Majetek se rozrostl, o využití se teprve rozhodne

Tomáš Skřipský 2019-12-07 10:37:00

ÚDLICE (tos) — K významnému nárůstu obecního majetku došlo letos v Údlicích. Koncem uplynulého školního roku obec od Ústeckého kraje koupila za 8,5 miliónu korun místní zámeček a k tomu nádavkem zdarma dostala budovu Střední školy technické, gastronomické a automobilní Chomutov, která své někdejší údlické pracoviště přesídlila do areálu v chomutovské Cihlářské ulici. Jako další „pozornost” kraj na obec koncem prázdnin zdarma převedl tamní sportovní halu. Starosty Miloše Pavlíka jsme se zeptali:

Už víte, co s nově nabytým majetkem podniknete?

V zámku, který je relativně v dobrém stavu, zatím pořádáme kulturní a společenské akce, jako jsou zasedání zastupitelstva či setkávání občanů na „tvořivých dílnách“. O definitivním budoucím využití jsme ještě nerozhodli.

Jako jedna z možných variant se nabízí přesunout na zámek — možná jen dočasně — sídlo obecního úřadu, protože budova radnice je zralá na celkovou rekonstrukci. Definitivně o využití zámku rozhodneme v příštím roce.

A co budova školy a učiliště?

I tato budova je v relativně zachovalém stavu. Zatím v ní funguje školní kuchyně a jídelna, která vyváří kolem 140 jídel denně pro místní základní školu. V roce 2020 chceme připravit projektovou dokumentaci na přestavbu školy na domov pro seniory, případně další zařízení podobného typu, například dům s pečovatelskou službou či dům sociální péče.

Co chystáte v případě sportovní haly?

Sportovní hala je ze všech tří objektů, které jsme získali od kraje, v nejhorším stavu. Připravujeme její energetický audit, ze kterého vyplyne, jakým způsobem ji nejlépe zateplit a vytápět. V roce 2020 bychom chtěli požádat o dotaci na zateplení a začít s její rekonstrukcí.

Foto: Údlický zámeček, který obec letos koupila od Ústeckého kraje za 8,5 miliónu korun.

Napsal(a): Tomáš Skřipský

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/KA

SPŠ a OA Kadaň přijme UČITELE/UČITELKY - tělesné výchovy - s aprobací anglický jazyk pro SŠ - matematiky (i částečný úvazek) - odborných předmětů stavebních (i částečný úvazek) Nástup od 1.9.2022. Možnost zajištění bytu. Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace.
Tel.: 474 343 393 - 5
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz


PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Klaunka Pipi pro děti na Kadaňském pohádkovém festivalu

V úterý 24. 5. odpoledne oblíbený padák :-)

Přehrát video
Kadaňský pohádkový festival odstartován...

Začal v úterý 24. 5. v kině Hvězda s doprovodným programem před kinem a potrvá do pátku 27. 5. Tváří festivalu je Maxipes Fik, který v sobotu oslaví narozeniny...

Přehrát video