Děti vyzkoušely parkour při setkání s odborníky

2019-07-14 09:02:00

Louny (hrb) Beko, sideflip, kong, lazy, step-speed - že netušíte, oč se jedná? Jasnou odpověď by vám daly děti, které se 13. června zúčastnily v Městské knihovně Louny besedy z cyklu „Setkání s odborníkem.“ Tentokrát byl předmětem zájmu parkour. Výše uvedené termíny představují různé parkourové techniky. Filip Ježek a Pavel Hons, kteří při Sokole Louny vedou kroužek parkouru, si o nich s dětmi povídali. A co je to vlastně parkour? Oficiální definice říká, že jde o druh pohybu, jehož základem je schopnost dostat se z bodu A do bodu B efektivně, s co nejmenší spotřebou energie, a účinně za použití vlastního těla. Trénink se zaměřuje na pohyby a rozvoj těla a mysli tak, aby se člověk ve všech situacích (i kritických) uměl pohybovat klidně a sebejistě. Původ této fyzické disciplíny bychom mohli hledat ve Francii. Je založená na přizpůsobení se prostředí a překonávání libovolných překážek (zídky, zábradlí, živé ploty,…) pomocí akrobatických prvků - přeskakování, přelézání, salta, … To vše tak, aby nedošlo k poničení majetku vlastníků či konfliktu s dalšími lidmi. V dnešní době děti k parkouru lákají především videa na internetu. Asi nejznámější je parkourista Tary, kterého řada dětí obdivuje (knihy o něm i o parkouru knihovna nabízí k zapůjčení). Lektoři dětem také ukázali několik videí, ale nejzajímavější byla jejich praktická ukázka. Spolu s nimi si pak děti trochu zacvičily. Závěrem je důležité říci, že parkour není o zbytečném riskování a je třeba jej trénovat pod dohledem někoho zkušeného. „Oběma mladíkům patří poděkování za zajímavé setkání,“ zakončila knihovnice Jana Hrbková.

Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT/FYZIOTERAPEUTKA

Přijmeme FYZIOTERAPEUTA/FYZIOTERAPEUTKU. Nabízíme dobré platové podmínky. Rehabilitace Ilona Jesínková Podbořany.
Tel.: 605 511 708
E-mail: ilona.jesinkova@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Volby 2022: nahlédli jsme do volební místnosti v ZUŠ Podbořany

V pátek 23. 9. kolem 16. hodiny byla volební účast zhruba 14 procent...

Přehrát video
Příběhy starožitností v Muzeu Podbořany - s Mirkem Švarcem

Ve čtvrtek 15. 9. v 17 hodin začala beseda formou dialogu laika (Romana Havrdová) se starožitníkem (Miroslav Švarc)...

Přehrát video