Muž, který utýral Marečka, se zpovídá u soudu

Lucie Steklá 2019-08-14 14:34:09

Chlapec prý zlobil, tak ho chtěl převychovat. Obvinění čelí také chlapcova dvacetiletá matka

Louny, Ústí nad Labem (lus) Chlapec prý zlobil, otčímovi to vadilo a tak ho chtěl převychovat.

Tato slova zazněla z úst Josefa K. z Loun, který se u Krajského soudu v Ústí nad Labem zpovídá ze zločinu týrání a následné vraždy tříletého Marečka z Loun. Podle obžaloby jedenadvacetiletý otčím chlapce utýral, když ho po celém těle opakovaně mlátil holýma rukama a vařečkou nebo pálil kůži žehličkou a cigaretou.

V noci z 15. na 16. února podle obžaloby Mareček na následky zranění zemřel. Muži za to hrozí až výjimečný trest. V souvislosti s tímto případem čelí stíhání také chlapcova matka. Státní zástupce na ni minulý týden podal obžalobu k Okresnímu soudu v Lounech. Státní zastupitelství potvrdilo podání obžaloby na matku pro přečin ohrožování výchovy dítěte a neposkytnutí pomoci.

Podle obžaloby otčím chlapce fyzicky na-padal od ledna letošního roku. Vedle bití dlaní a vařečkou ho podle spisu také pálil cigaretami, žehličkou, posazoval ho na sporák, po celém těle ho kousal, sprchoval studenou vodou nebo ho nechával klečet s na-taženýma rukama, na které mu pokládal knihy. Vařečkou mu podle státního zástupce také násilím rozevíral semknuté čelisti.

K fyzickým útokům, kromě pálení malého Marečka, se muž přiznal. Týrání chlapce se odehrávalo v bytě, kde Josef K. žil společně s chlapcovou 20letou matkou. Otčímova brutalita vygradovala v noci z 15. na 16. února letošního roku. Podle obžaloby měl chlapec pohmožděniny, krevní výrony, trhliny ve svalu v krční páteři, pohmoždění mozku a následně i těžký otok mozku. „Mareček ležel v postýlce, byl ztuhlý a nereagoval. Tak jsem ho vzal do náruče, osprchoval jsem ho studenou vodou. Vytáhl jsem ho, převlíkl a dal jsem ho zpátky do postele. Nereagoval, tak jsem mu dal čtyři facky, napřáhl jsem se asi z půl metru. Vůbec nereagoval,“ popisoval situaci z osudné noci J. K. Muž před trestním senátem dále uvedl, že chlapec začal hodně zlobit, což ho vytáčelo, a chtěl ho proto převychovat. „Byl jsem agresivní, neuměl jsem to ovládat,“ vypověděl muž. Marečka prý chodili společně kontrolovat s chlapcovou matkou. Doktora nezavolali, protože se prý báli, že jim ho vezmou. Ráno když prý k postýlce přišel, chlapec nedýchal. „Zavolali jsme záchranku a já ho začal oživovat,“ podotkl.

V důsledku otoku mozku nezletilý chlapec mezi 3. až 5. hodinou ranní zemřel. Výpověď Josefa K. trvala přes hodinu. Podle jeho slov si neuvědomoval, že to může mít nějaké následky. Uvědomil si to údajně až ve vazbě.

Před soudem vypovídala i dvacetiletá matka mrtvého chlapce. Její syn údajně obžalovaného skutečně neposlouchal. S trestáním dítěte rukou přes zadek prý souhlasila, později s tvrdšími tresty prý ne. Lékaře ani jeden z partnerů, když už to bylo zapotřebí, nezavolal, týraného syna naopak přestali brát ven a začali ho před návštěvami schovávat v pokoji.

Hlavní líčení s mužem pokračuje během srpna výslechem znalců.


