Mostecké uleví až obchvat

Soňa Šímová 2019-12-01 06:44:00

CHOMUTOV (soš) — V Nástupu číslo 46 jsme psali o vážné dopravní nehodě v Mostecké ulici. Obyvatelé přilehlých sídlišť si zde dlouhodobě stěžují na zhoršenou dopravní situaci. Zeptali jsme se tedy tiskové mluvčí magistrátu města Denisy Špeilové:

Plánuje město v nejbližší době v tomto úseku zvýšit bezpečnost a přidat osvětlení?

Mostecká ulice je teď velice vytížená. Ztížená dopravní situace v této lokalitě je ovlivněna rekonstrukcí ulice Tomáše ze Štítného a investičními akcemi společnosti SVS. Jednoznačně jí tedy pomůže dokončení těchto akcí a hlavně dostavba obchvatu. Díky prognózám můžeme po dokončení stavby očekávat úbytek počtu vozidel v Mostecké ulici o 50 až 70 procent. V současné době tudy projede více vozidel, než po Palackého třídě. Lze tedy předpokládat, že při snížení provozu ubyde také množství případných rizik a dopravních nehod. V rámci městských investic se budou v budoucnu přechody pro chodce v Mostecké ulici postupně osvětlovat.

Neuvažuje město o posílení hlídek městské policie v době hokejových a fotbalových utkání?

Posilování hlídek městské policie momentálně není v plánu, jelikož všechny akce v rámci ochrany veřejného pořádku nebo i kulturní a sportovní akce jsou již ze strany MěPo zajišťovány.

Foto: Soňa ŠÍMOVÁ

Napsal(a): Soňa Šímová

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/UČITELKA mateřské školy

Základní a mateřská škola Jesenice, okres Rakovník přijme kvalifikovaného pracovníka na pozici UČITEL/KA mateřské školy. Platové zařazení dle nař. vlády č. 341/2017 Sb., v aktuálním znění, příspěvek na stravu, NÁSTUP OD 1.2.2020. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte do 30. ledna 2020.
Tel.: 724 926 290
E-mail: konir@zsjesenice.cz


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Hrníčkování pro rodiče s dětmi v DDM Žatec

V domě dětí a mládeže se v pátek 17. 1. odpoledne hrníčkovalo s Janou Bělohoubkovou, která prozradila jednoduchý a přitom pro mnohé neznámý způsob vytvoření svého vlastního neopakovatelného hrníčku.

Přehrát video
Školáci bruslí na kluzišti v Žatci

Čtvrťáci ZŠ P. Bezruče v Žatci chodí o hodinách tělesné výchovy také na kluziště před radnicí si zabruslit. Zastihli jsme je tam v úterý 14. ledna kolem poledne....

Přehrát video