Úvod   /   Kultura   /   Žatec ožil hudbou

Žatec ožil hudbou

Hedvika Mašková 2019-08-11 14:00:00

Stovky místních i přespolních diváků si nenechalo ujít nedělní koncert u morového sloupu. Náměstí Svobody ožilo dudami, zpěvem a cimbálovou muzikou. Do našeho města dorazila Cimbálová muzika Milana Broučka, zpěvačka Vlaďka Bauerová a dudácký band The Rebel Pipers a rozezněly náměstí lidovkami, ale i světovými, filmovými a pop-rockovými melodiemi. Akci uspořádali Žatecký okrašlovací kolektiv (ŽOK) a Umělecká agentura Čajka.

Koncert u morového sloupu odstartoval dudácký band The Rebel Pipers. V plné sestavě standardně vystupuje v počtu 22, do Žatce v době dovolených a prázdnin však dorazili pouze tři. I tak se muzikanti divákům postarali o nevšední zážitek. V jejich podání si poslechli směs skotských lidových písní.

Poté již následovala Cimbálová muzika Milana Broučka ve stabilním složení – cimbál, digitální akordeon, kontrabas, viola a dvoje housle. Svou multižánrovostí oslovili rozsáhlé spektrum publika. Součástí jejich repertoáru jsou totiž nejen skladby s folklórními prvky, ale také skladby, aranže světových hudebních skladatelů, známé filmové melodie a popové a rockové hity. Zazněly například písně ze seriálu Cirkus Humberto nebo filmů Tenkrát na Západě a Piráti z Karibiku. Z legendárních pop-rockových melodií uvedli píseň Skyfall od Adele či Nothing Else Matters od kapely Metallica.

,,Na jaře tohoto roku jsme se zúčastnili koncertu ve Velké Černoci a byli jsme spolu s dalšími okouzleni hudbou těchto muzikantů. Moc jsme si přáli, abyste je taky slyšeli, a proto jsme se dnes u morového sloupu sešli,“ vysvětlila za Žatecký okrašlovací kolektiv (ŽOK) Ivana Demutová.

S Cimbálovou muzikou Milana Broučka si střihla několik písní také zpěvačka Vlaďka Bauerová, která po pár filmových ukázkách také řekla pár slov. ,,Je už jasné, že hrajeme filmové melodie a tady se točilo spoustu krásných filmů, nejenom českých, ale i zahraničních. Byla jsem velmi překvapena, když jsem se dozvěděla, že tady asi dva měsíce žila moje milovaná zpěvačka Barbra Streisand a natočila zde Jentl,“ prozradila zpěvačka a nešetřila ani chválou na účet našeho města: ,,Máte krásné město. Byla jsem zde před týdnem na dovolené a byla jsem okouzlena.“


Hedvika Mašková

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE

LOGIT Hlubany - Podbořany přijímá! Hledáme nové kolegyně na pracovní pozici OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE. Mzda od 21 tisíc, nepřetržitý provoz, náborový příspěvek 5 tisíc, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700 Kč za měsíc, příplatky na dopravu 2 Kč/km, stravné zdarma v hodnotě 180 Kč na směnu.
Kontakt: Ing. Simona Šilarová
Tel.: 727 838 954
E-mail: simona.silarova@radicigroup.com

TECHNIK

Společnost H-REKULTIVACE a.s. (Černovice 226) hledá zaměstnance na pozici TECHNIK. Požadujeme středoškolské vzdělání - lesnického nebo zahradnického směru výhodou, schopnost vést kolektiv zaměstnanců, ŘP sk. B. Nástup možný ihned. Nabízíme: nástupní plat 30000,- Kč + měsíční a roční bonus. K dispozici osobní SUV automobil, mobil, IT technika. Trvalý pracovní poměr. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: lj@h-rekultivace.cz

