Uctili památku obětí komunismu

Jarka Cibulková 2019-07-11 10:34:00

Louny (lus) S knížkou Dopisy Milady Horákové přišel před lounskou sokolovnu místostarosta Vladimír Antonín Hons, aby si společně s několika přítomnými osobnostmi připomněl Den památky obětí komunistického režimu. Ten připadl na čtvrtek 27. června, kdy před šedesáti devíti lety byli popraveni Milada Horáková, Jan Buchal, Oldřich Pecl a Záviš Kalandra po politickém procesu komunistického režimu Československa 31. května - 8. června 1950. „Jsem rád, že jsme se tu všichni sešli a připomněli jsme si černou skvrnu v naší novodobé historii. V rukou držím knížku o Miladě Horákové, která měla ráda svobodu a chtěla ji i pro nás, bohužel za to byla odsouzena trestu smrti oběšením,“ připomněl tragické události lounský místostarosta.

U pamětní desky, která visí na sokolovně, drželi čestnou stráž strážníci městské policie, starosta Pavel Janda byl pracovně mimo Louny, ale květinu na památku nechal zavěsit již ve čtvrtek dopoledne. „Moc mě mrzí, že moje generace se o tuto tématiku moc nezajímá. Nemělo by se na to zapomínat,“ zmínil ve svém projevu mladý Tadeáš, student Gymnázia Václava Hlavatého v Lounech. Nakonec setkání místostarosta Vladimír A. Hons pozval přítomné na společenský večer ve Vrchlického divadle, který bude připomínkou Sametové revoluce a proběhne 17. listopadu 2019.


Text, foto: Jarka Cibulková

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/UČITELKA mateřské školy

Základní a mateřská škola Jesenice, okres Rakovník přijme kvalifikovaného pracovníka na pozici UČITEL/KA mateřské školy. Platové zařazení dle nař. vlády č. 341/2017 Sb., v aktuálním znění, příspěvek na stravu, NÁSTUP OD 1.2.2020. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte do 30. ledna 2020.
Tel.: 724 926 290
E-mail: konir@zsjesenice.cz


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Školáci bruslí na kluzišti v Žatci

Čtvrťáci ZŠ P. Bezruče v Žatci chodí o hodinách tělesné výchovy také na kluziště před radnicí si zabruslit. Zastihli jsme je tam v úterý 14. ledna kolem poledne....

Přehrát video
Postoloprty: Rozsvícení vánočního stromu

Zuška

Přehrát video