Kam vyrazit o víkendu na Žatecku, Lounsku a Podbořansku

Alla Želinská 2019-08-08 20:01:00

Hudba v podloubí, Marifest, Neckyjáda, Letní lounské vábení, Starci na chmelu a Poprask na laguně v Divicích, pouť v Touchovicích a Měcholupech, Úlovický golf-fotbalový turnaj, Den židovských památek - je toho hodně v kulturní nabídce.

ŽATECKO

PÁTEK 9. SRPNA

Letní kino Žatec: Toy Story 4: Příběh hraček – animovaný. Ve 21 hod.

Žatec, náměstí Svobody: Busking v podloubí - hudba ulice #7. Dobrovolný příspěvek vystupujícím, předpokládaný konec akce v 19 hod, pořádá spolek ŽOK - Žatecký Okrašlovací Kolektiv. Od 16 hod.

Country club Tulipán Žatec: Hraje Druhý dech. Od 21 hod.

SOBOTA 10. SRPNA

Letní kino Žatec: Noční můry z temnot – horor. Ve 21 hod.

Městské koupaliště Žatec: Marifest – hudební a kulturní program na koupališti. Martin Hájek, kapela Basic, Ibiza party, kapela Blue Rocket, Kabát revival, New Age Smokie; zábavné soutěže o pivovarské ceny, stříkání z vodného děla, pěnová party. Vstupné 200 Kč. Od 12 hod.

Žatec, řeka Ohře: Neckyjáda na Ohři – tradiční soutěž netradičních plavidel s posezením U čápa už v pátek a návratem z plavby v neděli. Sraz u starého jezu v 10 hodin, start ve 13 hodin.

Měcholupy, u ZŠ: Vavřinecká pouť - fotbalový turnaj, mše svatá „U křížku" (12 h), na pódiu: Country kapela Straw Hat, Bohuš Matuš, Jakub Machulda, Freddie Mercury (Jaroslav Břeský), Adéla Radimcová, Bohuš Josef, vyhlášení soutěže o lístky do divadla Broadway, ElvisLive, Martin Mizi Mizerák. Doprovodný program: pouťové atrakce, občerstvení, vstup zdarma. Od 9 hodin.

Country club Tulipán Žatec: Hraje DJ Majkl. Od 21 hod.

NEDĚLE 11. SRPNA

Letní kino Žatec: Slunovrat – mysteriózní horor. Ve 21 hod.

LOUNSKO

PÁTEK 9. SRPNA

Kino Svět Louny: Toy Story 4: Příběh hraček 3D. Také v sobotu a neděli. V 17.30 hod.

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw - Atmos. Také v sobotu a neděli. Od 20 hod.

Noční můry z temnot. Také v sobotu. Ve 22 hod.

Kino Domoušice: Teroristka – komedie je příběhem učitelky v důchodu, která celý život učila žáky, že základem všeho je slušnost a násilí nic neřeší. V 19 hod.

Louny: Letní Lounské Vábení – Mírové náměstí: Zahájení starostou města a zástupci partnerských měst (16.30), Paya Noia (17 h), Fast Food Orchestra (18.30), prodej lampionů před radnicí (19.15), Eddie Stoilow (20 h), lampionový průvod po trase radnice – náměstí – Pod Šancemi – parkoviště u bývalého DK (20.15), Vladimír Mišík & ETC (22.30). Rybalkova ulice: Slide – jízda na mokré skluzavce od 12 hod. Husova ulice: Legenda o světle - noční akrobatická show, před bývalým Domem kultury od 21.15 hod. Stromovka - Streetová scéna: DJ Back (17 h), Colectiv & DJ F.I.L (18.15), Refew & DJ Vatra (19.30), Afu-Ra & Dj Cut Dem (20.45), DJ Back (21.30).

