Slalomářka Lucie Nesnídalová vybojovala stříbro na mistrovství světa

Iveta Drlíková 2019-08-26 13:14:00

Během tří let, kdy žatecká kajakářka Lucie Nesnídalová závodí v juniorské kategorii, se pokaždé dokázala nominovat na mistrovství světa, kde hned při svém premiérovém startu v roce 2017 vybojovala ve vodním slalomu individuální bronz. Letos si ze šampionátu veze stříbrnou medaili ze závodu tříčlenných hlídek a šestou příčku z individuálního startu. I díky výkonům této sedmnáctileté studentky žateckého gymnázia byl nedávno ukončený světový šampionát pro naši výpravu nadmíru úspěšný. V konkurenci soupeřů ze 47 zemí dokázali mladí čeští reprezentanti vybojovat na Mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let, které probíhalo od 16. do 21. července v polském Krakowě, celkem 18 medailí, z toho pět titulů mistrů světa.

Lucie Nesnídalová, členka TJ Loko Žatec, se po mistrovství světa vrátila domů sice jen na skok, přesto jsme ji stihli krátce vyzpovídat.

Jste aktuálně šestá nejlepší vodní slalomářka na světě v kategorii juniorek. Převažuje radost nebo zklamání, že jste nezískala individuální medaili jako před dvěma lety?

Jsem velice spokojená s výkonem, který jsem předvedla. Převažuje radost a spokojenost z celého závodu. Trošku mě mrzí, že to na medaili nestačilo, ale mám před sebou ještě jeden rok v juniorské kategorii, tak se to třeba povede.

Popište svoji cestu do finálové desítky?

Vše začalo velice vydřenou jízdou ve kvalifikaci. Na startu jsem se cítila velmi dobře připravená a věřila jsem v dobrý výsledek. Jízda se mi opravdu povedla, jela jsem čistě a bylo z toho druhé místo.

Dále mě čekalo semifinále, ve kterém jsem se necítila úplně ve své kůži. Nervozita lehce stoupala, a to se také potvrdilo i v jízdě, ve které jsem dojela na sedmém místě. Nevyvarovala jsem se i jednoho ťuku, který mě stál lepší umístění. Nicméně jsem tak ale měla výbornou startovní pozici do finále. Ve finále je deset lodí a startuje se od nejhorších ze semifinále, takže jsem startovala jako čtvrtá.

Jak probíhalo finále, co vás připravilo o stupně vítězů?

Finálová jízda byla průměrná. Jela jsem čistě, což byl základ úspěchu. Bohužel jsem podjela jednu protivodu a ztratila jsem tam pár sekund. Což následně stačilo na šesté místo. Konkurence byla vysoká a holky ve finále jezdily opravdu dobře, v mé jízdě chybělo více risku a těsnějších průjezdů.

Měli jste v Krakowě dostatečný čas seznámit se s mistrovskou tratí a jaká byla?

Do Krakowa jsme přijeli týden před závody. Bohužel nebylo moc času dobře si vodu osahat a natrénovat. Nicméně se mi trať líbí a ráda se do Krakowa budu vracet.

Jak hodnotíte svoje vystoupení na letošním evropském i světovém šampionátu. Kde se vám jelo třeba i pocitově lépe?

Oba závody hodnotím velice kladně. Od loňského roku jsem se zlepšila a na vodě se cítím o něco lépe. Ovšem celé měsíční sou-středění před mistrovstvím Evropy a světa bylo opravdu náročné. Velkou roli na závodech hrála psychika, se kterou již umím lépe pracovat. Se závody jsem opravdu spokojená. Ani v jedné jízdě z obou závodů jsem neopustila top deset nejlepších závodnic, což beru také jako menší úspěch. Lépe se mi asi závodilo v Liptovském Mikuláši. Tam jsme závodili dříve, možná to byl důvod lepšího fyzického i psychického vypětí.

Vrcholné závody sezóny máte za sebou. Byl už čas na týmové oslavy?

Ano, s týmem jsme hned po závodech všechny medaile oslavili. Jsem moc ráda, že jsem i já mohla do sbírky přidat své dva cenné kovy.

Co vás čeká v nejbližší době?

Momentálně se balím a odjíždím do bratislavského Čunova na mezinárodní závody. Poté se chystáme s žateckým oddílem na soustředění do německého Augsburgu. Ještě mě čekají poslední dva závody Českého poháru na Lipně. Poté MČR juniorů a poslední Český pohár juniorů u nás v Čechách. A také doufám, že se stihne i nějaká dovolená s rodiči.

Lucie, děkuji za odpovědi a přeji hodně dalších úspěchů.

Iveta Drlíková

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/KA MŠ

Obec Blatno hledá ŘEDITELE/ŘEDITELKU pro Mateřskou školu Blatno. Termín podání přihlášek je do 16. 10. 2019. Bližší info najdete na http://www.blatno-lounsko.cz/.

SERVÍRKA A POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ

Přijmeme servírku a pomocnou sílu do kuchyně na HPP v restauraci v Chomutově.
Tel.: 725 155 297

REGIONÁLNÍ ZÁSTUPCE NA PRODEJ A DISTRIBUCI

Hledáme regionálního zástupce na prodej a distribuci - tepelných čerpadlel a jejich montáže, obory: elektro, instalater, MěR. Zahájení 2020.
E-mail: best.heating@seznam.cz

OBKLADAČ

Hledám zaměstnance na HPP na práci do Německa, profese obkladač. Platové ohodnocení 2000 Euro. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: +420 737 527 350

ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK

Přijmeme novou posilu do našeho týmu. Jedná se o práci u PC a jednání s klienty. Plat 8000Kč - 15000Kč. Po zaučení víc. Okres Chomutov a Most.
Tel.: 775 577 927

Poslední videa

Na Dni otevřených dveří DDM Podbořany

Mezi 32 kroužky, které DDM nabízí, je také Škola magie a kouzel - její vedoucí předvedl 11. 9. na dni otevřených dveří malé zájemkyni jedno z "kouzel" :-)

Přehrát video
Lenešice: první školní den

Škola začíná ...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+1 v Lounech u Luny. Tel. 776 155 255.

PRONÁJEM

Pronajmu zařízený RD 10 km od Loun, nájemné dohodou. Tel. 604 350 365.

Vzpomínky

Josef Dolan

Odešel, jak si osud přál, ale v našich srdcích žije dál. Dne 18. září 2019 uplyne rok od úmrtí pana Josefa DOLANA. Vzpomíná manželka Věra, syn Josef s manželkou a vnuk s rodinou.

Maruška Davídková

Láska smrtí nekončí, stále v srdci zůstává… Už je tomu 34 let, co nás opustila paní Maruška DAVÍDKOVÁ, rozená Čapková z Lenešic. Zemřela v 38 letech. Kdo jste ji znali, vzpomeňte s námi. Bratr Ivan, bratranec Jaroslav.

Antonín Máša

Dopracovaly pilné ruce, utichlo předobré srdce. Očima se už nepodíváš, teď klidným spánkem odpočíváš. Utichlo srdce, zůstal jen žal, ten, kdo Tě miloval, vzpomíná dál. Dne 18. září tomu je jedenáct let, co od nás odešel náš milovaný tatínek, dědeček a strýček pan Antonín MÁŠA z Loun. Stále vzpomínají syn Jaroslav s rodinou, dcery Martina a Lenka s rodinami, sestry Marie a Květa s rodinami a ostatní příbuzní.