Vyjádření Vlastimila Sedláčka z firmy SEKO Louny. Jde o Louny, ne o výhody

PI 2019-12-10 14:06:01

Louny (PI) Rád bych informoval veřejnost, jak je to s údajně černou stavbou ve firmě SEKO a.s a případným střetem zájmu s místními politiky. Firmu jsem založil v roce 1991 v garáži a postupně jsme ji na rodinném principu rozvíjeli do současnosti. Máme několik poboček po celém světě a vyrábíme velice složité díly do leteckých motorů a turbín. Při této výrobě nám těžko pomůže jakýkoli politik nebo politická strana – je „pouze“ nutné držet se na vrcholu inovací. Při výrobě využíváme naše know-how a postupy, nikoli známosti s politiky a snahu zaplatit si místní radní.

Za dobu mého podnikání firma SEKO žádala město Louny pouze dvakrát. Poprvé před 11 lety o odkup kontaminovaného pozemku, kde je 9 m navážka z bývalých kasáren. Podruhé se snažíme o odkup části pozemku (velikosti rodinného domku), který má sloužit k dostavění solární jachty, jež pod jménem „Louny“ bude vozit turisty po Praze.

Základnou pro jachtu se stalo panelové podloží. Loď jsme ale nestihli postavit do zimy, jak bylo plánováno. A proto, abychom ji mohli dokončit, našroubovali jsme na panely montovaný přístřešek, který není trvalou stavbou, ale je možné jej kdykoliv přemístit. Solární jachta má být v těchto prostorách dokončena do konce května 2020 a přemístěna do Prahy.

Pozemek jsme chtěli odkoupit a montovanou halu poté využít jako sklad. Navíc je z dálky patrné, že naši firmu obklopuje pouze skládka, kam se neustále naváží. Tím samozřejmě nepopíráme administrativní pochybení a snažíme se vše urovnat a podniknout veškeré úkony k legalizaci „stavby“. Nemáme jiný záměr, než dát vše do pořádku, jednáme veřejně a bez politického podtextu. Naše firma sponzoruje sport, kulturu, školy, školky a další činnosti nesouvisející s politikou. Svou podporu ničím nepodmiňujeme a poskytnuté dary jsme nikdy nevyužívali jako marketing či reklamu, co vše sponzorujeme. Jsme patrioty Loun a máme je rádi, proto se snažíme o vzájemnou synergii. Zaměstnáváme více jak 800 lidí, z toho zhruba 200 zaměstnanců v Lounech.

Vlastimil Sedláček, majitel SEKO Aerospace a.s.


Napsal(a): PI

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video