Spolupráce základní se střední školou nese ovoce

Redakce 2019-12-04 11:29:00

Pokračující spolupráce Základní školy Prokopa Holého v Lounech se Střední odbornou školou pro ochranu a obnovu životního prostředí Schola Humanitas se promítla v tomto školním roce do přínosných exkurzí.

 Deváťáci vyjeli v říjnu na pětidenní ekologický pobyt do Lesné v Krušných horách a pro nejlepší žáky 2. stupně uspořádala litvínovská škola výlet do IQLandie v Liberci. Spolu s nejúspěšnějšími žáky druhého stupně jely 5. listopadu do Liberce i skvělé sportovkyně, které postoupily v přespolním běhu až do republikového finále. Vyzkoušeli si různé experimenty, obdivovali hrající fontánu, komunikovali s robotem a také se zapojili do chemické show. Prvním společným "projektem" byl v září výlet pro žáky prvního stupně. Ti navštívili přehradu Fláje a odtud po zelené turistické značce prošli naučnou stezku až do Českého Jiřetína. Procházeli krásnou krajinou s řadou zajímavostí o nejstarším plavebním kanálu v Čechách, kterým se plavilo dřevo. Výlet všechny obohatil novými poznatky z přírody, historie i techniky. Všichni se skvěle bavili a odnesli si spoustu krásných zážitků.  

„Nejen za to, že akce byly pro naše žáky zcela zdarma, patří vedení Scholy Humanitas velké poděkování,“ napsali na facebook školy. Foto: archiv školy


Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video