Muž, který utýral Marečka, se zpovídá u soudu

Lucie Steklá 2019-08-14 14:34:09

Chlapec prý zlobil, tak ho chtěl převychovat. Obvinění čelí také chlapcova dvacetiletá matka

Louny, Ústí nad Labem (lus) Chlapec prý zlobil, otčímovi to vadilo a tak ho chtěl převychovat.

Tato slova zazněla z úst Josefa K. z Loun, který se u Krajského soudu v Ústí nad Labem zpovídá ze zločinu týrání a následné vraždy tříletého Marečka z Loun. Podle obžaloby jedenadvacetiletý otčím chlapce utýral, když ho po celém těle opakovaně mlátil holýma rukama a vařečkou nebo pálil kůži žehličkou a cigaretou.

V noci z 15. na 16. února podle obžaloby Mareček na následky zranění zemřel. Muži za to hrozí až výjimečný trest. V souvislosti s tímto případem čelí stíhání také chlapcova matka. Státní zástupce na ni minulý týden podal obžalobu k Okresnímu soudu v Lounech. Státní zastupitelství potvrdilo podání obžaloby na matku pro přečin ohrožování výchovy dítěte a neposkytnutí pomoci.

Podle obžaloby otčím chlapce fyzicky na-padal od ledna letošního roku. Vedle bití dlaní a vařečkou ho podle spisu také pálil cigaretami, žehličkou, posazoval ho na sporák, po celém těle ho kousal, sprchoval studenou vodou nebo ho nechával klečet s na-taženýma rukama, na které mu pokládal knihy. Vařečkou mu podle státního zástupce také násilím rozevíral semknuté čelisti.

K fyzickým útokům, kromě pálení malého Marečka, se muž přiznal. Týrání chlapce se odehrávalo v bytě, kde Josef K. žil společně s chlapcovou 20letou matkou. Otčímova brutalita vygradovala v noci z 15. na 16. února letošního roku. Podle obžaloby měl chlapec pohmožděniny, krevní výrony, trhliny ve svalu v krční páteři, pohmoždění mozku a následně i těžký otok mozku. „Mareček ležel v postýlce, byl ztuhlý a nereagoval. Tak jsem ho vzal do náruče, osprchoval jsem ho studenou vodou. Vytáhl jsem ho, převlíkl a dal jsem ho zpátky do postele. Nereagoval, tak jsem mu dal čtyři facky, napřáhl jsem se asi z půl metru. Vůbec nereagoval,“ popisoval situaci z osudné noci J. K. Muž před trestním senátem dále uvedl, že chlapec začal hodně zlobit, což ho vytáčelo, a chtěl ho proto převychovat. „Byl jsem agresivní, neuměl jsem to ovládat,“ vypověděl muž. Marečka prý chodili společně kontrolovat s chlapcovou matkou. Doktora nezavolali, protože se prý báli, že jim ho vezmou. Ráno když prý k postýlce přišel, chlapec nedýchal. „Zavolali jsme záchranku a já ho začal oživovat,“ podotkl.

V důsledku otoku mozku nezletilý chlapec mezi 3. až 5. hodinou ranní zemřel. Výpověď Josefa K. trvala přes hodinu. Podle jeho slov si neuvědomoval, že to může mít nějaké následky. Uvědomil si to údajně až ve vazbě.

Před soudem vypovídala i dvacetiletá matka mrtvého chlapce. Její syn údajně obžalovaného skutečně neposlouchal. S trestáním dítěte rukou přes zadek prý souhlasila, později s tvrdšími tresty prý ne. Lékaře ani jeden z partnerů, když už to bylo zapotřebí, nezavolal, týraného syna naopak přestali brát ven a začali ho před návštěvami schovávat v pokoji.

Hlavní líčení s mužem pokračuje během srpna výslechem znalců.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

Příslušník Policie ČR

Staňte se příslušníkem Policie ČR. Náborový příspěvek 110 000,- Kč, po roce 31 890,- Kč jistý služební příjem. Požadavky: občanství ČR, věk 18 let, SŠ s maturitou, fyzická, zdravotní a osobní způsobilost, bezúhonnost, bez stranické příslušnosti.
Tel.: 974 421 751
E-mail: krpu.nabor@pcr.cz


VEDOUCÍ PROVOZU, KUCHAŘ, POKLADNÍ

Veřejné stravování CZ a.s. nabízí volné pracovní pozice - VEDOUCÍ PROVOZU (PULS Chomutov), KUCHAŘ (Nexen - průmyslová zóna Triangle), POKLADNÍ (KOITO Žatec). Všechny pozice jsou vhodné pro lidi s částečným zdravotním omezením (ZTP). Bližší info a finanční podmínky při osobním jednání.
Tel.: 724 194 195


REDAKTOR/KA

Vydavatelství Ohře Media hledá REDAKTORA/KU pro Žatecké noviny. CO BUDETE DĚLAT: psát o zajímavém dění v Žatci a okolí. CO OD VÁS OČEKÁVÁME: samostatnost, aktivitu, spolehlivost, zájem o dění v regionu, práci s PC, řidičák výhodou. CO NABÍZÍME: spolupráci v rozsahu zhruba půl úvazku, práci z domova. Životopisy a tři ukázky redaktorské práce (článek, blog, apod.) posílejte na uvedenou e-mailovou adresu nebo volejte.
Tel.: 604 288 678
E-mail: jan.rodling@ohremedia.cz


SPECIALISTA ISO, SPECIALISTA KVALITY

Firma SSE Explo Česká republika s.r.o. Tuchořice přijme do týmu posilu na pozici SPECIALISTA ISO, SPECIALISTA KVALITY. Výkon práce v Žatci. Požadavky: orientace v oblasti ISO 9001, 14001, 45001 je velkou výhodou, výborná znalost MS Office, znalost AJ na komunikativní úrovni, výborné komunikační schopnosti a loajalita, samostatnost, pečlivost, flexibilita, spolehlivost, ŘP - skupina B (aktivní řidič), trestní bezúhonnost. Nabízíme: flexibilní pracovní dobu, občasná práce z domova, odpovídající finanční ohodnocení podle kvality a výsledků odvedené práce, příspěvek na stravné, mobil, notebook, příspěvek na penzijní připojištění, životní pojištění, na očkování proti klíšťové encefalitidě, roční odměny. Základní mzda 25000 - 40000 CZK. Smluvní vztah: HPP. Vhodné pro absolventy SŠ, VŠ - praxe výhodou. Nástup leden 2022.
Kontakt: Jaroslava Urbánková
Tel.: 731 095 668
E-mail: jaroslava.urbankova@sse-cesko.cz


STROJNÍK KOLOVÉHO NAKLADAČE

Severočeské pískovny a štěrkovny s.r.o. přijmou STROJNÍKA KOLOVÉHO NAKLADAČE. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166

Poslední videa

Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video
2. sezona bruslení v Podbořanech zahájena

Od soboty 20. 11. Takto se bruslilo na kluzišti v areálu koupaliště ve středu 24. 11.

Přehrát video