V Droužkovicích chystají nový územní plán i dopravní značení

Tomáš Skřipský 2019-08-11 09:49:00

DROUŽKOVICE — K nepřehlédnutelné změně došlo po loňských komunálních volbách v čele droužkovické radnice. Starostu Milana Živného (70) po osmadvaceti letech a sedmi volebních obdobích ve funkci nahradil Zdeněk Národa (47), zemědělský inženýr a lídr místního hnutí D. N. O. — Droužkovičtí nenapravitelní optimisté. „Nešlo o nic jiného, než o přirozenou generační výměnu. Práce pana Živného si velmi vážíme a všichni se na ni budeme snažit navázat, jak nejlépe dovedeme,“ řekl na adresu svého předchůdce nový starosta. Zeptali jsme se ho:

Co je od vašeho nástupu do funkce v obci nového?

Provedli jsme například některé opravy na místním koupališti. Jsou tam nová WC a kiosky, opravilo se zázemí brouzdaliště, vše v hodnotě přes jeden milión korun. Se zvelebením koupaliště nám svým příspěvkem pomohly Severočeské doly Chomutov. Koupaliště má také nového provozovatele, kterým se stal majitel místní restaurace a bowlingové herny. Změnil se rovněž nájemce kulturního domu, kde se pravidelně konají obecní akce typu dětský karneval, mikulášská besídka či setkání seniorů. Další novinkou byl začátkem letošního roku první obecní ples, který, jak doufáme, se stane tradicí. Kulturák byl vyprodaný do posledního místa.

A co nového se chystá?

Soukromá firma v obci pokládá optické kabely, takže naši obyvatelé budou mít k dispozici rychlý internet. Připravujeme také nový územní plán. Jeho aktualizace je zatím ve fázi návrhů, veřejné projednání plánujeme na podzim. V listopadu by měl být plán hotov. Chystáme také dohodu o změně dopravního značení na odbočce do Droužkovic z „pražské“ silnice I/7. Nově by před ní měl být pro větší bezpečnost zákaz předjíždění a v místě napojení místní komunikace přibydou namalované ostrůvky s odbočovacími pruhy.

Kulturní a společenský život v Droužkovicích byl vždy velmi bohatý. Jak je na tom obec v současnosti?

Nedošlo k žádné podstatné změně. Vedle zmiňovaných akcí typu pálení čarodějnic či obecního plesu spolupořádáme tradiční Fesťáček u vody, který se 13. července konal už po dvacáté. Týden na to proběhly rovněž tradiční Vodní hrátky, od 26. června začalo na koupališti promítat letní kino. Na programu byla česká klasika Na samotě u lesa. Promítá se jednou za 14 dní a v závislosti na počasí. Běží také obvyklé zájezdy do divadel i zájezdy poznávací. S uskutečněním některých uvedených akcí nám příspěvkem pomáhají Severočeské doly Chomutov, za což jim děkujeme.

Tomáš SKŘIPSKÝ


Foto: Pravidelnou sportovně-zábavnou akcí jsou v Droužkovicích Vodní hrátky, které letos proběhly 20. července. Foto: Ladislav Chlíbek

Napsal(a): Tomáš Skřipský

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ÚDRŽBÁŘ

Farma Xaverov a.s. Libočany přijme do pracovního poměru na farmě v Libočanech ÚDRŽBÁŘE. Požadujeme vyučení v oboru opravář/zámečník, ŘP sk. C, strojní průkaz případně průkaz na VZ a svářecí průkaz výhodou, flexibilitu, samostatnost. Nástup dle dohody/ihned.
Tel.: 723 948 710


ÚČETNÍ/FAKTURANTKA

REMEI CZ s.r.o. hledá komunikativní ženu na pozici účetní, fakturantka. Pracovní úvazek: 40 hodin/týdně. Požadavky: USO.
Kontakt: Šroufková Lenka
Tel.: 606 689 927
E-mail: sekretariat@remei.cz


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Pracovní nabídka na Žatecku! Do pískovny v Roztylech u Žatce přijmeme STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video