Vladimír Slanina je mistrem Evropy na dračích lodích

Iveta Drlíková 2019-08-28 08:29:00

Na konci července proběhlo ve španělské Seville Mistrovství Evropy v závodech na dračích lodích, kde poprvé startoval i žatecký Vladimír Slanina starší, jehož doménou je především rychlostní kanoistika na divoké vodě. Odskok na klidnou vodu mu ale vyšel náramně, takže si domů ze šampionátu přivezl jednu zlatou a tři stříbrné medaile. Cenné kovy vybojoval s reprezentační posádkou z klubu Moravian Dragons z Přerova.

„K dračím lodím jsem se dostal přes kolegu z reprezentace, který se mnou jezdí divokou vodu. On už s nimi byl na dvou vrcholných akcích. Tato reprezentační dračí posádka potřebovala jednoho nalevo pádlujícího kanoistu. Já jsem sice pravák, ale jako singlíř na divoké vodě trénuji obě ruce stejnoměrně, tak jsem to s nimi zkusil. Prošel jsem ze tří uchazečů, a pak jsem s nimi absolvoval několik tréninkových kempů a podřídil jsem tomu i částečně letošní přípravu. Jezdím za reprezentační klub MORAVIAN DRAGONS Přerov. Připravoval jsem se na dračí lodě prakticky od podzimu minulého roku i doma na Ohři. Trénuji normálně jako na divokou vodu, akorát jsem pozměnil tréninkové fáze. Je tu i rozdíl mezi technikou pádlování. Základy jsou stejné, ale pádlování na dračích lodích je více frekvenční, strojově se opakující. Je i jiné zasednutí lodě a taky technika záběru, jinak je to stejně silový sport, jako kanoistika,“ vysvětluje novopečený evropský šampion z dvoukilometrové trati v kategorii dvacetičlenných smíšených posádek.

První medaili na mistrovství ve Španělsku, a to stříbrnou, vybojovali ve sprintu na trati pět set metrů, kdy v součtu dvou jízd nestačili pouze na posádku z Ukrajiny, bronz brali Italové. V dalším závodě MIX dvacetičlenných posádek, dojeli na stejné trati až na šestém místě. Zato na trati dva kilometry MIX se jim dařilo náramně, a zaslouženě se stali mistry Evropy. Druzí byli o pouhých 0,13 vteřiny Rusové a třetí Němci o 1,38 vteřiny, což byl nejtěsnější rozdíl mezi třemi nejlepšími v historii závodů mistrovství Evropy. Další dvě stříbrné medaile si pak vyjeli v kategorii mužská desetičlenná posádka na dvoukilometrové trati, kde zvítězili Rusové, a ve stejné kategorie ještě ve sprintu na dvě stě metrů, kde vyhrála Ukrajina a třetí byli Italové.

„Letos už žádný závod na dračích lodích absolvovat nebudu, toto byl můj letošní vrchol. Dál se budu věnovat divoké vodě, která je pro mne prioritou. Přesto budu od zimy trénovat na další sezónu, kdy jsme s přerovskou posádkou domluveni, že s nimi pojedu, pokud se vše zadaří, mistrovství světa,“ dodává Vladimír Slanina st. 

Iveta Drlíková

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

NÁMĚSTEK/NÁMĚSTKYNĚ PRO VÝROBU A DISTRIBUCI

Žatecká teplárenská, a.s. vyhlašuje výběrové řízení na pozici NÁMĚSTEK/NÁMĚSTKYNĚ PRO VÝROBU A DISTRIBUCI.
Kontakt: Ing. Miroslava Schönbeková, MBA
Tel.: 727 819 858
E-mail: ztas@ztas.cz

BRIGÁDA - OBSLUHA RESTAURACE A BARU

DOBŘE PLACENÁ BRIGÁDA! RESTAURACE A BOWLING NOVÝ SVĚT (HUSOVA 2642, LOUNY). Přijmeme brigádníky na obsluhu restaurace a baru starší 18 let.
Tel.: 603 178 361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

PRACOVNÍCI VE VÝROBĚ

Válcovny trub Chomutov, a.s. hledají zaměstnance do výroby na pozice: VRCHNÍ MISTR (plat individuálně), PROVOZNÍ TECHNIK ZDVIHACÍCH ZAŘÍZENÍ (až 32 800Kč/měsíc), MONTÉR ZDVIHACÍCH ZAŘÍZENÍ (až 32 800Kč/měsíc), JEŘÁBNÍK/JEŘÁBNICE (až 22 400Kč/měsíc), VALCÍŘ (až 26 800/měsíc), OBSLUHA STROJE (až 27 300Kč/měsíc), BRUSIČ - VYBRUŠOVÁNÍ VAD (až 24 300Kč/měsíc), ZÁMEČNÍK (až 32 900Kč/měsíc), OBRÁBĚČ (až 34 500Kč/měsíc). Požadujeme: manuální zručnost, spolehlivost, dobrý zdravotní stav, vyučení v oboru pro pozice zámečník, obráběč. Dále nabízíme: bonusy za odpracované směny, dovolená navíc, příspěvek na penzijní připojištění, další benefity dle kolektivní smlouvy.
Tel.: 474 644 044
E-mail: charvatova.pavla@steel-holding.cz

PRODEJCE - PRACOVNÍK SKLADU

ELEKTRO VIOLA (MĚLECKÁ 2638, LOUNY) hledáme kolegu na pozici PRODEJCE - PRACOVNÍK SKLADU. Nabízíme férovou mzdu +bonusové složky. Požadujeme min. ukončené střední odborné vzdělání. Vhodné i pro absolventy. Nástup možný ihned. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
Kontakt: p. Švátora
Tel.: 770 143 405
E-mail: viola@viola.cz

BRIGÁDA - ÚKLID

Hledám pracovnici na úklid. Dlouhodobá brigáda. Žatec.
Tel.: 605 885 121

Poslední videa

Cvičení s Mirkou v tělocvičně 3. ZŠ Žatec ;-)

Pod záštitou Sever Žatec - ASPV probíhá v tělocvičně ZŠ 28. října v žateckém Podměstí cvičení dospělých - žen, dívek, mužů. Přidat se můžete i vy. Každé pondělí a čtvrtek od šesti do sedmi večer.

Přehrát video
Kouzlo světla

Vizualizace Dynamo

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 3+1 v Žatci, ulice Pražská, 3. poschodí s výtahem. Byt je v zatepleném domě, nová plastová okna a dveře. Tel.: 721 538 734.

PRONÁJEM

Dlouhodobě pronajmu byt 3+1 v Chomutově, Cihlářská ul., po rekonstr., nezař., nájem 11,5 tis. vč. Energií. 775356835.

Vzpomínky

Milánek Pihrt

Odešel jsi náhle, nikdo to nečekal, krutý osud nám Tě vzal, smutný domov a cestu na hřbitov zanechal. Dne 13. října tomu bylo 13 let, co nás navždy opustil náš milovaný syn, bratr a vnuk Milánek PIHRT. Stále s láskou vzpomínají rodiče, sestra a bratr s rodinami a babičky.

Renata Štysová

Dne 22. října uplyne 7 let, co nás navždy opustila paní Renata ŠTYSOVÁ ze Žatce. S láskou v srdci stále vzpomínají manžel Helmut, syn Pavel s manželkou a dcera Renata s rodinou.

Anton Kuzma

Dne 17. 10. 2019 uplyne 10 let, co navždy odešel pan Anton KUZMA ze Žatce. Stále vzpomínají synové Miroslav a Antonín s rodinami, dcery Dagmar, Libuše a Jaroslava s rodinami.