Žatecké Ozvěny se opět těšily velké návštěvnosti

Hedvika Mašková 2019-09-24 14:10:00

(Ne)herci s mentálním a kombinovaným postižením každoročně soutěží a představují své krátkometrážní filmy na Mental Power Prague Film Festivalu v Praze. Aby se na exkluzivní filmové snímky mohli podívat také lidé ze Žatecka, organizuje tuchořický Domov ,,Bez zámků“ akci Ozvěny. Ty se letos konaly minulý pátek.

Na tradiční akci Ozvěny Mental Power Prague Film Festival 2019 se v areálu Chrámu chmele a piva v Žatci promítalo pět soutěžních filmů. Nejlepší film festivalu, který získal rovněž ocenění za nelepší vedlejší ženskou i mužskou roli a také nejlepší scénář z dílny spolku Stéblo ze Sedlčan s názvem ,,Bylo nebylo“, film oceněný cenou STINK spolku Taška Kladno ,,Čert a Káča“, filmový snímek ,,Jinej“ natočený Domovem pod hradem, neratovický snímek ,,Nakresli mi beránka“, ale také dva místní soutěžní filmy ,,Ozdravný pobyt“ z dílny Kamarád – LORM Žatec, který na festivalu získal zvláštní cenu poroty snímek s názvem Svatební "ne" košile od Domova ,,Bez zámků“ Tuchořice.

 Na návštěvníky čekal ještě bohatý program, ve kterém se představil žatecký The Little Bit Band a bigbeatová kapela Yentac, dětičky z Mateřské školy Alergo Žatec, ale také lidé s mentálním postižením z Kamarádu LORM a Domova bez zámků. Lormáci zahráli na drumbeny a tuchořičtí zahráli scénku na motivy filmu ,,Starci na chmelu“.

Akce se konala pod záštitou senátorky a starostky města Zdeňky Hamousové. Do Žatce měly také dorazit herečky Tereza Ramba a Bára Jánová, avšak nakonec poctil akci svou návštěvou pouze poslanec a zastupitel hlavního města Prahy Patrik Nacher, který byl členem odborné poroty letošního 13. ročníku Mental Power Prague Film Festivalu 2019.

,,Na den festivalu se vždy těším celý rok. Samotný den a poté slavnostní večer mě obohacuje tím, že nemá absolutně žádný scénář. Vše je spontánní, všichni si dělají, co chtějí a večer má přirozenou atmosféru dodávající pozitivní energii. A to podle mě hrozně mezi lidmi chybí. Akci bych doporučil každému. Vždy každý rok beru na festival svoji dceru nebo syna a i na děti má akce velmi pozitivní dopad,“ popsal během žateckých Ozvěn poslanec Patrik Nacher.

Kamarád LORM Žatec, který letos na 13. ročníku Mental Power Prague Film Festivalu v Praze získal za svůj snímek Ozdravný pobyt zvláštní cenu poroty, sklízí úspěch již po několikáté. V minulém roce, kdy předvedl film Ideální dovolená, získali hned dvě ceny, a to za hlavní a také za vedlejší ženskou roli. Předminulý rok si z festivalu odvezli cenu za nejlepší kameru.


Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÉ I ADMINISTRAČNÍ POZICE

Společnost NELUMBO Energy přijímá ve velkém nové zaměstnance. Hledáme kolegy na pozice ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKY, ADMINISTRATIVA MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Pokud Vás některá z pozic zaujala, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Podbořany - vánoční kamion Coca Cola

5. 12. 2022 kolem 17. hodiny :-)

Přehrát video
Kamarád Lorm

Kamarád LORM Chaloupka

Přehrát video