Nový chodník pro větší bezpečnost občanů

Hedvika Mašková 2019-11-13 14:00:00

Chodníky v obcích jsou mezi obyvateli v současnosti horkým tématem. V Čeradicích byl především z důvodu větší bezpečnosti pro občany vybudován zcela nový chodník po pravé straně při vjezdu do obce ze Žatce. Chodník byl vystaven s pomocí dotace za celkových 256 tisíc.

,,Stavbu chodníku jsme započali z důvodu zajištění bezpečnosti našich občanů. Na opačné straně totiž neustále stojí velké nákladní automobily a prostor je zúžen,“ vysvětlila starostka Čeradic Vladimíra Chybová a dodala: ,,Chodník u budovy bývalé obecné školy, kde budujeme komunitní dům pro seniory, byl vybudován s pomocí dotace z programu Obnovy venkova Ústeckého kraje. Výše dotace činila 166 tisíc korun. Celkem stál chodník 256 tisíc. Finanční rozdíl zaplatila obec Čeradice ze svých úspor.“

Prvotní dojem při vjezdu do obce zlepšuje také nově vysázená zeleň podél chodníku a již vyzděný plot z betonových tvarovek před budovou bývalé obecní školy. ,,Dále jsme požádali odbor dopravy o umístění značky zákaz stání podél chodníku, „doplnila Vladimíra Chybová.

V příštím roce se bude pokračovat a to budováním chodníku u hospody. Cílem je možnost dojít ze spodní části obce až na autobusovou zastávku bez přecházení silnice.

Nově vybudovaný chodník je jedním z několika rozjetých projektů obce. V současné době například probíhá jednání s projektovou kanceláří, jež byla vybrána k návrhu komunitního domova pro seniory. V budově bývalé obecní školy by mělo vzniknout nejenom deset bytů pro seniory, ale také společenská místnost pro setkávání občanů. Projekt by měl být do čtyř měsíců hotov.

,,Již byla projednána změna v užívání stavby jako objekt občanské vybavenosti. Doteď byla budova v katastru obce zapsána jako objekt k bydlení v rodinných domech,“ ozřejmila situaci starostka Čeradic a dodala: ,,Na rekonstrukci bychom rádi využili dotace z Ministerstva pro místní rozvoj, které přímo vypisuje programy na komunitní domy pro seniory.“

Obec Čeradice má rovněž schválenou dotaci na asfaltování a zadláždění sběrného dvora. Dále byl vybrán zhotovitel na střechu Kostela sv. Jana Nepomuckého v Kličíně. Úspěšným žadatelem o finance byla obec i v případě nové zahradní techniky.


Komentáře

Nabídky práce

STROJNÍ ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA A LOGISTIK, KURÁTOR CHMELAŘSKÉHO MUZEA

Chmelařství družstvo Žatec hledá zaměstnance na pozice STROJNÍ ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA A LOGISTIK, KURÁTOR CHMELAŘSKÉHO MUZEA. Nabízíme zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení, zajímavou práci, benefity v rámci sociálního programu. Podrobné podmínky na jednotlivé pozice najdete po rozkliknutí odkazu. Strukturovaný životopis zasílejte na uvedený e-mail.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415 733 207
WWW: https://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


PRŮVODCE A VÝSTAVÁŘ

Chrám Chmele a Piva v Žatci hledá PRŮVODCE a VÝSTAVÁŘE. Požadujeme spolehlivost, komunikativnost, cizí jazyk. Nabízíme 5 týdnů dovolené, příspěvek na stravování. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: ekonom@chchp.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

ZŠ TGM Podbořany: Poslední školní den a loučení s deváťáky

Školní ráno 30. června ve znamení loučení se školním rokem a pro žáky 9. třídy se školními léty...

Přehrát video
Hlubany Logit: Vyhlášení nejlepších projektů z 12. grantového kola fondu LOGIT

Petr Veselý, Kateřina Valešová a Tomáš Petr z Ústecké komunitní nadace přijeli 28. 6. do Podbořan - firmy Logit, aby předali symbolické šeky zástupcům podpořených organizací a celou akci zaznamenali.

Přehrát video