V Droužkovicích chystají nový územní plán i dopravní značení

Tomáš Skřipský 2019-08-11 09:49:00

DROUŽKOVICE — K nepřehlédnutelné změně došlo po loňských komunálních volbách v čele droužkovické radnice. Starostu Milana Živného (70) po osmadvaceti letech a sedmi volebních obdobích ve funkci nahradil Zdeněk Národa (47), zemědělský inženýr a lídr místního hnutí D. N. O. — Droužkovičtí nenapravitelní optimisté. „Nešlo o nic jiného, než o přirozenou generační výměnu. Práce pana Živného si velmi vážíme a všichni se na ni budeme snažit navázat, jak nejlépe dovedeme,“ řekl na adresu svého předchůdce nový starosta. Zeptali jsme se ho:

Co je od vašeho nástupu do funkce v obci nového?

Provedli jsme například některé opravy na místním koupališti. Jsou tam nová WC a kiosky, opravilo se zázemí brouzdaliště, vše v hodnotě přes jeden milión korun. Se zvelebením koupaliště nám svým příspěvkem pomohly Severočeské doly Chomutov. Koupaliště má také nového provozovatele, kterým se stal majitel místní restaurace a bowlingové herny. Změnil se rovněž nájemce kulturního domu, kde se pravidelně konají obecní akce typu dětský karneval, mikulášská besídka či setkání seniorů. Další novinkou byl začátkem letošního roku první obecní ples, který, jak doufáme, se stane tradicí. Kulturák byl vyprodaný do posledního místa.

A co nového se chystá?

Soukromá firma v obci pokládá optické kabely, takže naši obyvatelé budou mít k dispozici rychlý internet. Připravujeme také nový územní plán. Jeho aktualizace je zatím ve fázi návrhů, veřejné projednání plánujeme na podzim. V listopadu by měl být plán hotov. Chystáme také dohodu o změně dopravního značení na odbočce do Droužkovic z „pražské“ silnice I/7. Nově by před ní měl být pro větší bezpečnost zákaz předjíždění a v místě napojení místní komunikace přibydou namalované ostrůvky s odbočovacími pruhy.

Kulturní a společenský život v Droužkovicích byl vždy velmi bohatý. Jak je na tom obec v současnosti?

Nedošlo k žádné podstatné změně. Vedle zmiňovaných akcí typu pálení čarodějnic či obecního plesu spolupořádáme tradiční Fesťáček u vody, který se 13. července konal už po dvacáté. Týden na to proběhly rovněž tradiční Vodní hrátky, od 26. června začalo na koupališti promítat letní kino. Na programu byla česká klasika Na samotě u lesa. Promítá se jednou za 14 dní a v závislosti na počasí. Běží také obvyklé zájezdy do divadel i zájezdy poznávací. S uskutečněním některých uvedených akcí nám příspěvkem pomáhají Severočeské doly Chomutov, za což jim děkujeme.

Tomáš SKŘIPSKÝ


Foto: Pravidelnou sportovně-zábavnou akcí jsou v Droužkovicích Vodní hrátky, které letos proběhly 20. července. Foto: Ladislav Chlíbek

Tomáš Skřipský

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE

LOGIT Hlubany - Podbořany přijímá! Hledáme nové kolegyně na pracovní pozici OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE. Mzda od 21 tisíc, nepřetržitý provoz, náborový příspěvek 5 tisíc, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700 Kč za měsíc, příplatky na dopravu 2 Kč/km, stravné zdarma v hodnotě 180 Kč na směnu.
Kontakt: Ing. Simona Šilarová
Tel.: 727 838 954
E-mail: simona.silarova@radicigroup.com

TECHNIK

Společnost H-REKULTIVACE a.s. (Černovice 226) hledá zaměstnance na pozici TECHNIK. Požadujeme středoškolské vzdělání - lesnického nebo zahradnického směru výhodou, schopnost vést kolektiv zaměstnanců, ŘP sk. B. Nástup možný ihned. Nabízíme: nástupní plat 30000,- Kč + měsíční a roční bonus. K dispozici osobní SUV automobil, mobil, IT technika. Trvalý pracovní poměr. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: lj@h-rekultivace.cz

