V Droužkovicích chystají nový územní plán i dopravní značení

Tomáš Skřipský 2019-08-11 09:49:00

DROUŽKOVICE — K nepřehlédnutelné změně došlo po loňských komunálních volbách v čele droužkovické radnice. Starostu Milana Živného (70) po osmadvaceti letech a sedmi volebních obdobích ve funkci nahradil Zdeněk Národa (47), zemědělský inženýr a lídr místního hnutí D. N. O. — Droužkovičtí nenapravitelní optimisté. „Nešlo o nic jiného, než o přirozenou generační výměnu. Práce pana Živného si velmi vážíme a všichni se na ni budeme snažit navázat, jak nejlépe dovedeme,“ řekl na adresu svého předchůdce nový starosta. Zeptali jsme se ho:

Co je od vašeho nástupu do funkce v obci nového?

Provedli jsme například některé opravy na místním koupališti. Jsou tam nová WC a kiosky, opravilo se zázemí brouzdaliště, vše v hodnotě přes jeden milión korun. Se zvelebením koupaliště nám svým příspěvkem pomohly Severočeské doly Chomutov. Koupaliště má také nového provozovatele, kterým se stal majitel místní restaurace a bowlingové herny. Změnil se rovněž nájemce kulturního domu, kde se pravidelně konají obecní akce typu dětský karneval, mikulášská besídka či setkání seniorů. Další novinkou byl začátkem letošního roku první obecní ples, který, jak doufáme, se stane tradicí. Kulturák byl vyprodaný do posledního místa.

A co nového se chystá?

Soukromá firma v obci pokládá optické kabely, takže naši obyvatelé budou mít k dispozici rychlý internet. Připravujeme také nový územní plán. Jeho aktualizace je zatím ve fázi návrhů, veřejné projednání plánujeme na podzim. V listopadu by měl být plán hotov. Chystáme také dohodu o změně dopravního značení na odbočce do Droužkovic z „pražské“ silnice I/7. Nově by před ní měl být pro větší bezpečnost zákaz předjíždění a v místě napojení místní komunikace přibydou namalované ostrůvky s odbočovacími pruhy.

Kulturní a společenský život v Droužkovicích byl vždy velmi bohatý. Jak je na tom obec v současnosti?

Nedošlo k žádné podstatné změně. Vedle zmiňovaných akcí typu pálení čarodějnic či obecního plesu spolupořádáme tradiční Fesťáček u vody, který se 13. července konal už po dvacáté. Týden na to proběhly rovněž tradiční Vodní hrátky, od 26. června začalo na koupališti promítat letní kino. Na programu byla česká klasika Na samotě u lesa. Promítá se jednou za 14 dní a v závislosti na počasí. Běží také obvyklé zájezdy do divadel i zájezdy poznávací. S uskutečněním některých uvedených akcí nám příspěvkem pomáhají Severočeské doly Chomutov, za což jim děkujeme.

Tomáš SKŘIPSKÝ


Foto: Pravidelnou sportovně-zábavnou akcí jsou v Droužkovicích Vodní hrátky, které letos proběhly 20. července. Foto: Ladislav Chlíbek

Tomáš Skřipský

Komentáře

Nabídky práce

NÁMĚSTEK/NÁMĚSTKYNĚ PRO VÝROBU A DISTRIBUCI

Žatecká teplárenská, a.s. vyhlašuje výběrové řízení na pozici NÁMĚSTEK/NÁMĚSTKYNĚ PRO VÝROBU A DISTRIBUCI.
Kontakt: Ing. Miroslava Schönbeková, MBA
Tel.: 727 819 858
E-mail: ztas@ztas.cz

