Pozvánka do Března a Střezovské rokle

Redakce 2019-08-14 09:02:37

BŘEZNO U CHOMUTOVA - Během letních měsíců vyrážejí turisté na plánované výlety nejen po vlastech českých. Pokud se ale rozhodnete pro vyjížďku v tuzemsku na vlastním kole, či si vypůjčíte elektrokolo v místním infocentru, doporučujeme si projet blízké okolí obce východním směrem, po cyklostezce č. 3080, kde narazíte na chráněnou přírodní památku, a to Střezovskou rokli.

Střezovská rokle má rozlohu 17,551 hektaru, leží v nadmořské výšce 272–315 metrů, východně od obce Březno a severně od Střezova. Trasa vaší cesty je podrobně vykreslena v cyklomapě, kterou rovněž pořídíte v infocentru obce Březno (tel. 607 028 661).

Důvodem ochrany geologické lokality je strž vytvořená erozivní činností vody v píscích, jílech a tufech, ve které roste řada chráněných druhů rostlin.

V roce 2016 bylo odstraněno velké množství nepůvodních dřevin: borovice černá, borovice Banksova, borovice vejmutovka a trnovník akát. Až do roku 2024 se počítá s pravidelným kosením třtiny křovištní a chemickým ošetřováním výmladků akátu.

Mezi vzácné a ohrožené druhy rostlin, které v rokli rostou, patří kosatec žlutý, kociánek dvoudomý, kozinec dánský atd. „Věříme, že si jistě z této projížďky, či procházky po blízkém okolí naší obce odnesete hezký zážitek,” zve ve své pozvánce Infocentrum Obec Březno u Chomutova.

Foto: webové stránky města Chomutova

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITELE/KY Lounské správy plaveckých areálů

Město Louny vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce ŘEDITELE/KY Lounské správy plaveckých areálů, přísp. organizace. Pracovní poměr na dobu neurčitou, platová třída 11. Podrobné informace najdete na webu města.
Tel.: 415 621 116
E-mail: j.zuskova@mulouny.cz


UČITEL/UČITELKA mateřské školy

Základní a mateřská škola Jesenice, okres Rakovník přijme kvalifikovaného pracovníka na pozici UČITEL/KA mateřské školy. Platové zařazení dle nař. vlády č. 341/2017 Sb., v aktuálním znění, příspěvek na stravu, NÁSTUP OD 1.2.2020. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte do 30. ledna 2020.
Tel.: 724 926 290
E-mail: konir@zsjesenice.cz


PRŮVODCE A PRACOVNÍK VZTAHŮ K VEŘEJNOSTI

NÁRODNÍ PAMÁTKOVÝ ÚSTAV ZÁMEK STEKNÍK hledá na hlavní pracovní poměr pro rok 2020: PRŮVODCE na 1/2 úvazek, PRACOVNÍKA VZTAHŮ K VEŘEJNOSTI na plný pracovní úvazek. Více informací najdete na webu zámku v sekci pracovní příležitosti.
E-mail: zajickova.jana@npu.cz


BRIGÁDNÍK NA VÝDEJ JÍDEL

Brigádník na výdej jídel. Víkend 1x za 14 dní, 8-14 hodin. Praxe výhodou. Volejte do 15 hod.
Tel.: 731 438 449


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Hrníčkování pro rodiče s dětmi v DDM Žatec

V domě dětí a mládeže se v pátek 17. 1. odpoledne hrníčkovalo s Janou Bělohoubkovou, která prozradila jednoduchý a přitom pro mnohé neznámý způsob vytvoření svého vlastního neopakovatelného hrníčku.

Přehrát video
Školáci bruslí na kluzišti v Žatci

Čtvrťáci ZŠ P. Bezruče v Žatci chodí o hodinách tělesné výchovy také na kluziště před radnicí si zabruslit. Zastihli jsme je tam v úterý 14. ledna kolem poledne....

Přehrát video