Společnost Nexen Tire slavnostně otevřela svůj první evropský závod

Hedvika Mašková 2019-09-08 14:00:00

Nová vlna pro budoucnost. V tomto duchu se neslo slavnostní otevření prvního evropského závodu korejského výrobce pneumatik Nexen Tire u Žatce. Události se minulou středu zúčastnily stovky hostů, kteří měli možnost si novou továrnu prohlédnout také zevnitř. Plná výroba by se podle globálního výkonného ředitele měla spustit co nejdříve.

„Uvědomujeme si, jak je důležité být co nejblíže našim zákazníkům a pomáhat plnit jejich obchodní požadavky i potřeby. Vytvořili jsme proto základnu, díky které můžeme reagovat na poptávku klientů ještě promptněji a pružněji,” řekl při slavnostním otevření závodu globální výkonný ředitel Nexen Tire Travis Kang. „Otevření žateckého závodu znamená pro Nexen Tire ve světovém měřítku významné navýšení produkční kapacity a je zásadním milníkem pro rozvoj celého průmyslu,”dodal Kang.

Kromě něj poctil v tento významný okamžik svou návštěvou průmyslovou zónu také zakladatel a předseda představenstva Nexen Tire Kang Byung-Joonga, náměstek ministra průmyslu a obchodu České republiky Petr Očko, hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, starostka Žatce Zdeňka Hamousová i korejský velvyslanec v České republice Moon Seounga-hyun. Moderování ceremonie se ujala Emma Smetana.

Událost byla oslavou dokončení evropské továrny, ale také zkompletování sítě čtyř hlavních globálních celosvětových center Nexenu pro výzkum a vývoj. Společnost od místního centra očekává nejen další posílení v oblasti výzkumu a vývoje, ale také posílení v reakci na rychle se měnící trh i na konkrétní požadavky automobilového průmyslu. Nexen Tire byl zvolen jako dodavatel originálního vybavení pro 24 špičkových výrobců vozidel, jako jsou například Porsche, Volkswagen, Škoda, Jeep, Chrysler, Daimler, Mitsubishi Dodge nebo Renault.

,,Továrna Nexen Tire je nejvýznamnější investicí za posledních deset let. Jde o oboustranně dobrou volbu. Jsme rádi, že se Nexen Tire rozhodl právě pro Českou republiku, která je teď základnou společnosti pro celou Evropu. Uvažovalo se rovněž i o jiných variantách, ale naše republika se nakonec ukázala pro tento typ investice jako nejlepší. Investice pomůže rozvoji celého Ústeckého kraje, který je hospodářsky postižený,“ promluvil během tiskové konference náměstek ministra průmyslu a obchodu Petr Očko.

V rámci slavnostního otevření proběhla rovněž prohlídka nového ,,chytrého“ závodu. Žatecká továrna patří mezi nejmodernější továrny na výrobu pneumatik na světě a je významná především vysokou mírou produktivity i kvality výroby díky zdokonaleným procesům automatizace při práci se základními surovinami, výrobě, kontrole kvality i distribuci.

Továrna Nexen Tire v Žatci byla spuštěna ve zkušebním provozu letos v dubnu. Díky strategické poloze nabízí výbornou dostupnost pro největší evropské odběratele ze zemí jako Německo, Francie nebo Velká Británie.

Do konce tohoto roku by měl závod vyexpedovat až 3 miliony pneumatik. Do roku 2022 očekává Nexen navýšení výrobní kapacity až na 11 milionů kusů pneumatik ročně.

,,Pokles výroby v automobilovém průmyslu jsme zaznamenali. Nejde jen o evropský problém. Se stejným se potýkají také v Číně a Spojených státech. Poptávka po nových autech se snižuje, ale pro Nexen Tire to můžeme brát jako příležitost. Podle mého názoru jsme otevřeli ještě v dobrém čase. V budoucnosti bude hrát roli především technologická vyspělost,“ vyjádřil se k aktuální krizi v automobilovém průmyslu globální výkonný ředitel Nexen Tire Travis Kang a doplnil: ,,Mnohem větší problém nám činí, že je v České republice nízká nezaměstnanost. Pro zaměstnance tedy musíme vytvářet co nejlepší pracovní podmínky a prostředí.“

Dnes Nexen Tire v Žatci zaměstnává přes 850 zaměstnanců z blízkého okolí. V roce 2022 plánuje továrna nabídnout celkově až 1300 pracovních míst. V současné době Nexen Tire urychluje nábor zaměstnanců a pomáhá rozvíjet region nejen díky hospodářskému rozvoji, ale i podpoře projektů spojených s ochranou životního prostředí.