Tvrz Divice letní scéna: Starci na chmelu - Chmelová brigáda, první láska, rozechvění a také zklamání. Studio DVA a nadčasový příběh půvabné Hanky a čestného Filipa zarámovaný nestárnoucími melodiemi. Legendární filmová lovestory na divadelních prknech. Vstupné 399 Kč - 1 200 Kč. Také v sobotu. Od 20 hodin.

SOBOTA 10. SRPNA

Kino Svět Louny: Lví král - dabing 2D. Také v neděli. Od 10 hod.

Willy a kouzelná planeta 3D – Animovaný film. Také v neděli. Od 13 hod.

Louny střelnice Chlum: Střelecká tvůrčí říje - Mezinárodní závod. Mířená, akční tajná – grilování. Od 9 hod.

Louny: Letní Lounské Vábení – Mírové náměstí: Timbre Music (15.30), The Beatles revival (17 h), Žlutý Pes (18.30), Kern (20 h), Xindl X (22.30). Pěší zóna - Pouliční divadlo na rohu ulic Pražská x Jakoubkova ulice (Rossmann, 15 – 20). Rybalkova ulice: Slide – jízda na mokré skluzavce od 9 do 20 hod. Amfiteátr na výstavišti: Folk + country scéna: Honáci (15 h), A Bag of Potatoes (16.30), Děda Stárek - revival Ivana Mládka (18.00), Průvan (19.30), Fleret (22 h). Stromovka - Rocková scéna: Kočkuzblajs (16.30), Schlak (18.00), Wanastovi vjecy revival (19.30), Doctor PP (21 h). Letní cvičiště - Dětská scéna: Hopsík (14 h), Pepe a Pipi - zábavná dětská show v podání klaunů (16 h). Hlavní pavilon výstaviště - Tančírna 1. Republiky: Bonus Orchestr (15 – 18). Výstaviště: Voříškiáda (13 – 16). Veslařský klub Ohře: Trénink posádek závodu dračích lodí (8.30 – 12), poté samotné závody T-Mobile Dračí lodě. Most Veslařů: Slavnostní ohňostroj (21.45).

Oblastní muzeum Louny: SWAP – výměnný bazar. Přineste, co doma překáží nebo odneste, co se vám líbí. Také v neděli. V době provozu muzea.

Úlovice: Úlovice Open Masters 2019 – golf-fotbalový turnaj smíšených dvojic. Trasa turnaj začíná v Úlovicích na návsi, půjde se krásnou přírodou až na Ročov, cestou překonávání překážek. Každá dvojice musí mít vlastní fotbalový míč. Vyhlášení v šipkovém klubu Karakal na Ročově včetně občerstvení a muziky. Od 13 hod.

Vernerův mlýn Brloh: Rozšířená prohlídka technologie mletí žita obohacena o ukázku Křižíkovy rozvodnice. Vernerův mlýn otevřen v sobotu a neděli od 12.30 do 17.30 hod. Prohlídka od 15 hod.

Galerie města Loun: Komentovaná prohlídka výstavy Vuk Zörner – Krajina, kostel, figura. Od 18 hod.

Touchovice: Pouťová zábava, hraje Mini Band. Od 20 hod.

NEDĚLE 11. SRPNA

Oblastní muzeum Louny: Šití panenek a dalších hraček - Zajímavý workshop v rámci výstavy Panenky, vstupné 40 Kč a snížené 20 Kč. Od 10 do 17 hodin.

Židovský hřbitov Hřivčice: Den židovských památek – navštivte židovskou památku Židovský hřbitov u Hřivčic. Komentovaná prohlídka od 13 do 14 hod.

Oblastní muzeum Louny: Den židovských památek – komentovaná prohlídka po židovském hřbitově v Lounech, kterým vás provede historik Martin Vostřel. V tento den je navíc zdarma vstup na výstavu Osudy židovských rodin na Lounsku v muzeu. Přijít můžete i na výstavu věnovanou hřivčickému hřbitovu v Obřadní síni u židovského hřbitova v Lounech, která bude otevřena od 10 do 17 hodin. Od 14 hod.

