Kadaň chce pryč ohavnou pergolu

Tomáš Skřipský 2019-09-29 12:41:00

KADAŇ (tos) — Na dobré cestě se zdá být snaha kadaňské radnice o odstranění nevzhledné betonové „pergoly“ před místním obchodním domem Prior v ulici kpt. Jaroše. Zákoutí navazující na městskou zeleň si totiž oblíbili bezdomovci, kteří si sem chodí ulevovat.

„Architekt dal asi přede dvěma roky dohromady projekt, že by se pergola, která patří Prioru, mohla zbourat, prostor prosvětlit a udělat tam parčík s posezením a herními prvky pro děti, čímž by se odtamtud bezdomovci vytlačili.  S Priorem a se společenstvím vlastníků jednotek ze sousedního panelového domu jsme to probrali, všichni byli nadšení, ale pak nám z Prioru přišlo, že nesouhlasí s tím, aby se ta pergola ubourala. Vadilo jim, že by na zákazníky pršelo,“ popsal podstatu problému starosta Jiří Kulhánek. 

Starosta proto do města pozval předsedu představenstva společnosti Prior Česká republika, aby mu si situaci objasnil na místě. Schůzky se vedle nich zúčastnila i předsedkyně SVJ a zaměstnanci odboru výstavby kadaňské radnice. „Společně jsme ho ukecávali a ukecávali, až nám včera přišlo stanovisko — zatím předběžné — že by se zbouráním pergoly souhlasili,“ řekl starosta, který věří, že Prior stanovisko brzy potvrdí jako definitivní. Pokud se tak stane, město prostranství zvelebí v příštím roce.

Foto: Kadaňský Prior s betonovou „pergolou” (označena šipkou), o jejíž zbourání usiluje místní radnice. Foto: Tomáš SKŘIPSKÝ

Napsal(a): Tomáš Skřipský

Komentáře

Nabídky práce

TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

13. Školní ples ZŠ Husova v Národním domě v Podbořanech

...a Macarena :-)

Přehrát video
Slavnosti Husitů Smolnice

Taneční rozcvička před posledním soutěžním úkolem.

Přehrát video