Vdechli knihám nový život

2019-08-09 04:04:00

CHOMUTOV (soš) — Pět dní trvalo výtvarné sympózium v Chomutovské knihovně, které dalo šanci publikacím, jenž již byly neupotřebitelné — vyřazené nejen z knihovního fondu, ale také od široké veřejnosti. Jak si s netradičním materiálem poradili, jsme se v průběhu tvorby zeptali Jitky Kůsové a Josefa Šporgyho Švancara.

Jaké dílo tvoříte?

Jitka Kůsová: Chtěla jsem, aby lidé začali zase brát knihu jako osvětu — místo, kde se jim může rozsvítit na příští cestu. Jsme zvyklí příliš pracovat s internetem, kde dostáváme jen krátké informace, ale já myslím, že když chceme něco dělat pořádně, potřebujeme hluboké informace, které najdeme jen v té knize. Tvořím proto svítící pochodeň s korunou z knih.

Šporgy: Mé dílo má název Útulna, bude to posezení s kopulí. Každý se tam může usadit a být obklopen knihami.

Jaké jsou knihy jako materiál?

Jitka Kůsová: Měla jsem teoreticky postavenou celkovou konstrukci, než jsem zjistila, že se do knih nedá vrtat. Úmysl zůstal, ale musela jsem postup obměnit technicky, abych zvládla dílo dokončit.

Šporgy: S papírem jsem už zkušenost měl, s knihami ne. Stavební materiál je to zvláštní, speciální. Každá kniha má jiný rozměr, nedá se s ní pracovat jako s cihlou. Nejvíc času tu tak trávíme vybíráním. Nejlepší je pevná vazba. Nezdá se to, ale je to odolný materiál. Díla všech umělců si můžete prohlédnout na různých místech knihovny. 

Komentáře

Nabídky práce

Práce v Rakousku

Hledáte práci v Rakousku? Mluvíte Německy? Máte praxi ve stavebnictví či řemeslech? Kontaktujte nás!
Kontakt: Irena Chaloupková
Tel.: 608825535
WWW: https://trummer.eu/cz/
E-mail: irena.chaloupkova@trummer.eu


ELEKTROMECHANIK ÚDRŽBY - CIE Praga Louny

Mzda až 43.000 Kč. Týden dovolené navíc, příspěvek na stravování, penzijní připojištění, firemní tel. tarify, motivační příspěvek, bonusy k pracovním a životním jubileím, příplatky za práci ve svátek, o sobotách a nedělích, za práci v noci a přesčas. Požadavky: vyučen v oboru elektro; odborná způsobilost dle vyhl. 50/78 Sb. § 6, 7; čtení elektrotechnických schémat.
Kontakt: Ivana Pelcová
Tel.: 731430762
E-mail: ipelcova@cieautomotive.com


Dělník do dřevovýroby - Radonice u Kadaně

Přijmu dělníka do dřevovýroby v Radonicích u Kadaně. Obsluha strojů, tlučení palet. Výhodou řidičský průkaz na vysokozvižný vozík.
Tel.: 474397131


Účetní města Blšany

Starostka Města Blšany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ÚČETNÍ MĚSTA na dobu neurčitou. Bližší informace na https://www.blsany.cz/ nebo přímo o starostky města.
Kontakt: Ing. Dagmar Břehovská
Tel.: 607838441
WWW: https://www.blsany.cz/assets/File.ashx?id_org=578&id_dokumenty=2044


Práce v Německu na pracovní smlouvu

Hledáme zaměstnance na stavební práce do Německa - Mnichov a okolí, později práce i v Lipsku. Dlouhodobě, s placeným ubytováním, na pracovní smlouvu. Mzda pro jednotlivé profese za 8 hodin práce denně: Zedník: 1.900 EURO čistého Betonář: 2.000 EURO čistého Přidavač: 1.652 EURO čistého V případě vyššího počtu odpracovaných hodin se mzdy navyšují. Výplata každý 14 dní. Výhodou řidičský průkaz a znalost německého jazyka, ani jedno však není podmínkou. NABÍDKA PLATÍ PRO CELOU ČR!
Tel.: 602588686

Poslední videa

Prohlídka nové sportovní haly v Podbořanech

Provedl nás technický správce Ladislav Bokr.

Přehrát video
Leona Machálková zpívala pro Chomutováky a nejen pro ně :-)

ABBA!...

Přehrát video