Kontík a Třídílek dorazí k třeťákům v novém kabátu

Redakce 2019-09-05 14:00:00

Projekt ,,Kontíka a Třídílka“, Žateckých popelnic, má v našem městě již dlouholetou tradici. Jedná se o projekt, který je určen pro žáky 3. tříd základních škol, jež si pro ně každý školní rok již cca 12 let připravuje Městský úřad Žatec, stavební a vyvlastňovací úřad, životní prostředí ve spolupráci s Městskou policií Žatec. A letošní třeťáci se mohou těšit na Kontíka a Třídílka v úplně novém kabátku.

„Dětem na začátku roku poskytneme pracovní sešítek, který jim po skončení projektu zůstává, v němž je na každý měsíc připravené téma s odpadovou tématikou (třídění různých druhů odpadů, zpracování jednotlivých druhů odpadů...), zpracované formou kvízů, tajenek atp., kdy se dozvíte, jak správně s odpadem nakládat, jak ho lze dále využít či zpracovat. Po dobu osmi měsíců (od září do dubna školního roku) docházíme společně s preventisty městské policie do jednotlivých tříd, kde dětem vysvětlujeme případné nejasnosti, zopakuje se téma určené na daný měsíc a děti za správnou odpověď dostanou i drobný dárek. V průběhu května pak se s dětmi píše souhrnný test, jehož výsledky se vyhlašují v červnu na akci Rozloučení se školou,“ přiblížila projekt Alena Kubíčková, která má na žatecké radnici na starosti odpadové hospodářství.

Odpovědi dětí v závěrečném testu se 21 otázkami tedy ukázaly, co si třeťáci z přednášek zapamatovali. Nejlepší tři řešitelé testů z každé třídy během akce Rozloučení se školou dostali od města a městské policie dárky. Cenu za vůbec nejlepší test ze všech žateckých třeťáků převzala Světlana Želinská z 3. B ZŠ Petra Bezruče. „Příběh Žateckých popelnic nás s dětmi bavil, formou kvízů, čtyřsměrek a tajenek jsme spolu se strážnicemi a pracovnicemi městského úřadu poznávali, jak správně nakládat s odpadem, jak ho třídit, kam s autovraky a tak dále. Těší mě, že z celkem 36 úspěšných řešitelů z dvanácti 3. tříd všech žateckých škol právě naše žákyně zvítězila,“ řekla po vyhlášení učitelka 3.B Jana Karasová.

„Kontíka a Třídílka jsme si ve třídě „spojili“ a přejmenovali na Kontílka, aby se snáz vyslovoval,“ směje se Světlanka a dodává: „Moje spolužačka Markétka Kadlecová skončila jen o půl bodu hned za mnou na 2. místě a Terezka Krejčová z naší třídy na 3. místě. Jsou dobré!“ byla ráda za kamarádky malá vítězka.

Také letošní třeťáci budou poznávat a soutěžit během celého školního roku, v projektu jeho organizátoři plánují pokračovat. „Dokonce jsme ke spolupráci pro nadcházející školní rok požádali i Autorizovanou obalovou společnost EKO-KOM a. s., která se své role zhostila, dle mého názoru, na jedničku a pomohla nám dát sešítek do úplně nového kabátu. Myslím, že děti se i v letošním roce mají na co těšit,“ ujistila Alena Kubíčková.


Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/KA MŠ

Obec Blatno hledá ŘEDITELE/ŘEDITELKU pro Mateřskou školu Blatno. Termín podání přihlášek je do 16. 10. 2019. Bližší info najdete na http://www.blatno-lounsko.cz/.

SERVÍRKA A POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ

Přijmeme servírku a pomocnou sílu do kuchyně na HPP v restauraci v Chomutově.
Tel.: 725 155 297

REGIONÁLNÍ ZÁSTUPCE NA PRODEJ A DISTRIBUCI

Hledáme regionálního zástupce na prodej a distribuci - tepelných čerpadlel a jejich montáže, obory: elektro, instalater, MěR. Zahájení 2020.
E-mail: best.heating@seznam.cz

OBKLADAČ

Hledám zaměstnance na HPP na práci do Německa, profese obkladač. Platové ohodnocení 2000 Euro. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: +420 737 527 350

ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK

Přijmeme novou posilu do našeho týmu. Jedná se o práci u PC a jednání s klienty. Plat 8000Kč - 15000Kč. Po zaučení víc. Okres Chomutov a Most.
Tel.: 775 577 927

Poslední videa

Na Dni otevřených dveří DDM Podbořany

Mezi 32 kroužky, které DDM nabízí, je také Škola magie a kouzel - její vedoucí předvedl 11. 9. na dni otevřených dveří malé zájemkyni jedno z "kouzel" :-)

Přehrát video
Lenešice: první školní den

Škola začíná ...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+1 v Lounech u Luny. Tel. 776 155 255.

PRONÁJEM

Pronajmu zařízený RD 10 km od Loun, nájemné dohodou. Tel. 604 350 365.

Vzpomínky

Josef Dolan

Odešel, jak si osud přál, ale v našich srdcích žije dál. Dne 18. září 2019 uplyne rok od úmrtí pana Josefa DOLANA. Vzpomíná manželka Věra, syn Josef s manželkou a vnuk s rodinou.

Maruška Davídková

Láska smrtí nekončí, stále v srdci zůstává… Už je tomu 34 let, co nás opustila paní Maruška DAVÍDKOVÁ, rozená Čapková z Lenešic. Zemřela v 38 letech. Kdo jste ji znali, vzpomeňte s námi. Bratr Ivan, bratranec Jaroslav.

Antonín Máša

Dopracovaly pilné ruce, utichlo předobré srdce. Očima se už nepodíváš, teď klidným spánkem odpočíváš. Utichlo srdce, zůstal jen žal, ten, kdo Tě miloval, vzpomíná dál. Dne 18. září tomu je jedenáct let, co od nás odešel náš milovaný tatínek, dědeček a strýček pan Antonín MÁŠA z Loun. Stále vzpomínají syn Jaroslav s rodinou, dcery Martina a Lenka s rodinami, sestry Marie a Květa s rodinami a ostatní příbuzní.