Dočesnou zpestří festival pod hradbami

Iveta Drlíková 2019-09-05 10:05:40

Dražbou obrazů chtějí pořadatelé pomoci dětem nebo nemocným

Žatec (id) Minulý týden vozovku na Nákladní ulic pokryl asfalt a před Dočesnou zmizí i zázemí stavební firmy v prostranství za skate parkem pod hradbami, kde v rámci Dočesné proběhne další ročník hudebního festivalu Underwall. Ten každoročně pořádá během sobotních chmelových slavností parta nadšenců z místního spolku Občasné sdružení. Sportovně – kulturní akci můžete navštívit 7. září. Začne dopolední turnajem v trojkovém basketbalu na nedalekém školním hřišti a pokračovat bude přímo ve skate parku závodem „Skatečesná“, během kterého začnou již od 15 hodin hrát pozvané kapely. „Zhotovitelem stavby nám bylo přislíbeno, že v týdnu před festivalem budou buňky a stavební materiál přemístěný, takže stavba podia by neměla být nijak ohrožena,“ potvrzuje člen realizačního týmu Daniel Nociar, že návštěvníci najdou hudební stage na obvyklém místě.

Festival je pokaždé příjemný zpestřením Dočesné, které vítá především mladší generace návštěvníků. Pod žateckými hradbami se pokaždé sejde početná skejťácká komunita. Chybět nebude chmelové a další občerstvení nebo stánek pořádajícího spolku, jehož činnost může každý podpořit zakoupením stylového batohu nebo čepice s festivalovým logem. Proběhne i dražba obrazů. „Minulý rok nám obrazy dodal pražský umělec a výtěžek byl darován nemocnici v Podolí. Letos máme domluvené obrazy od žateckého kamaráda, a pokud se nám podaří pokrýt všechny náklady na celý festival, tak bychom chtěli výtěžek věnovat některé z místních organizací, která pomáhá dětem nebo nemocným,“ sdělil D. Nociar, který ještě dodává: „Pokud se chcete zúčastnit dopoledního streetball cupu, tak registrace probíhá předem na streetcupzatec@seznam.cz. Pokud bude volné místo, tak se může tým přihlásit i v den před začátkem turnaje, ale počet týmů je omezen, takže registrace v den turnaje je značně riskantní. Na „Skatečesnou“ se můžou jezdci hlásit v den závodů na místě.“ 

První muzikanti to na podiu tedy rozbalí již kolem 15. hodiny. Letos se na něm vystřídá i několik žateckých hudebníků. Tradičně to bude raper PJ, dále kapely Najust a Plavky. „Ačkoliv to tak nemusí vypadat, tak se každý rok snažíme o kapely z různých žánrů. Nakonec i kapela Plavky nám tu multižánrovost podpoří. Doporučuji si ji vyhledat, je to nová kapela, jejíž součástí je náš kamarád, který nám s organizací každoročně pomáhá. Kapelu založili letos a vydali EP „Plavky“. Jako svůj žánr uvádějí psychedelic pop,“ vysvětluje Adam Široký. I díky podpoře návštěvníků akce a dalších fanoušků, kteří jim přes projekt Startovac.cz posílali peníze, mohli pořadatelé letos do Žatce pozvat i několik zvučných jmen ze zahraničí. Na Uderwallu 2019 tak vystoupí například uskupení Ultrazvuk ze Slovenska, dále Prop Dylan ze Švédska nebo M-Dot z USA. „Italsko-americký rodák z Bostonu M-Dot je vítězem dvou prestižních ocenění a svou hudbou přispěl například i k seriálu The Blacklist. Jeho deska Ego and the Enemy byla v roce 2017 nejprodávanějším undergoundovým albem v USA. Díky našemu pozvání přidal ještě nějaké koncerty a toto bude jeho desátá evropská tour a prý máme očekávat speciální show,“ doplňuje za organizační tým Adam Široký. Je vidět, že pořadatelé na programu opravdu zapracovali, a tak za nimi v sobotu 8. září ze zaplněného centra pod žatecké hradby určitě vyrazte. Turnaj basketbalu začíná v deset dopoledne, o hodinu později startuje Skatečesná a v 17 hodin dojde na dražbu obrazů. Kapely začnou hrát v tomto sledu: (15:00) Najust), (16:00) Plavky, (17:15) Kompromis, (18.15) Supa, (19:15) Ultrazvuk, (20:15) Prop Dylan, (21:15) PJ, (22:00) M-Dot. 

Občasné sdružení Žatec volá i po modernizaci zdejšího skate parku a kromě sportovních a kulturních akcí se jeho členům v minulosti podařilo získat finance a poté společnými silami i nainstalovat nové basketbalové koše na venkovním hřišti ZŠ Jižní.

