Twirlerka Anna Trnková se utkala se světovou špičkou

Iveta Drlíková 2019-08-29 12:19:00

Patnáctiletá žatecká twirlerka Anna Trnková se minulé pondělí vrátila z prestižní soutěže ve Francii, kde startovala kompletní světová špička, včetně závodníků ze zámoří a Japonska. Na soutěži podobného formátu byla poprvé a nevedla si vůbec špatně. V nejtěžší a nejvyšší výkonnostní třídě, kde v kategorii 15 – 17 let startovalo 53 závodnic, vybojovala se svými sestavami sólo s jednou hůlkou 28. a 38. místo a s artistic sólem byla 32. „Jsem na ní moc pyšná, že se nelekla tak obrovské konkurence, které se evropské státy zatím nemůžou stále rovnat, a předvedla perfektní výkon ve všech svých sólech, pochytala těžké a náročné vysoké triky a získala slušné bodové hodnocení, nejvíce bodů dokonce od japonské rozhodčí. V její kategorii závodilo 12 závodnic z USA a 8 z Japonska, takže o pořadí na prvních dvaceti místech bylo vlastně už dopředu jasno,“ říká její trenérka Tereza Vimrová, která Aničku do Francie doprovázela.

Dvě nejvyšší soutěže v twirlingu - International Cup a Grand Prix, které pořádala největší světová asociace WBTF, hostilo město Limoges. Do Francie se tak sjela elita tohoto sportovního odvětví, které kombinuje tanec s hůlkou, gymnastiku a akrobacii. K jednoznačným favoritům patřili tradičně reprezentanti USA a Japonska, kteří již dlouhá léta twirlingu kralují, což se také potvrdilo. Anička Trnková jako jedna z mála našich reprezentantek závodila v nejtěžší a nejvyšší výkonnostní kategorii A a Elite, většina Češek startovala v kategorii B - začátečníci. Na International cupu vybojovala 28. místo v sólu s jednou hůlkou a 32. příčku v disciplíně artistic sólo. Vyvrcholením jejího pobytu ve Francii byl start na Grand Prix, kde závodila už jen nejprestižnější kategorie Elite. Tady Anička skončila na 38. místě v sólu s jednou hůlkou. „Je to pro mě veliká čest na takové světové soutěži reprezentovat naší republiku a hlavně moje rodné město. Stát na ploše s tak kvalitními soupeřkami byl pro mě obrovský zážitek a motivace do další práce, zvláště v dnešní době, kdy se bohužel objevují v twirlingu různé „tituly mistryň světa a republiky“, ale výkony a kvalita tomu absolutně neodpovídají. Chtěla bych ještě poděkovat za podporu městu Žatec a firmě SANIBA Žatec,“ sdělila nám Anna Trnková (na snímku z Francie vlevo), kterou teď čeká letní soustředění s trenéry z Itálie a Japonska a v prosinci pak Mistrovství České republiky ve Spořicích u Chomutova, tedy v „domácí“ hale, kam jezdí pravidelně trénovat.  

Komentáře

Nabídky práce

STROJNÍK KOLOVÉHO NAKLADAČE

Severočeské pískovny a štěrkovny s.r.o. přijmou STROJNÍKA KOLOVÉHO NAKLADAČE. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166


SKLADNÍK - MANIPULANT, OBSLUHA STROJNÍCH ZAŘÍZENÍ, NÁSTŘIK

IZOPOL Dvořák (Vroutecká 989, 441 01 Podbořany) přijme kolegy na pozici SKLADNÍK - MANIPULANT, OBSLUHA STROJNÍCH ZAŘÍZENÍ, NÁSTŘIK. Docházkové a věrnostní bonusy, dodatková dovolená, stravenky za každou odpracovanou směnu, příspěvek na penzijní připojištění a další benefity. Schůzku si domluvte na uvedeném telefonu.
Tel.: 702 049 593.


UKLÍZEČKA

Úklidová firma přijme pracovnici na DPP nebo HPP na pozici uklízečka. Možno i s ID.
Tel.: 775 142 443


PANÍ NA ÚKLID

Hledám paní na úklid domácnosti v Čeradicích. Ostatní dle domluvy.
Tel.: 603 888 898


MECHANIK - ELEKTRONIK

Náborový příspěvek 30 tisíc! ZF Electronics Klášterec přijme MECHANIKA/ČKU - ELEKTRONIKA/ČKU. Atraktivní platové ohodnocení.
Tel.: 704 849 720
E-mail: nikola.strnadova@zf.com

Poslední videa

2. sezona bruslení v Podbořanech zahájena

Od soboty 20. 11. Takto se bruslilo na kluzišti v areálu koupaliště ve středu 24. 11.

Přehrát video
Zahájení výstavy v Galerii U Radnice v Žatci

6. 11. 2021 před 16. hodinou... Hudební podkres Otokar Löbl, následovala vernisáž výstavy obrazů Kristiny Folprechtové a vitráží Jitky a Richarda Kantových z Lubence. Výstava potrvá do 15. ledna 2022

Přehrát video