Obec si pochvaluje spolupráci s věznicí

Tomáš Skřipský 2019-11-02 07:54:00

DROUŽKOVICE/VŠEHRDY (tos) — Spolupráci s Věznicí Všehrdy při vykonávání obecně prospěšných prací úspěšně navázala droužkovická radnice. Uplynulý měsíc odsouzení například v obci čistili záchytné koše v kanálových vpustích pro „dešťovku”, včetně otevírání těžkých a zarostlých litinových kanálových poklopů.

Obec si na spolupráci pochvaluje nejen pro vstřícnou a rychlou komunikaci s vedením věznice při domluvě prací, která probíhá bez zbytečného protahování a se stoprocentní spolehlivostí, ale i pracovní morálku samotných odsouzených. Ti podle starosty Zdeňka Národy na rozdíl od vžitých představ pracují svědomitě a ochotně a neodmítají horší nebo fyzicky náročnou práci. „Spolupracují se zaměstnanci obce, zajímají se, co je třeba udělat, aby svůj čas plně využili a pomohli. Pomáhají při podzimním úklidu zeleně v obci, s údržbou živých plotů, sekáním trávy, hrabáním listí nebo čištění zarostlé trávy v chodnících,” chválí starosta.

Poprvé se vězni v obci objevili letos v dubnu, kdy v katastru Droužkovic likvidovali černou skládku s odpadem a hromadou těžkých ojetých pneumatik; vše ihned třídili do připravených kontejnerů. „Spolupráci s Vězeňskou službou Všehrdy a odsouzenými můžeme jenom doporučit ostatním obcím a všem, kteří se nebojí dát jim druhou šanci a pomoci jim opět se začlenit do společnosti a osvojit si pravidelné pracovní návyky,” uzavírá Zdeněk Národa.

Foto: Odsouzení ze Všehrd při čištění kanálových vpustí v Droužkovicích. Foto: Archiv obce

Napsal(a): Tomáš Skřipský

Komentáře

Nabídky práce

PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Želeč 2022: Svatojánská pouť a Buty

No tak co, tak co, tak co... Vždycky si přál, až bude popel i s kytarou, hou, vodou ať plavou, jen žádný hotel s křížkem nad hlavou...

Přehrát video
Rodinné zápolení s Hugem v Žatci

Tentokrát v Kapucínské zahradě - v rámci oslav 150 let dobrovolných hasičů v Žatci :-)

Přehrát video