Touchovice: Pouť – hraje L-Modus, zahájení moderátorem (14.15), ukázka tanců Fénix Louny, Vladimír Špáňa - dovednosti jezdce na koni, Míša Nosková (15.05), Vlastimil Harapes vyzve k tanci (15.45).

Vernerův mlýn Brloh: Přednáška Dějiny mlynářství. Od 15 hod.

Tvrz Divice Letní scéna: Poprask na laguně - Temperament, rvačky, pračky, hádky, rozchody a usmiřování – to vše ve slavné klasické komedii ze slunné Itálie. Vstupné 499 Kč - 1 200 Kč. Od 20 hod.  

PODBOŘANSKO

PÁTEK 9. SRPNA

Podbořany náměstí: Tradiční páteční trhy. Od 7 hodin.

SOBOTA 10. SRPNA

Podbořany: Rybářské závody mikroregionu Podbořansko – soutěž 4členných týmů členských obcí v chytání ryb na nádrži u hasičárny, vyhlášení ve 13 hodin v areálu městského koupaliště. Od 9 hodin.

Zámek Valeč: Za motýly a vzácnou květenou na Valečské lemy - fyzicky nenáročná exkurze na jedny z nejhezčích a nejzachovalejších suchých trávníků v Doupovských horách. Za hezkého počasí zde očekávám přes 25 druhů denních motýlů.” Motýli budou nejen k vidění z dálky, ale účastníci si je budou moci prohlédnout přímo v ruce či zkusit samy ulovit. Od 10 hod.

Letní kino a amfiteatr Kryry: Kryrský Krák - Open air festival v letním kině – Johny NoCash folk rock Plzeň, Najust - punk rock Libočany, Kiks - bigbeat Kačice, Filip Šimandl - folk rock Kryry, Ovečky a ostatní - Punk rock Most. Stanové městečko, možnost stanování na louce vedle kina. Vstup 100 Kč. Od 17 hodin.

NEDĚLE 11. SRPNA

Kostel Božího Spasitele Podbořany: Podbořany kdysi a dnes – Laurencia Helásková vystavuje své fotografie. Do 31. srpna. Od 13 do 16 hodin.

Libyně u Lubence: Otevřeno – kostel s unikátním vitrážovým muzeem otevřen v sobotu a neděli. Klíče od Vochlické rozhledny se vyzvedávají v kostele. Od 13 do 16 hodin.

Schillerova rozhledna Kryry: Otevřeno každou sobotu a neděli a o svátcích od 12 do 16 hodin.

Kaple u Petrohradu: Kaple Všech svatých otevřena každou sobotu a neděli od 14 do 16 hod.

Alla Želinská

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE

LOGIT Hlubany - Podbořany přijímá! Hledáme nové kolegyně na pracovní pozici OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE. Mzda od 21 tisíc, nepřetržitý provoz, náborový příspěvek 5 tisíc, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700 Kč za měsíc, příplatky na dopravu 2 Kč/km, stravné zdarma v hodnotě 180 Kč na směnu.
Kontakt: Ing. Simona Šilarová
Tel.: 727 838 954
E-mail: simona.silarova@radicigroup.com

TECHNIK

Společnost H-REKULTIVACE a.s. (Černovice 226) hledá zaměstnance na pozici TECHNIK. Požadujeme středoškolské vzdělání - lesnického nebo zahradnického směru výhodou, schopnost vést kolektiv zaměstnanců, ŘP sk. B. Nástup možný ihned. Nabízíme: nástupní plat 30000,- Kč + měsíční a roční bonus. K dispozici osobní SUV automobil, mobil, IT technika. Trvalý pracovní poměr. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: lj@h-rekultivace.cz

