První ročník pivopijády se vydařil na výbornou

Hedvika Mašková 2019-08-08 14:00:00

Pivo, soutěživost a hlavně spousta smíchu. Tak by se dal vystihnout první ročník Holedečské pivopijády, které se zúčastnilo pět týmů složených z velké části z domácích hráčů. V soutěžních disciplínách, v nichž hrálo hlavní roli pivo, však holedečské strčila do kapsy parta z Libočan.

,,Dříve nesla soutěž název ,,opiáda“, ale letos pořádáme akci pod záštitou Žateckého pivovaru a ve všech disciplínách jde o pivo, tak proto Holedečská pivopijáda,“ vysvětlil historii a vznik názvu soutěže starosta obce Holedeč Zdeněk Krejčík a prozradil, že kdysi se opiády účastnily týmy z širokého okolí: ,,Na letošní první ročník soutěže bylo původně přihlášeno deset družstev, ale z toho nakonec dorazilo jen pět. Zřejmě je odradila špatná předpověď počasí. Čtyři týmy jsou sestavené z občanů Holedeče a jeden tým přijel z Libočan. Dřívější opiády se účastnily i družstva z Račetic nebo ze Žatce.“

Pět zmíněných družstev se sešlo při zápisu minulou sobotu na fotbalovém hřišti v Holedeči již v devět hodin ráno. Samotné soutěže pak začaly v deset hodin dopoledne. Připraveno jich bylo celkem sedm. Byly určené pro pět až šest soutěžících, kterým všem muselo být samozřejmě více než osmnáct let.

První soutěžní disciplína nesla název ,,Z práce za mňamkou“. Jednalo se o štafetovou hru, do níž se zapojil celý tým. Každý soutěžící doběhl ke stolku, kde na něj čekal půllitr piva. Po vypití běžel zpátky na start, kde se dotkl spoluhráče, na něhož čekal stejný úkol. Rozhodoval samozřejmě nejrychlejší čas. Na plné čáře první hru vyhrál tým Válečné muzeum Libočany. Šest borců zvládlo pivní štafetu za neuvěřitelnou 1 minutu a 55 vteřin.

V další soutěži šlo rovněž o čas. Opět štafetovou formou dobíhali hráči k židli, kterou museli šestkrát oběhnout s rukou položenou na opěradle a hlavou skloněnou k ruce. Úkol to nebyl vůbec snadný a po první disciplíně s půllitrem na ex se většině soutěžících hlava pěkně motala. Navíc museli doběhnout do cíle, kde na ně čekalo pro změnu malé pivo.

Třetí hrou byl ,,Číšník“, a jak už název napovídá, šlo o štafetu, kdy každý jednotlivý hráč musel na tácku donést k židli malé pivo, jehož se nesměl po cestě dotknout, vypít ho a běžet zpátky. Když se stalo, že pivo na trase spadlo a rozlilo se, musel se hráč vrátit na start a vše zopakovat.

Při čtvrté disciplíně se hráči nejenom napili, ale také najedli. Štafetová hra ,,Závodní stravování“ byl určená pro celý tým. Každý hráč běžel ke stolu, kde byl připraven krajíc chleba a decilitr piva v talíři. Obsah talíře musel soutěžící vyjíst lžící. Po svačince běžel zpět na start a poslal k talíři dalšího strávníka.

U páté hry ,,První (nebo poslední pomoc)“ už šlo do tuhého. Čtyřčlenné družstvo v roli záchranářů muselo naložit jednoho alkoholika do nosítek i s plným pivem, oběhnout s ním židli a v cíli ho přimět pivo vypít. Postupně si ťukl i se záchranáři, a až všichni dopili, hra skončila.

Poté následoval ,,Návrat ze záchytky“, kdy se pětičlenné družstvo naráz po čtyřech dopravilo k míse s pivem, kterou museli brčkem do dna vypít. Po dopití se družstvo vracelo na start zase po čtyřech.

Vše nemohlo skončit jinak než ,,Abstinenčními příznaky“, kdy každý člen družstva musel postupně s rukama za zády doběhnout k míse s pivem, ve kterém bylo pět pingpongových míčků. S rukama za zády pusou míček vylovil a donesl v puse zpět na start.

Po skončení všech sedmi soutěží bylo potřeba vyhlásit vítěze. Výsledek byl jednoznačný. V šesti disciplínách se na první příčce umístil tým VML (Válečné muzeum Libočany). Za nimi se umístili Pijáci, třetí skončili Alkolidi, čtvrtí Sokolýci a jako poslední Starý.

,,K našemu štěstí jsme i na plné čáře šli na bedny! Ze sedmi soutěží jsme byli šestkrát jedničky. Až v sedmé jsem utrpěl trochu zranění, tak to moc nedopadlo. Ve finále jednoznačně první, až nás samotné naše časy děsí,“ informoval po skončení soutěže na sociálních sítích všechny příznivce Válečného muzea Libočany Martin Chrenko.


