Topná sezóna odstartovala

2019-09-25 13:17:17

Žatec (PI) Oproti loňskému roku o týden dříve. Řeč je o začátku topné sezóny, o kterém rozhodlo představenstvo společnosti Žatecká teplárenská na základě příslušných předpisů a vývoje počasí. Obyvatelé odebírající teplo z centrálního zdroje tak mohou od 18. září zapnout, vypnout či regulovat vyhřívání ve svých bytech a budovách.

,,Povinnost zahájit dodávky tepla vyplývá ze zákona č. 197/2007 Sb, která stanovuje, že topné období trvá od 1. září do 31. května. V tomto topném období musí být splněna podmínka, že denní teplota je nižší než 13 °C ve dvou dnech po sobě následujících a dle výhledu počasí se neočekává zvýšení teploty nad 13 °C,“ vysvětlila náměstkyně Žatecké teplárenské Miroslava Schönbeková a doplnila: ,,V Žatci jsme oproti loňskému roku začali o týden dříve a ještě před tím, v prvním zářijovém týdnu, bylo zatopeno v žatecké nemocnici i na finančním úřadě.“

Žatecká teplárenská disponuje čtyřmi kotli, z nichž každý má dle kotelnické tradice ženské jméno. Kotli s pracovním názvem K1 se říká Janička a má výkon 5 MW. Topí se v něm uhlím a dřevěnými peletkami, ale pro výrobu tepla se zapíná jen tehdy, když delší dobu hodně mrzne.

Kotel K2 (Verunka) má výkon 10 MW a funguje na stejném principu jako Janička. Oba kotle mají společné i to, že v rámci postupné modernizace prošly rekonstrukcí jako poslední.

Marfuša, kotel K3, dosahuje výkonu 11,63 MW a topí se v něm pouze uhlím. Do topné soustavy je zapojen jen tehdy, když je dle počasí potřeba.

Naopak kotel K4 (Miruška) pracuje nepřetržitě. Jeho provoz je totiž z hlediska nákladu nejlevnější a také nejekologičtější a nejvýdělečnější. Spaluje se v něm biomasa a je zapojený po celý rok.

Miroslava Schönbeková

Komentáře

Nabídky práce

TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

ZŠ TGM Podbořany: Poslední školní den a loučení s deváťáky

Školní ráno 30. června ve znamení loučení se školním rokem a pro žáky 9. třídy se školními léty...

Přehrát video
Hlubany Logit: Vyhlášení nejlepších projektů z 12. grantového kola fondu LOGIT

Petr Veselý, Kateřina Valešová a Tomáš Petr z Ústecké komunitní nadace přijeli 28. 6. do Podbořan - firmy Logit, aby předali symbolické šeky zástupcům podpořených organizací a celou akci zaznamenali.

Přehrát video