Letní tábor skončil předčasně! Třicet dětí se otrávilo jídlem

Lucie Steklá 2019-07-10 13:17:00

Žerotín (lus) Zažívací potíže postihly dvacet devět dětí a jednoho dospělého v letním táboře v Žerotíně. Žerotínská škola čar a kouzel, jak zněl podtitul plánovaného čtrnáctidenního pobytu, tak skončila mnohem dřív. Ve středu večer táborníky postihly velké zažívací potíže, které s největší pravděpodobností způsobilo jídlo. Záchranáři je rozvezli do několika okolních nemocnic. Hygienici následně na místě kvůli velkým nedostatkům nařídili uzavřít kuchyň.

Malí táborníci zvraceli a měli průjem, rozvezeni byli, i za pomoci hasičského autobusu, do nemocnic v Ústeckém i Středočeském kraji. „Na místě bylo několik sanitek. Na pomoc jsme museli povolat i hasiče, aby k táboru přistavili speciální autobus pro rozvoz do nemocnic. Nejdůležitější je, že nikdo nebyl v přímém ohrožení života,“ řekl k události v Žerotíně Prokop Voleník, mluvčí Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje.

Sedm dětí bylo přijato v nemocnici v Mostě, dalších šest v Ústí nad Labem. „Všechny děti byly po ambulantním ošetření propuštěny domů. Deset dětí bylo hospitalizováno v Teplicích, většina z nich byla propuštěna druhý den,“ uvedl Martin Klimeš z tiskového oddělení Krajské zdravotní, která tyto nemocnice provozuje.

Podle hygieniků se jedná o otravu bakteriálního původu, neboť měla krátkou inkubační dobu. Potíže se projevily u táborníků krátce po večeři. „Účastníci letního pobytu v Žerotíně, jichž bylo celkem padesát, měli ve středu k obědu koprovou omáčku, k večeři zapečené těstoviny. Obě jídla jsou riziková. U zapečených těstovin například nemáte jistotu, že vajíčka dostatečně propečete,“ sdělila Lenka Šimůnková, ředitelka Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje, podle jejíchž slov hygienici zkontrolovali zázemí tábora a rozhodli o nutnosti zavřít kuchyň. „Naši pracovníci objevili velké závady, a proto tam zakázali vařit. Tím tábor v podstatě ukončili,“ dodala.  

Lucie Steklá

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

OBKLADAČ

Hledám zaměstnance na HPP na práci do Německa, profese obkladač. Platové ohodnocení 2000 Euro. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: +420 737 527 350

ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336

KUCHAŘ

Přijmu kuchařku nebo šikovnou paní do bistra v Chomutově.
Tel.: 777 944 816

BRIGÁDNÍCI NA ŽNĚ

Přijmeme brigádníky na žně 2019 na pozici: řidič náklaďáku C + E na LIAZ s vlekem a dále řidiče traktoru ZETOR, CASE. Odvoz obilí od kombajnů. Nástup cca 15.7.2019, Podbořansko. Profesní průkaz řidiče NENÍ POTŘEBA. Telefon: 603294756, 733155930.
Tel.: 603294756

ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK

Přijmeme novou posilu do našeho týmu. Jedná se o práci u PC a jednání s klienty. Plat 8000Kč - 15000Kč. Po zaučení víc. Okres Chomutov a Most.
Tel.: 775 577 927

Poslední videa

Oslavy 730 let obce Očihov a Blues Gin

Kapela Pavla a Věry Uhlíkových a spol. ze Žatce hrála v sobotu 13. července v Očihově na oslavách 730. výročí obce... a roztančila i Roztančená kolečka...

Přehrát video
Autorské čtení Kristiny Folprechtové v knihovně v Lubenci

V pátek 12. července večer se v lubenecké knihovně četlo z nové knížky pohádek a pověstí z kraje pod Čertovkou Dejmalka. Autorka Kristina Folprechtová a Medová bludička...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu dvougaráž, 30 m2. Budova bývalé veteriny Louny. Tel.: 731 710 911.

PRONÁJEM

Pronajmu zařízenou garsonku pod Kauflandem v Lounech, 4. poschodí s výtahem, nejlépe starší osobě, podmínka nekuřák. Tel.: 605 233 861, 603 151 832.

Vzpomínky

Jan Antropius

Dne 22. 7. 2019 by se pan Jan ANTROPIUS z Loun dožil 95 let. Vzpomíná manželka a syn s rodinou.

Václav Benda

Měl jsi tak rád život, tolik jsi chtěl žít. Smrt však krutá byla a Tys od nás musel odejít. Dne 21. července 2019 vzpomeneme nedožitých šedesát let pana Václava BENDY ze Žatce. S láskou na něho stále vzpomínají maminka a sestra s rodinou. Kdo jste ho znali, vzpomeňte s námi.

Karel Coufal

Dne 17. července by oslavil své 90. narozeniny pan Karel COUFAL z Opočna. S láskou vzpomínají dcery Jana a Hana s rodinami, manželka Jana a ostatní příbuzní.