Lucie Steklá

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE

LOGIT Hlubany - Podbořany přijímá! Hledáme nové kolegyně na pracovní pozici OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE. Mzda od 21 tisíc, nepřetržitý provoz, náborový příspěvek 5 tisíc, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700 Kč za měsíc, příplatky na dopravu 2 Kč/km, stravné zdarma v hodnotě 180 Kč na směnu.
Kontakt: Ing. Simona Šilarová
Tel.: 727 838 954
E-mail: simona.silarova@radicigroup.com

TECHNIK

Společnost H-REKULTIVACE a.s. (Černovice 226) hledá zaměstnance na pozici TECHNIK. Požadujeme středoškolské vzdělání - lesnického nebo zahradnického směru výhodou, schopnost vést kolektiv zaměstnanců, ŘP sk. B. Nástup možný ihned. Nabízíme: nástupní plat 30000,- Kč + měsíční a roční bonus. K dispozici osobní SUV automobil, mobil, IT technika. Trvalý pracovní poměr. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: lj@h-rekultivace.cz

ŘEDITEL/KA MŠ a ZŠ

Pracovní příležitost! Obec Bitozeves vypisuje konkurzní řízení na obsazení pozice ŘEDITELE/ŘEDITELKY ZŠ a MŠ Bitozeves. Přihlášky zasílejte v zalepené obálce do 25. září 15 hodin (rozhodující je datum doručení) na adresu: Obec Bitozeves, Bitozeves 50, PSČ 440 01 nebo osobně na podatelnu Obce Bitozeves. Obálku označte slovy: ,,KONKURZ ZŠ BITOZEVES - NEOTVÍRAT". Požadavky: Odborná kvalifikace pro přímou pedagogickou činnost pro výkon funkce ředitele podle zákona č.563/2004 Sb. o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, v platném znění, bezúhonnost, zdravotní způsobilost, znalost problematiky řízení ve školství a školských předpisů, organizační a řídící schopnosti, 4 roky praxe v přímé pedagogické činnosti. K přihlášce doložte (originály nebo úředně ověřené kopie): doklady o získání odborné kvalifikace, doklad o průběhu všech zaměstnání potvrzený posledním zaměstnavatelem, podrobný životopis, koncepci rozvoje školy (max rozsah 3 stran strojopisu), lékařské potvrzení o způsobilosti k vykonávání funkce (ne starší 2 měsíců), výpis z rejstříku trestů (ne starší 3 měsíců). Ředitel/ka bude jemnován/a na dobu určitou na období 6-ti let. Předpokládaný nástup 1.2. 2020.

STRÁŽNÍK

Rádi byste se stali součástí Městské policie Podbořany? Máte šanci! Město Podbořany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa STRÁŽNÍK Městské policie Podbořany na dobu neurčitou. Bližší informace na uvedených kontaktech.
Tel.: 777 214 193
E-mail: gutzer@podborany.net

HLÍDÁNÍ - BRIGÁDA/VÝPOMOC

V Žatci hledáme osobu(y), která by navštěvovala pratetu s pohybovým omezením (denně 30 min, Písecká ul.) a zkontrolovala, že teta v den jedla a pila (jídlo zaváží pečovatelky). Finance dohodou. Krátkodobě, cca 2 měsíce. Mohou se střídat 2 osoby. Tel./SMS: 602 660 664 nebo 602 743 664.
Tel.: 602 660 664

Poslední videa

Cvrnkaní kuliček na Dni her v muzejní zahradě v Žatci

Ve čtvrtek 15. srpna zahrada regionálního muzea K. A. Polánka přilákala - i v nepříliš příznivém počasí - desítky malých a velkých návštěvníků. Do hry (svého dětství) se s radostí pustili i dospělí:)

Přehrát video
Smolnice: Hry mikroregionu Perucko

Děti ráje ...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+2 v N. Ervěnicích. Čistý vchod, nájem 7,7 tis. + 1 kauce nutná. Tel. 606 294 302.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím zahrádku v Chomutově. Tel. 728 512 011.

Vzpomínky

Jarmila Kluchová

Dne 24. 8. 2019 uplyne 1 rok, od úmrtí paní Jarmily KLUCHOVÉ. Stále vzpomínají dcera Jarmila s manželem, vnoučata, pravnoučata a prapravnoučata.

Emil Přibyl

Jen těžko k uvěření, že tak dlouho už tu s námi není. Kdo Tě znal, ten v dobrém vzpomene, kdo měl rád, nikdy nezapomene. Dne 24. 8. 2019 uplyne 10 let, co nás navždy opustil manžel, tatínek, dědeček a pradědeček, pan Emil PŘIBYL. Vzpomínají manželka, děti s rodinou, vnoučata a pravnoučata.

Miroslava Hermanová

Láska smrtí nekončí, stále v srdci zůstává... Dne 20. srpna uplynulo 21 let od úmrtí paní Miroslavy Hermanové z Kaštic. Stále vzpomínají dcera Pavlína a syn Pavel s rodinami.