Otrava alkoholem i úraz hlavy. Záchranáři při Dočesné ošetřili 23 pacientů

Redakce 2019-09-18 14:00:00

Díky chladnějšímu počasí zhodnotili dobrovolní záchranáři z pohledu provedených ošetření letošní Dočesnou jako klidnější. Celkem bylo ošetřeno 23 pacientů, a to ve většině případů pouze s úrazem. Sedm zraněných návštěvníků oslav muselo být převezeno sanitou k dalšímu ošetření.

Na 62. ročníku žatecké Dočesné sloužili žatečtí dobrovolní záchranáři opět na dvou stanovištích. Připraveny byly i dvě výjezdové posádky. Celkem bylo ošetřeno 23 pacientů, téměř všichni s úrazem, z nich 7 převážely sanitky dobrovolných záchranářů k dalšímu ošetření.

Tradičně nejvíce byli zaměstnáni zdravotníci sloužící u chmelničky nedaleko hlavního pódia, kde bylo za oba dny ošetřeno 18 pacientů různého věku.

,,Prvním pacientem byl v pátek chvíli po 18. hodině ani ne čtyřletý chlapec, který se uhodil do hlavy. Dále následovaly úrazy kotníku, naražené prsty, natažené svaly a drobná poranění. Před 20. hodinou během vystoupení Petra Kotvalda vyjela jedna z posádek na Náměstí svobody ke staršímu muži, který byl intoxikován alkoholem. Po půlnoci pak vyjeli k muži, který se zranil na hlavě skokem do prázdného bazénu. V sobotu odpoledne byl na žateckou chirurgii převezen muž, který si po srážce s jiným člověkem v davu stěžoval na bolesti v zádech. Večer byl tamtéž převezen chlapec, který utrpěl úraz hlavy na skluzavce. Krátce na to byla před hlavním pódiem na Náměstí svobody ošetřena žena po úrazu hlavy. I ona skončila v péči chirurgického oddělení žatecké nemocnice,“ popsala za žatecké záchranáře Zdenka Uďanová a pokračovala: ,,Po skončení programu byl na Žižkově náměstí ošetřen mladík, který byl dle svědků napaden jiným. S poraněním nosu a obličeje byl převezen na ošetření na chirurgii. Těsně před půlnoci na výzvu Zdravotnické záchranné služby vyjížděla jedna z posádek dobrovolných záchranářů na Nákladní ulici k mladému muži, u něhož bylo po pádu podezření na poranění krční páteře. Po znehybnění krčním límcem a fixaci pacienta byl muž převezen na chirurgii k dalšímu ošetření. Druhá posádka po půlnoci ošetřila na výzvu záchranné služby pacienta, který údajně prodělal křeče. Později ještě stanoviště u chmelničky ošetřilo další dva pacienty.“

Další posádka sloužila poblíž pódia v letním kině v ulici Komenského alej. Zde byli ošetřeni čtyři pacienti, a to muž s nevolností, dvě mladé dívky s drobnými poraněními a starší žena, kterou poranil pes na noze.

Dobrovolní záchranáři připisují relativně malý počet zranění během Dočesné chladnějšímu počasí, které v obou dnech převládalo.

,,Chtěli bychom poděkovat všem návštěvníkům Dočesné za to, že letos dobře umožňovali průjezd sanitním vozidlům a Sboru dobrovolných hasičů Žatec za spolupráci,“ dodala ještě na závěr Zdenka Uďanová.


Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

PRACOVNÍK/PRACOVNICE VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ

DPS Žatec hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/PRACOVNICI VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ (ERGO) na dobu určitou. Podmínka: minimálně středoškolské vzdělání, vítáno vzdělání v oboru ergoterapie. Přihlášky formou přiloženého životopisu zasílejte do 31. října 2021 na uvedený e-mail nebo adresu.
Kontakt: Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec
E-mail: antoni@dpszatec.cz


PRACOVNICE NA EKONOMICKÉM ÚSEKU

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme PRACOVNICI na ekonomický úsek. Požadujeme SŠ vzdělání, komunikační schopnosti a komplexní znalost účetnictví. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICE

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme na ekonomický úsek ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICI. Požadujeme SŠ vzdělání, základní znalost účetnictví, komunikační schopnosti a znalost MS Office. Vhodné i pro absolventy. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


TURISTICKÝ PRŮVODCE

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme PRŮVODCE 1. Na hlavní pracovní poměr 2. Na dohodu pro pravidelnou výpomoc (vhodné i pro aktivní seniory, studenty, osoby na mateřské/rodičovské) Požadujeme ochotu pracovat o víkendech a svátcích, cizí jazyk výhodou. 5 týdnů dovolené, platové ohodnocení dle legislativy. Nástup možný ihned.
E-mail: havelka@chchp.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Nová prodejna Normy v Podbořanech - stavba už má střechu

Nakoukli jsme na staveniště, kde vyrůstá nová prodejna řetězce Norma. Středa 6. 10. Právě skončil kontrolní den...

Přehrát video
Moštárna v Podbořanech: jak se dělá mošt

Nahlédli jsme do městské moštárny v Podbořanech, kde dva Honzové pracovali na výrobě moštu pro Martina, Martinu a jejich kolegy z Mostu (y)

Přehrát video