ŘEDITEL/KA MŠ a ZŠ

Pracovní příležitost! Obec Bitozeves vypisuje konkurzní řízení na obsazení pozice ŘEDITELE/ŘEDITELKY ZŠ a MŠ Bitozeves. Přihlášky zasílejte v zalepené obálce do 25. září 15 hodin (rozhodující je datum doručení) na adresu: Obec Bitozeves, Bitozeves 50, PSČ 440 01 nebo osobně na podatelnu Obce Bitozeves. Obálku označte slovy: ,,KONKURZ ZŠ BITOZEVES - NEOTVÍRAT". Požadavky: Odborná kvalifikace pro přímou pedagogickou činnost pro výkon funkce ředitele podle zákona č.563/2004 Sb. o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, v platném znění, bezúhonnost, zdravotní způsobilost, znalost problematiky řízení ve školství a školských předpisů, organizační a řídící schopnosti, 4 roky praxe v přímé pedagogické činnosti. K přihlášce doložte (originály nebo úředně ověřené kopie): doklady o získání odborné kvalifikace, doklad o průběhu všech zaměstnání potvrzený posledním zaměstnavatelem, podrobný životopis, koncepci rozvoje školy (max rozsah 3 stran strojopisu), lékařské potvrzení o způsobilosti k vykonávání funkce (ne starší 2 měsíců), výpis z rejstříku trestů (ne starší 3 měsíců). Ředitel/ka bude jemnován/a na dobu určitou na období 6-ti let. Předpokládaný nástup 1.2. 2020.

STRÁŽNÍK

Rádi byste se stali součástí Městské policie Podbořany? Máte šanci! Město Podbořany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa STRÁŽNÍK Městské policie Podbořany na dobu neurčitou. Bližší informace na uvedených kontaktech.
Tel.: 777 214 193
E-mail: gutzer@podborany.net

HLÍDÁNÍ - BRIGÁDA/VÝPOMOC

V Žatci hledáme osobu(y), která by navštěvovala pratetu s pohybovým omezením (denně 30 min, Písecká ul.) a zkontrolovala, že teta v den jedla a pila (jídlo zaváží pečovatelky). Finance dohodou. Krátkodobě, cca 2 měsíce. Mohou se střídat 2 osoby. Tel./SMS: 602 660 664 nebo 602 743 664.
Tel.: 602 660 664

Poslední videa

Cvrnkaní kuliček na Dni her v muzejní zahradě v Žatci

Ve čtvrtek 15. srpna zahrada regionálního muzea K. A. Polánka přilákala - i v nepříliš příznivém počasí - desítky malých a velkých návštěvníků. Do hry (svého dětství) se s radostí pustili i dospělí:)

Přehrát video
Smolnice: Hry mikroregionu Perucko

Děti ráje ...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+2 v N. Ervěnicích. Čistý vchod, nájem 7,7 tis. + 1 kauce nutná. Tel. 606 294 302.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím zahrádku v Chomutově. Tel. 728 512 011.

Vzpomínky

Jarmila Kluchová

Dne 24. 8. 2019 uplyne 1 rok, od úmrtí paní Jarmily KLUCHOVÉ. Stále vzpomínají dcera Jarmila s manželem, vnoučata, pravnoučata a prapravnoučata.

Emil Přibyl

Jen těžko k uvěření, že tak dlouho už tu s námi není. Kdo Tě znal, ten v dobrém vzpomene, kdo měl rád, nikdy nezapomene. Dne 24. 8. 2019 uplyne 10 let, co nás navždy opustil manžel, tatínek, dědeček a pradědeček, pan Emil PŘIBYL. Vzpomínají manželka, děti s rodinou, vnoučata a pravnoučata.

Miroslava Hermanová

Láska smrtí nekončí, stále v srdci zůstává... Dne 20. srpna uplynulo 21 let od úmrtí paní Miroslavy Hermanové z Kaštic. Stále vzpomínají dcera Pavlína a syn Pavel s rodinami.