Společnost Nexen Tire slavnostně otevřela svůj první evropský závod

Hedvika Mašková 2019-09-08 14:00:00

Nová vlna pro budoucnost. V tomto duchu se neslo slavnostní otevření prvního evropského závodu korejského výrobce pneumatik Nexen Tire u Žatce. Události se minulou středu zúčastnily stovky hostů, kteří měli možnost si novou továrnu prohlédnout také zevnitř. Plná výroba by se podle globálního výkonného ředitele měla spustit co nejdříve.

„Uvědomujeme si, jak je důležité být co nejblíže našim zákazníkům a pomáhat plnit jejich obchodní požadavky i potřeby. Vytvořili jsme proto základnu, díky které můžeme reagovat na poptávku klientů ještě promptněji a pružněji,” řekl při slavnostním otevření závodu globální výkonný ředitel Nexen Tire Travis Kang. „Otevření žateckého závodu znamená pro Nexen Tire ve světovém měřítku významné navýšení produkční kapacity a je zásadním milníkem pro rozvoj celého průmyslu,”dodal Kang.

Kromě něj poctil v tento významný okamžik svou návštěvou průmyslovou zónu také zakladatel a předseda představenstva Nexen Tire Kang Byung-Joonga, náměstek ministra průmyslu a obchodu České republiky Petr Očko, hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, starostka Žatce Zdeňka Hamousová i korejský velvyslanec v České republice Moon Seounga-hyun. Moderování ceremonie se ujala Emma Smetana.

Událost byla oslavou dokončení evropské továrny, ale také zkompletování sítě čtyř hlavních globálních celosvětových center Nexenu pro výzkum a vývoj. Společnost od místního centra očekává nejen další posílení v oblasti výzkumu a vývoje, ale také posílení v reakci na rychle se měnící trh i na konkrétní požadavky automobilového průmyslu. Nexen Tire byl zvolen jako dodavatel originálního vybavení pro 24 špičkových výrobců vozidel, jako jsou například Porsche, Volkswagen, Škoda, Jeep, Chrysler, Daimler, Mitsubishi Dodge nebo Renault.

,,Továrna Nexen Tire je nejvýznamnější investicí za posledních deset let. Jde o oboustranně dobrou volbu. Jsme rádi, že se Nexen Tire rozhodl právě pro Českou republiku, která je teď základnou společnosti pro celou Evropu. Uvažovalo se rovněž i o jiných variantách, ale naše republika se nakonec ukázala pro tento typ investice jako nejlepší. Investice pomůže rozvoji celého Ústeckého kraje, který je hospodářsky postižený,“ promluvil během tiskové konference náměstek ministra průmyslu a obchodu Petr Očko.

V rámci slavnostního otevření proběhla rovněž prohlídka nového ,,chytrého“ závodu. Žatecká továrna patří mezi nejmodernější továrny na výrobu pneumatik na světě a je významná především vysokou mírou produktivity i kvality výroby díky zdokonaleným procesům automatizace při práci se základními surovinami, výrobě, kontrole kvality i distribuci.

Továrna Nexen Tire v Žatci byla spuštěna ve zkušebním provozu letos v dubnu. Díky strategické poloze nabízí výbornou dostupnost pro největší evropské odběratele ze zemí jako Německo, Francie nebo Velká Británie.

Do konce tohoto roku by měl závod vyexpedovat až 3 miliony pneumatik. Do roku 2022 očekává Nexen navýšení výrobní kapacity až na 11 milionů kusů pneumatik ročně.

,,Pokles výroby v automobilovém průmyslu jsme zaznamenali. Nejde jen o evropský problém. Se stejným se potýkají také v Číně a Spojených státech. Poptávka po nových autech se snižuje, ale pro Nexen Tire to můžeme brát jako příležitost. Podle mého názoru jsme otevřeli ještě v dobrém čase. V budoucnosti bude hrát roli především technologická vyspělost,“ vyjádřil se k aktuální krizi v automobilovém průmyslu globální výkonný ředitel Nexen Tire Travis Kang a doplnil: ,,Mnohem větší problém nám činí, že je v České republice nízká nezaměstnanost. Pro zaměstnance tedy musíme vytvářet co nejlepší pracovní podmínky a prostředí.“

Dnes Nexen Tire v Žatci zaměstnává přes 850 zaměstnanců z blízkého okolí. V roce 2022 plánuje továrna nabídnout celkově až 1300 pracovních míst. V současné době Nexen Tire urychluje nábor zaměstnanců a pomáhá rozvíjet region nejen díky hospodářskému rozvoji, ale i podpoře projektů spojených s ochranou životního prostředí.


Komentáře

Nabídky práce

Pracovní nabídka pro osoby se zdravotním omezením (ZTP, změněná pracovní schopnost)

Veřejné stravování CZ a.s. přijme zaměstnance na pozice POMOCNÁ KUCHAŘKA, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ, POKLADNÍ, VÝDEJČÍ OBĚDŮ, UKLÍZEČKA. Místo výkonu práce - Louny, Žatec a okolí, Slaný. Požadujeme samostatnost a spolehlivost, praxe v oboru není podmínkou.
Kontakt: p. Krupka
Tel.: 603 267 370


KUCHAŘ/ČÍŠNÍK

Přijmu kuchaře, servírku v Chomutově.
Tel.: 777 944 816


BRIGÁDA V CHRÁNĚNÉ DÍLNĚ

Chráněná dílna Tuchořice hledá pracovníky na HPP na tyto pozice PŘÍPRAVA PROVÁZKU NA NAVAZOVÁNÍ/UZLÍKOVÁNÍ, STROJNÍ NAVAZOVÁNÍ UZLÍKU NA DRÁTEK, STROJNÍ PŘEVÍJECÍ CHMELOVÉHO DRÁTKU (VHODNÉ PRO MUŽE). 20 hodin týdně, odměna 7 - 10 tisíc, dopravní spojení z Loun, Žatce i Podbořan. Nástup možný ihned.
Tel.: 723 588 312


ŘIDIČ - STŘÍDAČ

Pracovní příležitost pro lidi z Chomutova a okolí! Hledáme zaměstnance na pozici ŘIDIČE - STŘÍDAČE. Vhodné pro důchodce.
Tel.: 607 218 078


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Kněžické rybníky: žabí koncert na začátku května

Poslechněte si žabí sbor :-)

Přehrát video
MŠ Blšany - roušky pro děti i paní učitelku

I když děti již v budově školky nemusejí nosit roušky, venku je potřebují. Drahomíra Gramskopfová z Blšan jim i paní učitelce a kuchařce věnovala vlastnoručně ušité roušky.

Přehrát video