Vladimír Slanina je mistrem Evropy na dračích lodích

Iveta Drlíková 2019-08-28 08:29:00

Na konci července proběhlo ve španělské Seville Mistrovství Evropy v závodech na dračích lodích, kde poprvé startoval i žatecký Vladimír Slanina starší, jehož doménou je především rychlostní kanoistika na divoké vodě. Odskok na klidnou vodu mu ale vyšel náramně, takže si domů ze šampionátu přivezl jednu zlatou a tři stříbrné medaile. Cenné kovy vybojoval s reprezentační posádkou z klubu Moravian Dragons z Přerova.

„K dračím lodím jsem se dostal přes kolegu z reprezentace, který se mnou jezdí divokou vodu. On už s nimi byl na dvou vrcholných akcích. Tato reprezentační dračí posádka potřebovala jednoho nalevo pádlujícího kanoistu. Já jsem sice pravák, ale jako singlíř na divoké vodě trénuji obě ruce stejnoměrně, tak jsem to s nimi zkusil. Prošel jsem ze tří uchazečů, a pak jsem s nimi absolvoval několik tréninkových kempů a podřídil jsem tomu i částečně letošní přípravu. Jezdím za reprezentační klub MORAVIAN DRAGONS Přerov. Připravoval jsem se na dračí lodě prakticky od podzimu minulého roku i doma na Ohři. Trénuji normálně jako na divokou vodu, akorát jsem pozměnil tréninkové fáze. Je tu i rozdíl mezi technikou pádlování. Základy jsou stejné, ale pádlování na dračích lodích je více frekvenční, strojově se opakující. Je i jiné zasednutí lodě a taky technika záběru, jinak je to stejně silový sport, jako kanoistika,“ vysvětluje novopečený evropský šampion z dvoukilometrové trati v kategorii dvacetičlenných smíšených posádek.

První medaili na mistrovství ve Španělsku, a to stříbrnou, vybojovali ve sprintu na trati pět set metrů, kdy v součtu dvou jízd nestačili pouze na posádku z Ukrajiny, bronz brali Italové. V dalším závodě MIX dvacetičlenných posádek, dojeli na stejné trati až na šestém místě. Zato na trati dva kilometry MIX se jim dařilo náramně, a zaslouženě se stali mistry Evropy. Druzí byli o pouhých 0,13 vteřiny Rusové a třetí Němci o 1,38 vteřiny, což byl nejtěsnější rozdíl mezi třemi nejlepšími v historii závodů mistrovství Evropy. Další dvě stříbrné medaile si pak vyjeli v kategorii mužská desetičlenná posádka na dvoukilometrové trati, kde zvítězili Rusové, a ve stejné kategorie ještě ve sprintu na dvě stě metrů, kde vyhrála Ukrajina a třetí byli Italové.

„Letos už žádný závod na dračích lodích absolvovat nebudu, toto byl můj letošní vrchol. Dál se budu věnovat divoké vodě, která je pro mne prioritou. Přesto budu od zimy trénovat na další sezónu, kdy jsme s přerovskou posádkou domluveni, že s nimi pojedu, pokud se vše zadaří, mistrovství světa,“ dodává Vladimír Slanina st. 

Komentáře

Nabídky práce

Pracovní nabídka pro osoby se zdravotním omezením (ZTP, změněná pracovní schopnost)

Veřejné stravování CZ a.s. přijme zaměstnance na pozice POMOCNÁ KUCHAŘKA, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ, POKLADNÍ, VÝDEJČÍ OBĚDŮ, UKLÍZEČKA. Místo výkonu práce - Louny, Žatec a okolí, Slaný. Požadujeme samostatnost a spolehlivost, praxe v oboru není podmínkou.
Kontakt: p. Krupka
Tel.: 603 267 370


KUCHAŘ/ČÍŠNÍK

Přijmu kuchaře, servírku v Chomutově.
Tel.: 777 944 816


BRIGÁDA V CHRÁNĚNÉ DÍLNĚ

Chráněná dílna Tuchořice hledá pracovníky na HPP na tyto pozice PŘÍPRAVA PROVÁZKU NA NAVAZOVÁNÍ/UZLÍKOVÁNÍ, STROJNÍ NAVAZOVÁNÍ UZLÍKU NA DRÁTEK, STROJNÍ PŘEVÍJECÍ CHMELOVÉHO DRÁTKU (VHODNÉ PRO MUŽE). 20 hodin týdně, odměna 7 - 10 tisíc, dopravní spojení z Loun, Žatce i Podbořan. Nástup možný ihned.
Tel.: 723 588 312


ŘIDIČ - STŘÍDAČ

Pracovní příležitost pro lidi z Chomutova a okolí! Hledáme zaměstnance na pozici ŘIDIČE - STŘÍDAČE. Vhodné pro důchodce.
Tel.: 607 218 078


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Kněžické rybníky: žabí koncert na začátku května

Poslechněte si žabí sbor :-)

Přehrát video
MŠ Blšany - roušky pro děti i paní učitelku

I když děti již v budově školky nemusejí nosit roušky, venku je potřebují. Drahomíra Gramskopfová z Blšan jim i paní učitelce a kuchařce věnovala vlastnoručně ušité roušky.

Přehrát video