Vandal pokácel lípu Olgy Havlové

2019-07-27 09:46:00

KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ (r) — Lípa Olgy Havlové, kterou v kláštereckém lázeňském parku zasadili vloni 4. září, se nedožila ani jednoho roku. Způsobil to neznámý vandal, který mladý stromek o víkendu nemilosrdně pokácel.

„Měl to být symbol dobré vůle. Při výsadbě se nemluvilo ani tak o pravdě a lásce, lži a nenávisti, spíš o právu se mýlit a svobodě se rozhodnout. Pomýlený člověk se rozhodl a lípu zničil. Pokud chtěl jen z čiré zlomyslnosti zničit strom, je to nepochopitelné, ale i takoví pokřivení lidé jsou mezi námi. Pokud chtěl zničit symbol, tak se mu to nepodařilo. Pravda zůstane pravdou, bílá bílou, symbol symbolem. Můžete je překrucovat, pomlouvat, špinit, ničit, ale stále tu jsou a budou. Stromy za to nemohou. Budeme je sázet dál,“ uvedla v emotivním prohlášení klášterecká radnice.

Strom bude nahrazen jiným a celým případem se již zabývá městská policie, která věc šetří pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku.

Komentáře

Nabídky práce

TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Rodinné zápolení s Hugem v Žatci

Tentokrát v Kapucínské zahradě - v rámci oslav 150 let dobrovolných hasičů v Žatci :-)

Přehrát video
13. Školní ples ZŠ Husova v Národním domě v Podbořanech

...a Macarena :-)

Přehrát video