Kam vyrazit o víkendu na Žatecku, Lounsku a Podbořansku

Alla Želinská 2019-08-08 20:01:00

Hudba v podloubí, Marifest, Neckyjáda, Letní lounské vábení, Starci na chmelu a Poprask na laguně v Divicích, pouť v Touchovicích a Měcholupech, Úlovický golf-fotbalový turnaj, Den židovských památek - je toho hodně v kulturní nabídce.

ŽATECKO

PÁTEK 9. SRPNA

Letní kino Žatec: Toy Story 4: Příběh hraček – animovaný. Ve 21 hod.

Žatec, náměstí Svobody: Busking v podloubí - hudba ulice #7. Dobrovolný příspěvek vystupujícím, předpokládaný konec akce v 19 hod, pořádá spolek ŽOK - Žatecký Okrašlovací Kolektiv. Od 16 hod.

Country club Tulipán Žatec: Hraje Druhý dech. Od 21 hod.

SOBOTA 10. SRPNA

Letní kino Žatec: Noční můry z temnot – horor. Ve 21 hod.

Městské koupaliště Žatec: Marifest – hudební a kulturní program na koupališti. Martin Hájek, kapela Basic, Ibiza party, kapela Blue Rocket, Kabát revival, New Age Smokie; zábavné soutěže o pivovarské ceny, stříkání z vodného děla, pěnová party. Vstupné 200 Kč. Od 12 hod.

Žatec, řeka Ohře: Neckyjáda na Ohři – tradiční soutěž netradičních plavidel s posezením U čápa už v pátek a návratem z plavby v neděli. Sraz u starého jezu v 10 hodin, start ve 13 hodin.

Měcholupy, u ZŠ: Vavřinecká pouť - fotbalový turnaj, mše svatá „U křížku" (12 h), na pódiu: Country kapela Straw Hat, Bohuš Matuš, Jakub Machulda, Freddie Mercury (Jaroslav Břeský), Adéla Radimcová, Bohuš Josef, vyhlášení soutěže o lístky do divadla Broadway, ElvisLive, Martin Mizi Mizerák. Doprovodný program: pouťové atrakce, občerstvení, vstup zdarma. Od 9 hodin.

Country club Tulipán Žatec: Hraje DJ Majkl. Od 21 hod.

NEDĚLE 11. SRPNA

Letní kino Žatec: Slunovrat – mysteriózní horor. Ve 21 hod.

LOUNSKO

PÁTEK 9. SRPNA

Kino Svět Louny: Toy Story 4: Příběh hraček 3D. Také v sobotu a neděli. V 17.30 hod.

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw - Atmos. Také v sobotu a neděli. Od 20 hod.

Noční můry z temnot. Také v sobotu. Ve 22 hod.

Kino Domoušice: Teroristka – komedie je příběhem učitelky v důchodu, která celý život učila žáky, že základem všeho je slušnost a násilí nic neřeší. V 19 hod.

Louny: Letní Lounské Vábení – Mírové náměstí: Zahájení starostou města a zástupci partnerských měst (16.30), Paya Noia (17 h), Fast Food Orchestra (18.30), prodej lampionů před radnicí (19.15), Eddie Stoilow (20 h), lampionový průvod po trase radnice – náměstí – Pod Šancemi – parkoviště u bývalého DK (20.15), Vladimír Mišík & ETC (22.30). Rybalkova ulice: Slide – jízda na mokré skluzavce od 12 hod. Husova ulice: Legenda o světle - noční akrobatická show, před bývalým Domem kultury od 21.15 hod. Stromovka - Streetová scéna: DJ Back (17 h), Colectiv & DJ F.I.L (18.15), Refew & DJ Vatra (19.30), Afu-Ra & Dj Cut Dem (20.45), DJ Back (21.30).

Tvrz Divice letní scéna: Starci na chmelu - Chmelová brigáda, první láska, rozechvění a také zklamání. Studio DVA a nadčasový příběh půvabné Hanky a čestného Filipa zarámovaný nestárnoucími melodiemi. Legendární filmová lovestory na divadelních prknech. Vstupné 399 Kč - 1 200 Kč. Také v sobotu. Od 20 hodin.

SOBOTA 10. SRPNA

Kino Svět Louny: Lví král - dabing 2D. Také v neděli. Od 10 hod.

