Olympiádu Perucka vyhráli přátelé z Leubsdorfu

Lucie Steklá 2019-08-11 17:53:20

V pořadí již třinácté Vesnické hry (Olympiáda) Perucka se v sobotu konaly ve Smolnici. Dvacet družstev soutěžilo v šesti napínavých disciplínách plných vzruchu a zábavy.

 „Cílem těchto her je zábava, stmelení obcí a pobavení návštěvníků. Vzhledem tomu, že jsme tyto hry chtěli pojmout opravdu zábavně a sportovně, zvolili jsme souvislost s Obelixem a Kleopatrou. Předlohou nám byli Asterix a Obelix a jejich olympijské hry, které jsme přizpůsobili našim podmínkám,“ řekla Marie Hefnerová z pořadatelské obce Smolnice. Na pětičlenná družstva tak čekalo šest úkolů. Prvním z nich bylo, že se Kleopatra musela dostat k Césarovi do paláce, doskákat si tam sama zabalená v koberci. Druhým úkolem bylo postavit pyramidu z kvádrů, a to co nejrychleji a nejpřesněji podle čísel. O Kleopatru nejeví zájem jen jeden muž a jak už to tak bývá, kluci se o ni poperou. V třetí soutěži se o ni „přetahovali“ soutěžící v obleku sumo. Ve čtvrté soutěži hledali zástupci týmů všeobecně známý bod G, poslepu v sáčku písmenko mezi ostatními písmeny abecedy. Pátým úkolem bylo nasadit členům týmu obrovské lyže a s kyblíkem lektvaru absolvovat překážkovou dráhu tam i zpět a při cestě lektvaru vylít co nejméně. Dopravit Kleopatru na hrbu velblouda (na horním snímku tým pořadatelské obce Smolnice) bylo posledním soutěžním úkolem Vesnických her Mikroregionu Perucko. Po spočítání všech bodů porota vyhlásila vítěze. Tím se stal tým ze spřátelené obce Leubsdorf, který si zaslouženě odnesl pohár. Při vyhlášení němečtí přátelé svým českým přátelům zazpívali píseň Co jste hasiči… nejdříve v češtině, poté v jejich rodném jazyce. A to už se přidali všichni přítomní závodníci i přihlížející. Druhé skončilo družstvo Chožova, třetí Koštičtí, kteří vloni hry vyhráli. „Hry se povedly. Letos máme navíc rekord, za třináct let se u nás sešel nejvyšší počet zúčastněných obcí, než v minulých ročnících,“ dodala M. Hefnerová. Po vyhodnocení her na hřišti přítomným zazpívali Bořek Slezáček, Tomáš Löbl, Genny Ciatti písničky z muzikálu Děti z ráje. Přihlášená družstva byla z obcí Blšany, Černčice, Hříškov, Chožov, Koštice, spřátelená obec Leubsdorf, Nová Ves, Orasice, Panenský Týnec, Peruc, Počedělice, Slavětín, Smolnice, Telce, Třtěno, Veltěže (dva týmy), Vinařice, Vrbno, Vršovice.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/UČITELKA mateřské školy

Základní a mateřská škola Jesenice, okres Rakovník přijme kvalifikovaného pracovníka na pozici UČITEL/KA mateřské školy. Platové zařazení dle nař. vlády č. 341/2017 Sb., v aktuálním znění, příspěvek na stravu, NÁSTUP OD 1.2.2020. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte do 30. ledna 2020.
Tel.: 724 926 290
E-mail: konir@zsjesenice.cz


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Hrníčkování pro rodiče s dětmi v DDM Žatec

V domě dětí a mládeže se v pátek 17. 1. odpoledne hrníčkovalo s Janou Bělohoubkovou, která prozradila jednoduchý a přitom pro mnohé neznámý způsob vytvoření svého vlastního neopakovatelného hrníčku.

Přehrát video
Školáci bruslí na kluzišti v Žatci

Čtvrťáci ZŠ P. Bezruče v Žatci chodí o hodinách tělesné výchovy také na kluziště před radnicí si zabruslit. Zastihli jsme je tam v úterý 14. ledna kolem poledne....

Přehrát video