Věčně přeplněný kontejner nahradilo devět malých popelnic

Hedvika Mašková 2019-12-18 14:00:00

Do redakce nám dorazil dotaz týkající se kontejneru v ulici Volyňských Čechů u pošty. ,,Často chodím kolem pošty, kde jsou neustále přeplněné kontejnery, nepořádek kolem a smrad. Může s tím město něco dělat?“ ptá se čtenář J. K.

Kontejner, jenž se do nedávna nacházel na chodníku přímo nad budovou České pošty v ulici Volyňských Čechů, náležel bytovému domu situovanému přímo naproti přes ulici. Na problém jsme se zeptali ve společnosti Marius Pedersen, která v našem městě sběr, svoz a dopravu domovních odpadů zajišťuje.

,,Jsou to necelé dva týdny, kdy byl, na popud města, na místě nahrazen kontejner devíti popelnicemi. Nyní má každá bytová jednotka svou vlastní popelnici a nebude již docházet k dohadům, kdo z dotyčných obyvatel domu kontejner přeplňoval,“ vysvětlila společnost Marius Pedersen a dodala: ,,Jsme za to rádi. Kontejner byl vyvážen standardně jednou týdně vždy ve čtvrtek a v pondělí už z něj odpadky přetékaly.“

Stav, kdy jsou nádoby na odpad přeplněné a množství odpadu je i kolem nich, není nedopatřením svozové společnosti, ale majitelů či správců domů. Právě oni jsou podle vyhlášky zodpovědní za zajištění dostatečného počtu nádob na směsný odpad, za jejich pravidelný a dostatečný odvoz a za úklid v jejich okolí. Zaměstnanci svozových společností nejsou povinni automaticky uklízet odpad kolem nádob na směsný odpad.

Pokud i vás trápí něco v našem městě nebo máte tip na článek, napište nám na email fajkusova@ohremedia.cz nebo volejte na telefonní číslo 605 885 460.


Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336


KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK

Žatecký pivovar hledá nové zaměstnance na pozice KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK pro nově otevíranou restauraci. Nástup březen/duben. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: kec@zateckypivovar.cz


PRACOVNÍK DO DÍLENSKÉHO PROVOZU, TRAKTORISTA DO VÝROBY CHMELE

Emil Bureš HOPSERVIS s.r.o. (Holedeč 14, 438 01) přijme do hlavního pracovního poměru PRACOVNÍKY DO DÍLENSKÉHO PROVOZU (opravy zemědělských strojů) a TRAKTORISTY DO VÝROBY CHMELE. Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení v úkolové mzdě. Požadujeme flexibilitu a řádné plnění pracovních povinností.
Kontakt: Ing. Emil Bureš
Tel.: 415 722 515

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video