Willy a kouzelná planeta 3D – Animovaný film. Také v neděli. Od 13 hod.

Louny střelnice Chlum: Střelecká tvůrčí říje - Mezinárodní závod. Mířená, akční tajná – grilování. Od 9 hod.

Louny: Letní Lounské Vábení – Mírové náměstí: Timbre Music (15.30), The Beatles revival (17 h), Žlutý Pes (18.30), Kern (20 h), Xindl X (22.30). Pěší zóna - Pouliční divadlo na rohu ulic Pražská x Jakoubkova ulice (Rossmann, 15 – 20). Rybalkova ulice: Slide – jízda na mokré skluzavce od 9 do 20 hod. Amfiteátr na výstavišti: Folk + country scéna: Honáci (15 h), A Bag of Potatoes (16.30), Děda Stárek - revival Ivana Mládka (18.00), Průvan (19.30), Fleret (22 h). Stromovka - Rocková scéna: Kočkuzblajs (16.30), Schlak (18.00), Wanastovi vjecy revival (19.30), Doctor PP (21 h). Letní cvičiště - Dětská scéna: Hopsík (14 h), Pepe a Pipi - zábavná dětská show v podání klaunů (16 h). Hlavní pavilon výstaviště - Tančírna 1. Republiky: Bonus Orchestr (15 – 18). Výstaviště: Voříškiáda (13 – 16). Veslařský klub Ohře: Trénink posádek závodu dračích lodí (8.30 – 12), poté samotné závody T-Mobile Dračí lodě. Most Veslařů: Slavnostní ohňostroj (21.45).

Oblastní muzeum Louny: SWAP – výměnný bazar. Přineste, co doma překáží nebo odneste, co se vám líbí. Také v neděli. V době provozu muzea.

Úlovice: Úlovice Open Masters 2019 – golf-fotbalový turnaj smíšených dvojic. Trasa turnaj začíná v Úlovicích na návsi, půjde se krásnou přírodou až na Ročov, cestou překonávání překážek. Každá dvojice musí mít vlastní fotbalový míč. Vyhlášení v šipkovém klubu Karakal na Ročově včetně občerstvení a muziky. Od 13 hod.

Vernerův mlýn Brloh: Rozšířená prohlídka technologie mletí žita obohacena o ukázku Křižíkovy rozvodnice. Vernerův mlýn otevřen v sobotu a neděli od 12.30 do 17.30 hod. Prohlídka od 15 hod.

Galerie města Loun: Komentovaná prohlídka výstavy Vuk Zörner – Krajina, kostel, figura. Od 18 hod.

Touchovice: Pouťová zábava, hraje Mini Band. Od 20 hod.

NEDĚLE 11. SRPNA

Oblastní muzeum Louny: Šití panenek a dalších hraček - Zajímavý workshop v rámci výstavy Panenky, vstupné 40 Kč a snížené 20 Kč. Od 10 do 17 hodin.

Židovský hřbitov Hřivčice: Den židovských památek – navštivte židovskou památku Židovský hřbitov u Hřivčic. Komentovaná prohlídka od 13 do 14 hod.

Oblastní muzeum Louny: Den židovských památek – komentovaná prohlídka po židovském hřbitově v Lounech, kterým vás provede historik Martin Vostřel. V tento den je navíc zdarma vstup na výstavu Osudy židovských rodin na Lounsku v muzeu. Přijít můžete i na výstavu věnovanou hřivčickému hřbitovu v Obřadní síni u židovského hřbitova v Lounech, která bude otevřena od 10 do 17 hodin. Od 14 hod.

Touchovice: Pouť – hraje L-Modus, zahájení moderátorem (14.15), ukázka tanců Fénix Louny, Vladimír Špáňa - dovednosti jezdce na koni, Míša Nosková (15.05), Vlastimil Harapes vyzve k tanci (15.45).

Vernerův mlýn Brloh: Přednáška Dějiny mlynářství. Od 15 hod.

Tvrz Divice Letní scéna: Poprask na laguně - Temperament, rvačky, pračky, hádky, rozchody a usmiřování – to vše ve slavné klasické komedii ze slunné Itálie. Vstupné 499 Kč - 1 200 Kč. Od 20 hod.  

