Speciální škola organizovala laskavé skutky. Žáci ze speciální školy jsou „laskavci“

Redakce 2019-11-16 08:11:00

Louny (vaň) Žáci speciálních tříd při Speciální základní škole v Lounech se pod vedením svých učitelek a asistentek zapojili do celorepublikového projektu „Jsem laskavec“, který vyhlašuje Nadace Karla Janečka a vybízí jím veřejnost ke konání dobrých skutků. Laskavci přihlášení do projektu mají realizovat libovolný šlechetný čin v období mezi 1. a 13. listopadem, na který připadá Mezinárodní den laskavosti.

„Nadšení našich žáků pro projekt bylo veliké a nápadů na laskavé skutky se sešlo mnoho, proto jsme se rozhodli zrealizovat v těchto dnech dva dobré činy,“ napsala nám učitelka a organizátorka projektu Štěpánka Vaňková.

Pátého listopadu do školy pozvali členy lounské pobočky Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých ČR (SONS Louny). Žáci jim připravili zábavný program a poté i kulinární zážitky. Hosty čekala dramatizace pohádky „Boudo budko“, tanec a písničky a poté se s dětmi přesunuli do kuchyňky, kde jim žáci vlastnoručně připravili pohoštění - chlebíčky, čaj, muffiny s jablky a čokoládou atd. - a všichni společně si zahráli stolní hry. Laskavá atmosféra se nesla celým odpolednem, byla protkaná úsměvy a povídáním, které příjemně plynulo a bavilo hosty i žáky v netradiční roli hostitelů.

O tři dny později vyrazili žáci vlakem vykonat další laskavý skutek, a to do Útulku pro opuštěná zvířata v Jimlíně. Pejskům a kočičkám přivezli kvalitní krmivo, pamlsky a hračky za neuvěřitelnou částku 7 358 korun, kterou se podařilo v rámci projektu vybrat pomocí sbírky, do které přispěli žáci, rodiče, pedagogové a další zaměstnanci a přátelé školy. Největším zážitkem ale bylo pro děti venčení pejsků za doprovodu dobrovolníků útulku. Výlet za laskavostí zakončili návštěvou psího hřbitova a zapálením svíček za zesnulá zvířátka.

„Účast v projektu měla žákům ukázat a dát jim na vlastní srdce pocítit, že laskavost je nakažlivá, plodí úsměvy a další laskavost. Za naše žáky si přejeme, abychom my všichni šířili dobro a laskavost nejen na Mezinárodní den laskavosti, a za nás organizátory, že energie vložená do projektu nebyla zbytečná a žáci si odnesou nadšení pro konání dobra i do budoucna, což bylo naším cílem a motivací,“ řekla na závěr Š. Vaňková. 

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336


KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK

Žatecký pivovar hledá nové zaměstnance na pozice KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK pro nově otevíranou restauraci. Nástup březen/duben. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: kec@zateckypivovar.cz


PRACOVNÍK DO DÍLENSKÉHO PROVOZU, TRAKTORISTA DO VÝROBY CHMELE

Emil Bureš HOPSERVIS s.r.o. (Holedeč 14, 438 01) přijme do hlavního pracovního poměru PRACOVNÍKY DO DÍLENSKÉHO PROVOZU (opravy zemědělských strojů) a TRAKTORISTY DO VÝROBY CHMELE. Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení v úkolové mzdě. Požadujeme flexibilitu a řádné plnění pracovních povinností.
Kontakt: Ing. Emil Bureš
Tel.: 415 722 515

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video