Věčně přeplněný kontejner nahradilo devět malých popelnic

Hedvika Mašková 2019-12-18 14:00:00

Do redakce nám dorazil dotaz týkající se kontejneru v ulici Volyňských Čechů u pošty. ,,Často chodím kolem pošty, kde jsou neustále přeplněné kontejnery, nepořádek kolem a smrad. Může s tím město něco dělat?“ ptá se čtenář J. K.

Kontejner, jenž se do nedávna nacházel na chodníku přímo nad budovou České pošty v ulici Volyňských Čechů, náležel bytovému domu situovanému přímo naproti přes ulici. Na problém jsme se zeptali ve společnosti Marius Pedersen, která v našem městě sběr, svoz a dopravu domovních odpadů zajišťuje.

,,Jsou to necelé dva týdny, kdy byl, na popud města, na místě nahrazen kontejner devíti popelnicemi. Nyní má každá bytová jednotka svou vlastní popelnici a nebude již docházet k dohadům, kdo z dotyčných obyvatel domu kontejner přeplňoval,“ vysvětlila společnost Marius Pedersen a dodala: ,,Jsme za to rádi. Kontejner byl vyvážen standardně jednou týdně vždy ve čtvrtek a v pondělí už z něj odpadky přetékaly.“

Stav, kdy jsou nádoby na odpad přeplněné a množství odpadu je i kolem nich, není nedopatřením svozové společnosti, ale majitelů či správců domů. Právě oni jsou podle vyhlášky zodpovědní za zajištění dostatečného počtu nádob na směsný odpad, za jejich pravidelný a dostatečný odvoz a za úklid v jejich okolí. Zaměstnanci svozových společností nejsou povinni automaticky uklízet odpad kolem nádob na směsný odpad.

Pokud i vás trápí něco v našem městě nebo máte tip na článek, napište nám na email fajkusova@ohremedia.cz nebo volejte na telefonní číslo 605 885 460.


Komentáře

Nabídky práce

TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

ZŠ TGM Podbořany: Poslední školní den a loučení s deváťáky

Školní ráno 30. června ve znamení loučení se školním rokem a pro žáky 9. třídy se školními léty...

Přehrát video
Hlubany Logit: Vyhlášení nejlepších projektů z 12. grantového kola fondu LOGIT

Petr Veselý, Kateřina Valešová a Tomáš Petr z Ústecké komunitní nadace přijeli 28. 6. do Podbořan - firmy Logit, aby předali symbolické šeky zástupcům podpořených organizací a celou akci zaznamenali.

Přehrát video