PODBOŘANSKO

PÁTEK 9. SRPNA

Podbořany náměstí: Tradiční páteční trhy. Od 7 hodin.

SOBOTA 10. SRPNA

Podbořany: Rybářské závody mikroregionu Podbořansko – soutěž 4členných týmů členských obcí v chytání ryb na nádrži u hasičárny, vyhlášení ve 13 hodin v areálu městského koupaliště. Od 9 hodin.

Zámek Valeč: Za motýly a vzácnou květenou na Valečské lemy - fyzicky nenáročná exkurze na jedny z nejhezčích a nejzachovalejších suchých trávníků v Doupovských horách. Za hezkého počasí zde očekávám přes 25 druhů denních motýlů.” Motýli budou nejen k vidění z dálky, ale účastníci si je budou moci prohlédnout přímo v ruce či zkusit samy ulovit. Od 10 hod.

Letní kino a amfiteatr Kryry: Kryrský Krák - Open air festival v letním kině – Johny NoCash folk rock Plzeň, Najust - punk rock Libočany, Kiks - bigbeat Kačice, Filip Šimandl - folk rock Kryry, Ovečky a ostatní - Punk rock Most. Stanové městečko, možnost stanování na louce vedle kina. Vstup 100 Kč. Od 17 hodin.

NEDĚLE 11. SRPNA

Kostel Božího Spasitele Podbořany: Podbořany kdysi a dnes – Laurencia Helásková vystavuje své fotografie. Do 31. srpna. Od 13 do 16 hodin.

Libyně u Lubence: Otevřeno – kostel s unikátním vitrážovým muzeem otevřen v sobotu a neděli. Klíče od Vochlické rozhledny se vyzvedávají v kostele. Od 13 do 16 hodin.

Schillerova rozhledna Kryry: Otevřeno každou sobotu a neděli a o svátcích od 12 do 16 hodin.

Kaple u Petrohradu: Kaple Všech svatých otevřena každou sobotu a neděli od 14 do 16 hod.

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITELE/KY Lounské správy plaveckých areálů

Město Louny vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce ŘEDITELE/KY Lounské správy plaveckých areálů, přísp. organizace. Pracovní poměr na dobu neurčitou, platová třída 11. Podrobné informace najdete na webu města.
Tel.: 415 621 116
E-mail: j.zuskova@mulouny.cz


UČITEL/UČITELKA mateřské školy

Základní a mateřská škola Jesenice, okres Rakovník přijme kvalifikovaného pracovníka na pozici UČITEL/KA mateřské školy. Platové zařazení dle nař. vlády č. 341/2017 Sb., v aktuálním znění, příspěvek na stravu, NÁSTUP OD 1.2.2020. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte do 30. ledna 2020.
Tel.: 724 926 290
E-mail: konir@zsjesenice.cz


PRŮVODCE A PRACOVNÍK VZTAHŮ K VEŘEJNOSTI

NÁRODNÍ PAMÁTKOVÝ ÚSTAV ZÁMEK STEKNÍK hledá na hlavní pracovní poměr pro rok 2020: PRŮVODCE na 1/2 úvazek, PRACOVNÍKA VZTAHŮ K VEŘEJNOSTI na plný pracovní úvazek. Více informací najdete na webu zámku v sekci pracovní příležitosti.
E-mail: zajickova.jana@npu.cz


BRIGÁDNÍK NA VÝDEJ JÍDEL

Brigádník na výdej jídel. Víkend 1x za 14 dní, 8-14 hodin. Praxe výhodou. Volejte do 15 hod.
Tel.: 731 438 449


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Hrníčkování pro rodiče s dětmi v DDM Žatec

V domě dětí a mládeže se v pátek 17. 1. odpoledne hrníčkovalo s Janou Bělohoubkovou, která prozradila jednoduchý a přitom pro mnohé neznámý způsob vytvoření svého vlastního neopakovatelného hrníčku.

Přehrát video
Školáci bruslí na kluzišti v Žatci

Čtvrťáci ZŠ P. Bezruče v Žatci chodí o hodinách tělesné výchovy také na kluziště před radnicí si zabruslit. Zastihli jsme je tam v úterý 14. ledna kolem poledne....

Přehrát video