ŘEDITEL/KA MŠ a ZŠ

Pracovní příležitost! Obec Bitozeves vypisuje konkurzní řízení na obsazení pozice ŘEDITELE/ŘEDITELKY ZŠ a MŠ Bitozeves. Přihlášky zasílejte v zalepené obálce do 25. září 15 hodin (rozhodující je datum doručení) na adresu: Obec Bitozeves, Bitozeves 50, PSČ 440 01 nebo osobně na podatelnu Obce Bitozeves. Obálku označte slovy: ,,KONKURZ ZŠ BITOZEVES - NEOTVÍRAT". Požadavky: Odborná kvalifikace pro přímou pedagogickou činnost pro výkon funkce ředitele podle zákona č.563/2004 Sb. o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, v platném znění, bezúhonnost, zdravotní způsobilost, znalost problematiky řízení ve školství a školských předpisů, organizační a řídící schopnosti, 4 roky praxe v přímé pedagogické činnosti. K přihlášce doložte (originály nebo úředně ověřené kopie): doklady o získání odborné kvalifikace, doklad o průběhu všech zaměstnání potvrzený posledním zaměstnavatelem, podrobný životopis, koncepci rozvoje školy (max rozsah 3 stran strojopisu), lékařské potvrzení o způsobilosti k vykonávání funkce (ne starší 2 měsíců), výpis z rejstříku trestů (ne starší 3 měsíců). Ředitel/ka bude jemnován/a na dobu určitou na období 6-ti let. Předpokládaný nástup 1.2. 2020.

STRÁŽNÍK

Rádi byste se stali součástí Městské policie Podbořany? Máte šanci! Město Podbořany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa STRÁŽNÍK Městské policie Podbořany na dobu neurčitou. Bližší informace na uvedených kontaktech.
Tel.: 777 214 193
E-mail: gutzer@podborany.net

HLÍDÁNÍ - BRIGÁDA/VÝPOMOC

V Žatci hledáme osobu(y), která by navštěvovala pratetu s pohybovým omezením (denně 30 min, Písecká ul.) a zkontrolovala, že teta v den jedla a pila (jídlo zaváží pečovatelky). Finance dohodou. Krátkodobě, cca 2 měsíce. Mohou se střídat 2 osoby. Tel./SMS: 602 660 664 nebo 602 743 664.
Tel.: 602 660 664

Poslední videa

Cvrnkaní kuliček na Dni her v muzejní zahradě v Žatci

Ve čtvrtek 15. srpna zahrada regionálního muzea K. A. Polánka přilákala - i v nepříliš příznivém počasí - desítky malých a velkých návštěvníků. Do hry (svého dětství) se s radostí pustili i dospělí:)

Přehrát video
Smolnice: Hry mikroregionu Perucko

Děti ráje ...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+2 v N. Ervěnicích. Čistý vchod, nájem 7,7 tis. + 1 kauce nutná. Tel. 606 294 302.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím zahrádku v Chomutově. Tel. 728 512 011.

Vzpomínky

Jarmila Kluchová

Dne 24. 8. 2019 uplyne 1 rok, od úmrtí paní Jarmily KLUCHOVÉ. Stále vzpomínají dcera Jarmila s manželem, vnoučata, pravnoučata a prapravnoučata.

Emil Přibyl

Jen těžko k uvěření, že tak dlouho už tu s námi není. Kdo Tě znal, ten v dobrém vzpomene, kdo měl rád, nikdy nezapomene. Dne 24. 8. 2019 uplyne 10 let, co nás navždy opustil manžel, tatínek, dědeček a pradědeček, pan Emil PŘIBYL. Vzpomínají manželka, děti s rodinou, vnoučata a pravnoučata.

Miroslava Hermanová

Láska smrtí nekončí, stále v srdci zůstává... Dne 20. srpna uplynulo 21 let od úmrtí paní Miroslavy Hermanové z Kaštic. Stále vzpomínají dcera Pavlína a syn Pavel s rodinami.