Z náměstí v Kadani zmizel beton, přibýt mají nové stromy

Tomáš Skřipský 2019-09-26 12:13:00

KADAŇ (tos) — Poslední etapu výměny betonových chodníků ze zámkové dlažby za kamenné dláždění dokončují na Mírovém náměstí v Kadani. Stavbaři nyní pokládají žulové kostky a valouny v prostoru u děkanského kostela Povýšení svatého Kříže v jihovýchodním rohu náměstí.

„Poslední etapu jsme si rozdělili na dvě části. Tu první jsme dokončili v červnu a druhou jsme začali hned po Císařském dni. Do konce listopadu by mělo být hotovo,“ prohlásil starosta Jiří Kulhánek.

V příštím roce chce radnice vzhled náměstí „dotáhnout“ do nové podoby výsadbou vzrostlých stromů, které za letních dní budou na rozpáleném náměstí představovat jakousi chladivou oázu. „Teď na konci září mám schůzku s architektem a pracovnicí Národního památkového ústavu. Vypadá to, že nám povolí vysadit víc jak tři stromky, které budou dávat přirozený stín, pod nimi lavičky plus vodní prvek,“ popsal Kulhánek představu vedení města o nové podobě náměstí. „Pokud jednání s památkáři dobře dopadne, mohli bychom vše začít projektovat a stromy vysadit třeba už příští rok,“ dodal starosta.

Stavba podobného vodního prvku, jaký už Kadaň má na Studentském náměstí a u kterého by se lidé mohli osvěžit, podle něj potrvá déle, stejně jako přeskládání valounů, jež tvoří povrch středu náměstí. „Špatně se po nich chodí, takže je tomu přímo úměrná návštěvnost — kde je chůze nepohodlná, tam lidé nejdou,“ prohlásil starosta.

S rekonstrukcí středu města v Kadani začali v roce 2016, kdy betonovou dlažbu vyměnili za kamennou ve Švermově ulici, která vede z náměstí kolem budovy radnice k Mikulovické bráně. O rok později následovala výměna zámkové dlažby na východní straně náměstí, která s sebou přinesla zároveň rozšíření chodníku. Další etapy postupně navazovaly, až bylo betonové dláždění, které neodpovídá městské památkové rezervaci, zcela odstraněno.

Foto: Stavbaři pokládají obrubníky pro novou žulovou dlažbu na Mírovém náměstí v Kadani. Foto: Tomáš SKŘIPSKÝ

Napsal(a): Tomáš Skřipský

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video