho stále vzpomínají maminka a sestra s rodinou. Kdo jste ho znali, vzpomeňte s námi.

Karel Coufal

Dne 17. července by oslavil své 90. narozeniny pan Karel COUFAL z Opočna. S láskou vzpomínají dcery Jana a Hana s rodinami, manželka Jana a ostatní příbuzní.