ŘEDITEL/KA MŠ a ZŠ

Pracovní příležitost! Obec Bitozeves vypisuje konkurzní řízení na obsazení pozice ŘEDITELE/ŘEDITELKY ZŠ a MŠ Bitozeves. Přihlášky zasílejte v zalepené obálce do 25. září 15 hodin (rozhodující je datum doručení) na adresu: Obec Bitozeves, Bitozeves 50, PSČ 440 01 nebo osobně na podatelnu Obce Bitozeves. Obálku označte slovy: ,,KONKURZ ZŠ BITOZEVES - NEOTVÍRAT". Požadavky: Odborná kvalifikace pro přímou pedagogickou činnost pro výkon funkce ředitele podle zákona č.563/2004 Sb. o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, v platném znění, bezúhonnost, zdravotní způsobilost, znalost problematiky řízení ve školství a školských předpisů, organizační a řídící schopnosti, 4 roky praxe v přímé pedagogické činnosti. K přihlášce doložte (originály nebo úředně ověřené kopie): doklady o získání odborné kvalifikace, doklad o průběhu všech zaměstnání potvrzený posledním zaměstnavatelem, podrobný životopis, koncepci rozvoje školy (max rozsah 3 stran strojopisu), lékařské potvrzení o způsobilosti k vykonávání funkce (ne starší 2 měsíců), výpis z rejstříku trestů (ne starší 3 měsíců). Ředitel/ka bude jemnován/a na dobu určitou na období 6-ti let. Předpokládaný nástup 1.2. 2020.

STRÁŽNÍK

Rádi byste se stali součástí Městské policie Podbořany? Máte šanci! Město Podbořany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa STRÁŽNÍK Městské policie Podbořany na dobu neurčitou. Bližší informace na uvedených kontaktech.
Tel.: 777 214 193
E-mail: gutzer@podborany.net

HLÍDÁNÍ - BRIGÁDA/VÝPOMOC

V Žatci hledáme osobu(y), která by navštěvovala pratetu s pohybovým omezením (denně 30 min, Písecká ul.) a zkontrolovala, že teta v den jedla a pila (jídlo zaváží pečovatelky). Finance dohodou. Krátkodobě, cca 2 měsíce. Mohou se střídat 2 osoby. Tel./SMS: 602 660 664 nebo 602 743 664.
Tel.: 602 660 664

Poslední videa

Cvrnkaní kuliček na Dni her v muzejní zahradě v Žatci

Ve čtvrtek 15. srpna zahrada regionálního muzea K. A. Polánka přilákala - i v nepříliš příznivém počasí - desítky malých a velkých návštěvníků. Do hry (svého dětství) se s radostí pustili i dospělí:)

Přehrát video
Smolnice: Hry mikroregionu Perucko

Děti ráje ...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+2 v N. Ervěnicích. Čistý vchod, nájem 7,7 tis. + 1 kauce nutná. Tel. 606 294 302.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím zahrádku v Chomutově. Tel. 728 512 011.

Vzpomínky

Jarmila Kluchová

Dne 24. 8. 2019 uplyne 1 rok, od úmrtí paní Jarmily KLUCHOVÉ. Stále vzpomínají dcera Jarmila s manželem, vnoučata, pravnoučata a prapravnoučata.

Emil Přibyl

Jen těžko k uvěření, že tak dlouho už tu s námi není. Kdo Tě znal, ten v dobrém vzpomene, kdo měl rád, nikdy nezapomene. Dne 24. 8. 2019 uplyne 10 let, co nás navždy opustil manžel, tatínek, dědeček a pradědeček, pan Emil PŘIBYL. Vzpomínají manželka, děti s rodinou, vnoučata a pravnoučata.

Miroslava Hermanová

Láska smrtí nekončí, stále v srdci zůstává... Dne 20. srpna uplynulo 21 let od úmrtí paní Miroslavy Hermanové z Kaštic. Stále vzpomínají dcera Pavlína a syn Pavel s rodinami.