Muzeum se rozloučilo se stálou expozicí. Kvůli opravám přestěhovali historickou stříkačku

Lucie Steklá 2019-10-09 12:56:00

Od listopadu bude na deset let návštěvníkům zpřístupněna výstava nová, na dalších deset let. Jedná se o geologickou expozici Za krásou kamenů. Slavnostní vernisáž proběhne ve čtvrtek 31. října.

Z důvodů rekonstrukce domu Sokolů z Mor byla po 26 letech symbolicky ukončena „husitská“ expozice - Severozápadní Čechy od konce vlády Karla IV. do doby Jiřího z Poděbrad. Poslední prohlídka v lounském oblastním muzeu proběhla jako komentovaná. Nejdříve zazpíval pěvecký sbor Harmonie. Pak pánové „František Palacký, hejtman Matěj Louda z Chlumčan a mnich Kubík Pometlo“, (Jan Mareš, Martin Vostřel a Slávek Havrlant) provedli v historických kostýmech návštěvníky končící expozicí.

 První návštěvníci nedávné oslavy 130 let založení Musejního spolku v Lounech zažili překvapení. Před budovou stála „zápřahová hasičská stříkačka“ z roku 1864, vyrobená firmou R. A. Smékal - Smíchov. A vysvětlení je jednoduché. Z důvodů plánované opravy domu Sokolů z Mor, s níž souvisí ukončení husitské expozice po dlouhých šestadvaceti letech, se jako první stěhovala právě hasičská stříkačka. Podle slov ředitele Jiřího Matyáše by oprava domu měla trvat zhruba jeden rok.  

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/UČITELKA mateřské školy

Základní a mateřská škola Jesenice, okres Rakovník přijme kvalifikovaného pracovníka na pozici UČITEL/KA mateřské školy. Platové zařazení dle nař. vlády č. 341/2017 Sb., v aktuálním znění, příspěvek na stravu, NÁSTUP OD 1.2.2020. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte do 30. ledna 2020.
Tel.: 724 926 290
E-mail: konir@zsjesenice.cz


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Školáci bruslí na kluzišti v Žatci

Čtvrťáci ZŠ P. Bezruče v Žatci chodí o hodinách tělesné výchovy také na kluziště před radnicí si zabruslit. Zastihli jsme je tam v úterý 14. ledna kolem poledne....

Přehrát video
Postoloprty: Rozsvícení vánočního stromu

Zuška

Přehrát video