Úvod   /   Kultura   /   Žatec ožil hudbou

Žatec ožil hudbou

Hedvika Mašková 2019-08-11 14:00:00

Stovky místních i přespolních diváků si nenechalo ujít nedělní koncert u morového sloupu. Náměstí Svobody ožilo dudami, zpěvem a cimbálovou muzikou. Do našeho města dorazila Cimbálová muzika Milana Broučka, zpěvačka Vlaďka Bauerová a dudácký band The Rebel Pipers a rozezněly náměstí lidovkami, ale i světovými, filmovými a pop-rockovými melodiemi. Akci uspořádali Žatecký okrašlovací kolektiv (ŽOK) a Umělecká agentura Čajka.

Koncert u morového sloupu odstartoval dudácký band The Rebel Pipers. V plné sestavě standardně vystupuje v počtu 22, do Žatce v době dovolených a prázdnin však dorazili pouze tři. I tak se muzikanti divákům postarali o nevšední zážitek. V jejich podání si poslechli směs skotských lidových písní.

Poté již následovala Cimbálová muzika Milana Broučka ve stabilním složení – cimbál, digitální akordeon, kontrabas, viola a dvoje housle. Svou multižánrovostí oslovili rozsáhlé spektrum publika. Součástí jejich repertoáru jsou totiž nejen skladby s folklórními prvky, ale také skladby, aranže světových hudebních skladatelů, známé filmové melodie a popové a rockové hity. Zazněly například písně ze seriálu Cirkus Humberto nebo filmů Tenkrát na Západě a Piráti z Karibiku. Z legendárních pop-rockových melodií uvedli píseň Skyfall od Adele či Nothing Else Matters od kapely Metallica.

,,Na jaře tohoto roku jsme se zúčastnili koncertu ve Velké Černoci a byli jsme spolu s dalšími okouzleni hudbou těchto muzikantů. Moc jsme si přáli, abyste je taky slyšeli, a proto jsme se dnes u morového sloupu sešli,“ vysvětlila za Žatecký okrašlovací kolektiv (ŽOK) Ivana Demutová.

S Cimbálovou muzikou Milana Broučka si střihla několik písní také zpěvačka Vlaďka Bauerová, která po pár filmových ukázkách také řekla pár slov. ,,Je už jasné, že hrajeme filmové melodie a tady se točilo spoustu krásných filmů, nejenom českých, ale i zahraničních. Byla jsem velmi překvapena, když jsem se dozvěděla, že tady asi dva měsíce žila moje milovaná zpěvačka Barbra Streisand a natočila zde Jentl,“ prozradila zpěvačka a nešetřila ani chválou na účet našeho města: ,,Máte krásné město. Byla jsem zde před týdnem na dovolené a byla jsem okouzlena.“


Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITELE/KY Lounské správy plaveckých areálů

Město Louny vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce ŘEDITELE/KY Lounské správy plaveckých areálů, přísp. organizace. Pracovní poměr na dobu neurčitou, platová třída 11. Podrobné informace najdete na webu města.
Tel.: 415 621 116
E-mail: j.zuskova@mulouny.cz


UČITEL/UČITELKA mateřské školy

Základní a mateřská škola Jesenice, okres Rakovník přijme kvalifikovaného pracovníka na pozici UČITEL/KA mateřské školy. Platové zařazení dle nař. vlády č. 341/2017 Sb., v aktuálním znění, příspěvek na stravu, NÁSTUP OD 1.2.2020. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte do 30. ledna 2020.
Tel.: 724 926 290
E-mail: konir@zsjesenice.cz


PRŮVODCE A PRACOVNÍK VZTAHŮ K VEŘEJNOSTI

NÁRODNÍ PAMÁTKOVÝ ÚSTAV ZÁMEK STEKNÍK hledá na hlavní pracovní poměr pro rok 2020: PRŮVODCE na 1/2 úvazek, PRACOVNÍKA VZTAHŮ K VEŘEJNOSTI na plný pracovní úvazek. Více informací najdete na webu zámku v sekci pracovní příležitosti.
E-mail: zajickova.jana@npu.cz


BRIGÁDNÍK NA VÝDEJ JÍDEL

Brigádník na výdej jídel. Víkend 1x za 14 dní, 8-14 hodin. Praxe výhodou. Volejte do 15 hod.
Tel.: 731 438 449


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Hrníčkování pro rodiče s dětmi v DDM Žatec

V domě dětí a mládeže se v pátek 17. 1. odpoledne hrníčkovalo s Janou Bělohoubkovou, která prozradila jednoduchý a přitom pro mnohé neznámý způsob vytvoření svého vlastního neopakovatelného hrníčku.

Přehrát video
Školáci bruslí na kluzišti v Žatci

Čtvrťáci ZŠ P. Bezruče v Žatci chodí o hodinách tělesné výchovy také na kluziště před radnicí si zabruslit. Zastihli jsme je tam v úterý 14. ledna kolem poledne....

Přehrát video