Nákladní ulice je již v provozu. Vykazuje ale řadu vad a nedodělků

Hedvika Mašková 2019-11-01 15:00:00

Neuběhly ani dva týdny, kdy byla po půl roce opět zprovozněna důležitá městská dopravní tepna – Nákladní ulice, a už se řidiči museli potýkat s omezením. Provedená rekonstrukce komunikace totiž neodpovídá požadavkům města. V procesu přejímání stavby byla zjištěna řada vad a nedodělků, které však nebrání jejímu užívání.

Minulé pondělí se začalo v části vozovky s frézováním zcela nového asfaltu. „Napojení asfaltové komunikace na trojřádek v určitých částech ulice nebylo provedeno v souvislé ploše. Povrch se bude opravovat i v jiných částech ulice, například u ostrůvku v horní části ulice nebo u křižovatky s ul. Svatováclavská“ informoval Marek Pataky z odboru rozvoje města.

Práce na odstraňování vad a nedodělků stále probíhají. Řidiči tedy musejí počítat s dalšími omezeními, ale už ne s úplným uzavřením komunikace. „Veškeré opravy budou probíhat za provozu,“ doplnil Marek Pataky.

Z důvodu vad a nedodělků nebyla Nákladní ulice převzata. Jelikož firma nesplnila daný termín, běží penále, které dle uzavřené smlouvy dělají 0,05 % z ceny díla. Rozsáhlá rekonstrukce Nákladní ulice vyšla na téměř dvacet milionů korun.

V rámci stavby došlo k výměně asfaltového povrchu, posunutí přechodů pro chodce, výstavbě části schodiště, úpravě parkovacích ploch, rozšíření a výstavbě chodníků v horní části ulice, vysázení zeleně i výměně čtyřicet let starého veřejného osvětlení.


Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/KA

SPŠ a OA Kadaň přijme UČITELE/UČITELKY - tělesné výchovy - s aprobací anglický jazyk pro SŠ - matematiky (i částečný úvazek) - odborných předmětů stavebních (i částečný úvazek) Nástup od 1.9.2022. Možnost zajištění bytu. Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace.
Tel.: 474 343 393 - 5
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz


PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Klaunka Pipi pro děti na Kadaňském pohádkovém festivalu

V úterý 24. 5. odpoledne oblíbený padák :-)

Přehrát video
Kadaňský pohádkový festival odstartován...

Začal v úterý 24. 5. v kině Hvězda s doprovodným programem před kinem a potrvá do pátku 27. 5. Tváří festivalu je Maxipes Fik, který v sobotu oslaví narozeniny...

Přehrát video