 

Iveta Drlíková

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

NÁMĚSTEK/NÁMĚSTKYNĚ PRO VÝROBU A DISTRIBUCI

Žatecká teplárenská, a.s. vyhlašuje výběrové řízení na pozici NÁMĚSTEK/NÁMĚSTKYNĚ PRO VÝROBU A DISTRIBUCI.
Kontakt: Ing. Miroslava Schönbeková, MBA
Tel.: 727 819 858
E-mail: ztas@ztas.cz

BRIGÁDA - OBSLUHA RESTAURACE A BARU

DOBŘE PLACENÁ BRIGÁDA! RESTAURACE A BOWLING NOVÝ SVĚT (HUSOVA 2642, LOUNY). Přijmeme brigádníky na obsluhu restaurace a baru starší 18 let.
Tel.: 603 178 361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

PRACOVNÍCI VE VÝROBĚ

Válcovny trub Chomutov, a.s. hledají zaměstnance do výroby na pozice: VRCHNÍ MISTR (plat individuálně), PROVOZNÍ TECHNIK ZDVIHACÍCH ZAŘÍZENÍ (až 32 800Kč/měsíc), MONTÉR ZDVIHACÍCH ZAŘÍZENÍ (až 32 800Kč/měsíc), JEŘÁBNÍK/JEŘÁBNICE (až 22 400Kč/měsíc), VALCÍŘ (až 26 800/měsíc), OBSLUHA STROJE (až 27 300Kč/měsíc), BRUSIČ - VYBRUŠOVÁNÍ VAD (až 24 300Kč/měsíc), ZÁMEČNÍK (až 32 900Kč/měsíc), OBRÁBĚČ (až 34 500Kč/měsíc). Požadujeme: manuální zručnost, spolehlivost, dobrý zdravotní stav, vyučení v oboru pro pozice zámečník, obráběč. Dále nabízíme: bonusy za odpracované směny, dovolená navíc, příspěvek na penzijní připojištění, další benefity dle kolektivní smlouvy.
Tel.: 474 644 044
E-mail: charvatova.pavla@steel-holding.cz

PRODEJCE - PRACOVNÍK SKLADU

ELEKTRO VIOLA (MĚLECKÁ 2638, LOUNY) hledáme kolegu na pozici PRODEJCE - PRACOVNÍK SKLADU. Nabízíme férovou mzdu +bonusové složky. Požadujeme min. ukončené střední odborné vzdělání. Vhodné i pro absolventy. Nástup možný ihned. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
Kontakt: p. Švátora
Tel.: 770 143 405
E-mail: viola@viola.cz

BRIGÁDA - ÚKLID

Hledám pracovnici na úklid. Dlouhodobá brigáda. Žatec.
Tel.: 605 885 121

Poslední videa

Cvičení s Mirkou v tělocvičně 3. ZŠ Žatec ;-)

Pod záštitou Sever Žatec - ASPV probíhá v tělocvičně ZŠ 28. října v žateckém Podměstí cvičení dospělých - žen, dívek, mužů. Přidat se můžete i vy. Každé pondělí a čtvrtek od šesti do sedmi večer.

Přehrát video
Kouzlo světla

Vizualizace Dynamo

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 3+1 v Žatci, ulice Pražská, 3. poschodí s výtahem. Byt je v zatepleném domě, nová plastová okna a dveře. Tel.: 721 538 734.

PRONÁJEM

Dlouhodobě pronajmu byt 3+1 v Chomutově, Cihlářská ul., po rekonstr., nezař., nájem 11,5 tis. vč. Energií. 775356835.

Vzpomínky

Milánek Pihrt

Odešel jsi náhle, nikdo to nečekal, krutý osud nám Tě vzal, smutný domov a cestu na hřbitov zanechal. Dne 13. října tomu bylo 13 let, co nás navždy opustil náš milovaný syn, bratr a vnuk Milánek PIHRT. Stále s láskou vzpomínají rodiče, sestra a bratr s rodinami a babičky.

Renata Štysová

Dne 22. října uplyne 7 let, co nás navždy opustila paní Renata ŠTYSOVÁ ze Žatce. S láskou v srdci stále vzpomínají manžel Helmut, syn Pavel s manželkou a dcera Renata s rodinou.

Anton Kuzma

Dne 17. 10. 2019 uplyne 10 let, co navždy odešel pan Anton KUZMA ze Žatce. Stále vzpomínají synové Miroslav a Antonín s rodinami, dcery Dagmar, Libuše a Jaroslava s rodinami.