Letní rytířské slavnosti nabídly šerm, dravce i novou expozici

Hedvika Mašková 2019-08-12 14:00:00

V sobotu ožil zámek Stekník rytířskými slavnostmi. Pro návštěvníky byl připraven bohatý program, který začal v 10 hodin komentovanou prohlídkou po chmelové krajině a památkách obce Stekník. Tradičními rytířskými slavnostmi si totiž Stekník připomenul 630. výročí první písemné zmínky o obci. Za tu dobu se zde dochovala řada barokních památek a rovněž léčivý minerální pramen.

Před 13. hodinou byly slavnosti oficiálně zahájeny hrabětem Janem Františkem Kulhánkem z Klaudensteina, který se v 18. století zasloužil o přestavbu zámku tak, jak ho známe dnes.

Odpolední program odstartovala skupina TARABANKA, která zahrála známé lidové písně. O půl hodiny později proběhlo slavnostní zahájení nové výstavy historických pohlednic obce a zámku v zahradním sklepení. Dále se v programu představila dvakrát skupina historického šermu Vítkovci nebo ještě folková kapela Citovka. 

V rámci odpoledního programu se na Letních rytířských slavnostech ve Stekníku představil i sokolník se svými dravci. Návštěvníci se dozvěděli nejenom řadu zajímavých informací o dravých ptácích, ale došlo i na ukázku letu a přistávání dravců na rukou statečných dobrovolníků.

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/KA ZŠ A MŠ

Městys Cítoliby (okres Louny) hledá ŘEDITELE/ŘEDITELKU pro Základní a Mateřskou školu Cítoliby. Přihlášky do konkursního řízení do 18.12.2019. Předpokládaný nástup do funkce leden 2020, nebo dle dohody. Více informací najdete na webu města nebo uvedeném telefonu.
Tel.: 415 691 134


ŘEDITEL BAZÉNU

Rada města Loun vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce ŘEDITELE/ŘEDITELKY Lounské správy plaveckých areálů, příspěvková organizace pracovní poměr na dobu neurčitou, platová třída 11. Podrobné informace na uvedených kontaktech.
Tel.: 415 621 116
E-mail: j.zuskova@mulouny.cz


SERVÍRKA

Přijmu servírku v Chomutově.
Tel.: 777 944 816


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Děti z MŠ Měcholupy děkuji za dárky k Vánocům

Zástupci věznice Drahonice předali dětem do školky ručně šité loutky, oblečky na panenky, kulisy do pohádek. Vše vyrobily odsouzené ženy. Děti za dárky poděkovaly...

Přehrát video
Zahájení adventu v Krásném Dvoře

Na návsi v Krásném Dvoře letos zahájili advent 1. adventní neděli 1. prosince - jako vždy pohodově a pospolu, malé i velké přišli potěšit Anděl a Čert na chůdách...

Přehrát video