Hedvika Mašková

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

NÁMĚSTEK/NÁMĚSTKYNĚ PRO VÝROBU A DISTRIBUCI

Žatecká teplárenská, a.s. vyhlašuje výběrové řízení na pozici NÁMĚSTEK/NÁMĚSTKYNĚ PRO VÝROBU A DISTRIBUCI.
Kontakt: Ing. Miroslava Schönbeková, MBA
Tel.: 727 819 858
E-mail: ztas@ztas.cz

BRIGÁDA - OBSLUHA RESTAURACE A BARU

DOBŘE PLACENÁ BRIGÁDA! RESTAURACE A BOWLING NOVÝ SVĚT (HUSOVA 2642, LOUNY). Přijmeme brigádníky na obsluhu restaurace a baru starší 18 let.
Tel.: 603 178 361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

PRACOVNÍCI VE VÝROBĚ

Válcovny trub Chomutov, a.s. hledají zaměstnance do výroby na pozice: VRCHNÍ MISTR (plat individuálně), PROVOZNÍ TECHNIK ZDVIHACÍCH ZAŘÍZENÍ (až 32 800Kč/měsíc), MONTÉR ZDVIHACÍCH ZAŘÍZENÍ (až 32 800Kč/měsíc), JEŘÁBNÍK/JEŘÁBNICE (až 22 400Kč/měsíc), VALCÍŘ (až 26 800/měsíc), OBSLUHA STROJE (až 27 300Kč/měsíc), BRUSIČ - VYBRUŠOVÁNÍ VAD (až 24 300Kč/měsíc), ZÁMEČNÍK (až 32 900Kč/měsíc), OBRÁBĚČ (až 34 500Kč/měsíc). Požadujeme: manuální zručnost, spolehlivost, dobrý zdravotní stav, vyučení v oboru pro pozice zámečník, obráběč. Dále nabízíme: bonusy za odpracované směny, dovolená navíc, příspěvek na penzijní připojištění, další benefity dle kolektivní smlouvy.
Tel.: 474 644 044
E-mail: charvatova.pavla@steel-holding.cz

PRODEJCE - PRACOVNÍK SKLADU

ELEKTRO VIOLA (MĚLECKÁ 2638, LOUNY) hledáme kolegu na pozici PRODEJCE - PRACOVNÍK SKLADU. Nabízíme férovou mzdu +bonusové složky. Požadujeme min. ukončené střední odborné vzdělání. Vhodné i pro absolventy. Nástup možný ihned. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
Kontakt: p. Švátora
Tel.: 770 143 405
E-mail: viola@viola.cz

BRIGÁDA - ÚKLID

Hledám pracovnici na úklid. Dlouhodobá brigáda. Žatec.
Tel.: 605 885 121

Poslední videa

Cvičení s Mirkou v tělocvičně 3. ZŠ Žatec ;-)

Pod záštitou Sever Žatec - ASPV probíhá v tělocvičně ZŠ 28. října v žateckém Podměstí cvičení dospělých - žen, dívek, mužů. Přidat se můžete i vy. Každé pondělí a čtvrtek od šesti do sedmi večer.

Přehrát video
Kouzlo světla

Vizualizace Dynamo

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 3+1 v Žatci, ulice Pražská, 3. poschodí s výtahem. Byt je v zatepleném domě, nová plastová okna a dveře. Tel.: 721 538 734.

PRONÁJEM

Dlouhodobě pronajmu byt 3+1 v Chomutově, Cihlářská ul., po rekonstr., nezař., nájem 11,5 tis. vč. Energií. 775356835.

Vzpomínky

Milánek Pihrt

Odešel jsi náhle, nikdo to nečekal, krutý osud nám Tě vzal, smutný domov a cestu na hřbitov zanechal. Dne 13. října tomu bylo 13 let, co nás navždy opustil náš milovaný syn, bratr a vnuk Milánek PIHRT. Stále s láskou vzpomínají rodiče, sestra a bratr s rodinami a babičky.

Renata Štysová

Dne 22. října uplyne 7 let, co nás navždy opustila paní Renata ŠTYSOVÁ ze Žatce. S láskou v srdci stále vzpomínají manžel Helmut, syn Pavel s manželkou a dcera Renata s rodinou.

Anton Kuzma

Dne 17. 10. 2019 uplyne 10 let, co navždy odešel pan Anton KUZMA ze Žatce. Stále vzpomínají synové Miroslav a Antonín s rodinami, dcery Dagmar, Libuše a Jaroslava s rodinami.