Hedvika Mašková

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE

LOGIT Hlubany - Podbořany přijímá! Hledáme nové kolegyně na pracovní pozici OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE. Mzda od 21 tisíc, nepřetržitý provoz, náborový příspěvek 5 tisíc, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700 Kč za měsíc, příplatky na dopravu 2 Kč/km, stravné zdarma v hodnotě 180 Kč na směnu.
Kontakt: Ing. Simona Šilarová
Tel.: 727 838 954
E-mail: simona.silarova@radicigroup.com

TECHNIK

Společnost H-REKULTIVACE a.s. (Černovice 226) hledá zaměstnance na pozici TECHNIK. Požadujeme středoškolské vzdělání - lesnického nebo zahradnického směru výhodou, schopnost vést kolektiv zaměstnanců, ŘP sk. B. Nástup možný ihned. Nabízíme: nástupní plat 30000,- Kč + měsíční a roční bonus. K dispozici osobní SUV automobil, mobil, IT technika. Trvalý pracovní poměr. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: lj@h-rekultivace.cz

ŘEDITEL/KA MŠ a ZŠ

Pracovní příležitost! Obec Bitozeves vypisuje konkurzní řízení na obsazení pozice ŘEDITELE/ŘEDITELKY ZŠ a MŠ Bitozeves. Přihlášky zasílejte v zalepené obálce do 25. září 15 hodin (rozhodující je datum doručení) na adresu: Obec Bitozeves, Bitozeves 50, PSČ 440 01 nebo osobně na podatelnu Obce Bitozeves. Obálku označte slovy: ,,KONKURZ ZŠ BITOZEVES - NEOTVÍRAT". Požadavky: Odborná kvalifikace pro přímou pedagogickou činnost pro výkon funkce ředitele podle zákona č.563/2004 Sb. o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, v platném znění, bezúhonnost, zdravotní způsobilost, znalost problematiky řízení ve školství a školských předpisů, organizační a řídící schopnosti, 4 roky praxe v přímé pedagogické činnosti. K přihlášce doložte (originály nebo úředně ověřené kopie): doklady o získání odborné kvalifikace, doklad o průběhu všech zaměstnání potvrzený posledním zaměstnavatelem, podrobný životopis, koncepci rozvoje školy (max rozsah 3 stran strojopisu), lékařské potvrzení o způsobilosti k vykonávání funkce (ne starší 2 měsíců), výpis z rejstříku trestů (ne starší 3 měsíců). Ředitel/ka bude jemnován/a na dobu určitou na období 6-ti let. Předpokládaný nástup 1.2. 2020.

STRÁŽNÍK

Rádi byste se stali součástí Městské policie Podbořany? Máte šanci! Město Podbořany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa STRÁŽNÍK Městské policie Podbořany na dobu neurčitou. Bližší informace na uvedených kontaktech.
Tel.: 777 214 193
E-mail: gutzer@podborany.net

HLÍDÁNÍ - BRIGÁDA/VÝPOMOC

V Žatci hledáme osobu(y), která by navštěvovala pratetu s pohybovým omezením (denně 30 min, Písecká ul.) a zkontrolovala, že teta v den jedla a pila (jídlo zaváží pečovatelky). Finance dohodou. Krátkodobě, cca 2 měsíce. Mohou se střídat 2 osoby. Tel./SMS: 602 660 664 nebo 602 743 664.
Tel.: 602 660 664

Poslední videa

Cvrnkaní kuliček na Dni her v muzejní zahradě v Žatci

Ve čtvrtek 15. srpna zahrada regionálního muzea K. A. Polánka přilákala - i v nepříliš příznivém počasí - desítky malých a velkých návštěvníků. Do hry (svého dětství) se s radostí pustili i dospělí:)

Přehrát video
Smolnice: Hry mikroregionu Perucko

Děti ráje ...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+2 v N. Ervěnicích. Čistý vchod, nájem 7,7 tis. + 1 kauce nutná. Tel. 606 294 302.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím zahrádku v Chomutově. Tel. 728 512 011.

Vzpomínky

Jarmila Kluchová

Dne 24. 8. 2019 uplyne 1 rok, od úmrtí paní Jarmily KLUCHOVÉ. Stále vzpomínají dcera Jarmila s manželem, vnoučata, pravnoučata a prapravnoučata.

Emil Přibyl

Jen těžko k uvěření, že tak dlouho už tu s námi není. Kdo Tě znal, ten v dobrém vzpomene, kdo měl rád, nikdy nezapomene. Dne 24. 8. 2019 uplyne 10 let, co nás navždy opustil manžel, tatínek, dědeček a pradědeček, pan Emil PŘIBYL. Vzpomínají manželka, děti s rodinou, vnoučata a pravnoučata.

Miroslava Hermanová

Láska smrtí nekončí, stále v srdci zůstává... Dne 20. srpna uplynulo 21 let od úmrtí paní Miroslavy Hermanové z Kaštic. Stále vzpomínají dcera Pavlína a syn Pavel s rodinami.