Lidé v rozpacích: Co ta banka chce?

Soňa Šímová a Tomáš Skřipský 2019-09-28 08:28:00

KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ (tos, soš) — S otázkou, zda se něco podivného neděje kolem pobočky Komerční banky v Klášterci nad Ohří, se na naší redakci obrátila čtenářka, která si přeje zůstat v anonymitě.

„Najednou jsem z banky obdržela „urgentní zprávu“, že se mám dostavit na pobočku a znovu předložit všechny doklady, které jsem už jednou předkládala při založení účtu — občanku, živnostenský list a tak dále. Bylo připojeno varování, že pokud se do určitého data nedostavím, mohou mi účet zrušit,“ podivuje se klientka banky.

Jak dodala, začala se o věc zajímat a z okruhu jejích známých se jí doneslo, že databáze klientů klášterecké pobočky měla být údajně napadena (a snad i zcizena). Pobočka si podle ní k návštěvě a opětovnému předložení všech písemností zve i klienty, kterým byl například poskytnut úvěr zcela nedávno.  Obrátili jsme se proto na mluvčího Komerční banky Pavla Zúbka s žádostí o vysvětlení. 

„Současná aktivita Komerční banky má za cíl získat aktuální údaje o klientech a je motivována výhradně nutností naplnit zákonné a regulatorní požadavky. Klienty můžeme plně ubezpečit, že na straně Komerční banky v žádném případě nedošlo ke ztrátě osobních údajů. Bezpečnost i důvěrnost všech poskytovaných informací je pro nás naprostou prioritou, stejně jako jejich správnost a úplnost,“ odpověděl mluvčí.

Na doplňující dotaz, proč tuto snahu o „aktualizaci údajů“ dosud zaznamenali jen v Klášterci a nikoli například v Chomutově, Lounech či Žatci, uvedl: „Tato aktivita probíhá v rámci celé Komerční banky a týká se pouze klientů, u kterých nemáme aktuální údaje. Klienty oslovujeme v několika vlnách.“ Na další otázku, proč banka zprávu klientům o nutnosti aktualizace jejich údajů označuje za „urgentní“ a nepřímo hrozí zrušením jejich účtu, mluvčí Zúbek uvedl: „Údaje o klientech máme za povinnost aktualizovat do konkrétního nepříliš vzdáleného termínu, proto považujeme informaci pro klienty za urgentní. Cílem není rozhodně ukončování obchodních vztahů oslovených klientů, naopak se budeme snažit vždy po dohodě s klientem údaje získat. Pokud se nám však nepodaří povinné aktuální údaje o klientech v daném termínu získat, jsme opravdu připraveni obchodní vztah mezi klientem a bankou vypovědět.“

Napsal(a): Soňa Šímová a Tomáš Skřipský

Komentáře

Nabídky práce

PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Želeč 2022: Svatojánská pouť a Buty

No tak co, tak co, tak co... Vždycky si přál, až bude popel i s kytarou, hou, vodou ať plavou, jen žádný hotel s křížkem nad hlavou...

Přehrát video
Rodinné zápolení s Hugem v Žatci

Tentokrát v Kapucínské zahradě - v rámci oslav 150 let dobrovolných hasičů v Žatci :-)

Přehrát video