PRACOVNÍCI VE VÝROBĚ

Válcovny trub Chomutov, a.s. hledají zaměstnance do výroby na pozice: VRCHNÍ MISTR (plat individuálně), PROVOZNÍ TECHNIK ZDVIHACÍCH ZAŘÍZENÍ (až 32 800Kč/měsíc), MONTÉR ZDVIHACÍCH ZAŘÍZENÍ (až 32 800Kč/měsíc), JEŘÁBNÍK/JEŘÁBNICE (až 22 400Kč/měsíc), VALCÍŘ (až 26 800/měsíc), OBSLUHA STROJE (až 27 300Kč/měsíc), BRUSIČ - VYBRUŠOVÁNÍ VAD (až 24 300Kč/měsíc), ZÁMEČNÍK (až 32 900Kč/měsíc), OBRÁBĚČ (až 34 500Kč/měsíc). Požadujeme: manuální zručnost, spolehlivost, dobrý zdravotní stav, vyučení v oboru pro pozice zámečník, obráběč. Dále nabízíme: bonusy za odpracované směny, dovolená navíc, příspěvek na penzijní připojištění, další benefity dle kolektivní smlouvy.
Tel.: 474 644 044
E-mail: charvatova.pavla@steel-holding.cz

VEDOUCÍ PRACOVNÍ AGENTURY

Rakouská společnost zabývající se zprostředkováním a náborem řemeslníků, pomocníků a dalšího personálu do Německa, Rakouska, Švýcarska a Lichtenštejnska působící více než 30 let v CV hledá pro novou pobočku v Chomutově VEDOUCÍ/HO. Dobrá němčina, znalost práce na PC a sociálních mediích, komunikativnost podmínkou. Nabízíme zaškolení a atraktivní plat. Kontakt: Trummer Montage a Personal, Kesselgasse 9, 09599 Freiberg, Německo, Tel. 00491742478059 nebo Lydia Marčinová – Tel. 004366480571154.

PRODEJCE - PRACOVNÍK SKLADU

ELEKTRO VIOLA (MĚLECKÁ 2638, LOUNY) hledáme kolegu na pozici PRODEJCE - PRACOVNÍK SKLADU. Nabízíme férovou mzdu +bonusové složky. Požadujeme min. ukončené střední odborné vzdělání. Vhodné i pro absolventy. Nástup možný ihned. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
Kontakt: p. Švátora
Tel.: 770 143 405
E-mail: viola@viola.cz

BRIGÁDA - ÚKLID

Hledám pracovnici na úklid. Dlouhodobá brigáda. Žatec.
Tel.: 605 885 121

Poslední videa

Vernisáž v Domově pro seniory Podbořany a vystoupení ZUŠ

tentokrát i s p. učitelem - ředitelem ZUŠ M. Říhovským.

Přehrát video
Vernisáž v DpS a dramatický projev žákyně ZUŠ Podbořany

Polednice...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím byt 1+1 v OV a garáž, obojí v Lounech. Tel: 721 481 258.

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodám pozemek 1700 m2 v katastru obce Domoušice. Cena dohodou. Tel. 775 255 785.

Vzpomínky

Teofil Vegricht

Dne 27. 10. 2019 uplyne již 20 let, co nás navždy opustil náš milovaný manžel, tatínek a dědeček, pan Teofil VEGRICHT. S láskou a úctou vzpomínají dcery Hana a Marie a syn Jaromír s rodinami.

Monika Málová

Chybíš nám, maminko, chybíš nám všem, domov byl domovem za Tebe jen. Na druhém břehu musíš už stát a my si s Tebou nemůžeme povídat. Dne 26. 10. 2019 uplyne 1 rok, co nás navždy opustila maminka, manželka, dcera, paní Monika MÁLOVÁ z Žíželic. S láskou stále vzpomínají děti, manžel, maminka a ostatní příbuzní a známí. Kdo jste ji znali, vzpomeňte s námi.

Josef Hasil

Dne 25. 10. 2019 vzpomeneme sedmnácté výročí úmrtí pana Josefa HASILA ze Žatce. Kdo jste ho znali, vzpomeňte s námi. Děkuje manželka a synové Jaroslav a Zdenek s rodinami.