Obec si pochvaluje spolupráci s věznicí

Tomáš Skřipský 2019-11-02 07:54:00

DROUŽKOVICE/VŠEHRDY (tos) — Spolupráci s Věznicí Všehrdy při vykonávání obecně prospěšných prací úspěšně navázala droužkovická radnice. Uplynulý měsíc odsouzení například v obci čistili záchytné koše v kanálových vpustích pro „dešťovku”, včetně otevírání těžkých a zarostlých litinových kanálových poklopů.

Obec si na spolupráci pochvaluje nejen pro vstřícnou a rychlou komunikaci s vedením věznice při domluvě prací, která probíhá bez zbytečného protahování a se stoprocentní spolehlivostí, ale i pracovní morálku samotných odsouzených. Ti podle starosty Zdeňka Národy na rozdíl od vžitých představ pracují svědomitě a ochotně a neodmítají horší nebo fyzicky náročnou práci. „Spolupracují se zaměstnanci obce, zajímají se, co je třeba udělat, aby svůj čas plně využili a pomohli. Pomáhají při podzimním úklidu zeleně v obci, s údržbou živých plotů, sekáním trávy, hrabáním listí nebo čištění zarostlé trávy v chodnících,” chválí starosta.

Poprvé se vězni v obci objevili letos v dubnu, kdy v katastru Droužkovic likvidovali černou skládku s odpadem a hromadou těžkých ojetých pneumatik; vše ihned třídili do připravených kontejnerů. „Spolupráci s Vězeňskou službou Všehrdy a odsouzenými můžeme jenom doporučit ostatním obcím a všem, kteří se nebojí dát jim druhou šanci a pomoci jim opět se začlenit do společnosti a osvojit si pravidelné pracovní návyky,” uzavírá Zdeněk Národa.

Foto: Odsouzení ze Všehrd při čištění kanálových vpustí v Droužkovicích. Foto: Archiv obce

Napsal(a): Tomáš Skřipský

Komentáře

Nabídky práce

Pracovní nabídka pro osoby se zdravotním omezením (ZTP, změněná pracovní schopnost)

Veřejné stravování CZ a.s. přijme zaměstnance na pozice POMOCNÁ KUCHAŘKA, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ, POKLADNÍ, VÝDEJČÍ OBĚDŮ, UKLÍZEČKA. Místo výkonu práce - Louny, Žatec a okolí, Slaný. Požadujeme samostatnost a spolehlivost, praxe v oboru není podmínkou.
Kontakt: p. Krupka
Tel.: 603 267 370


BRIGÁDA V CHRÁNĚNÉ DÍLNĚ

Chráněná dílna Tuchořice hledá pracovníky na HPP na tyto pozice PŘÍPRAVA PROVÁZKU NA NAVAZOVÁNÍ/UZLÍKOVÁNÍ, STROJNÍ NAVAZOVÁNÍ UZLÍKU NA DRÁTEK, STROJNÍ PŘEVÍJECÍ CHMELOVÉHO DRÁTKU (VHODNÉ PRO MUŽE). 20 hodin týdně, odměna 7 - 10 tisíc, dopravní spojení z Loun, Žatce i Podbořan. Nástup možný ihned.
Tel.: 723 588 312


ŘIDIČ - STŘÍDAČ

Pracovní příležitost pro lidi z Chomutova a okolí! Hledáme zaměstnance na pozici ŘIDIČE - STŘÍDAČE. Vhodné pro důchodce.
Tel.: 607 218 078


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Kněžické rybníky: žabí koncert na začátku května

Poslechněte si žabí sbor :-)

Přehrát video
MŠ Blšany - roušky pro děti i paní učitelku

I když děti již v budově školky nemusejí nosit roušky, venku je potřebují. Drahomíra Gramskopfová z Blšan jim i paní učitelce a kuchařce věnovala vlastnoručně ušité roušky.

Přehrát video