Projekt ukázal nezaměstnaným nový směr

Hedvika Mašková 2019-12-19 14:00:00

Skončilo devět cyklů projektu ,,Nový směr“, který podporoval zvýšení zaměstnanosti u osob dlouhodobě bez práce a opakovaně nezaměstnaných. Na závěrečné konferenci projektu byly představeny aktivity, výsledky projektu a také statistiky umístění osob do zaměstnání účastníkům z řad participantů a jejich zaměstnavatelů i pracovnicím z Úřadu práce v Lounech.

Projekt probíhal v devíti cyklech po dobu dvou let. Dlouhodobě či opakovaně nezaměstnaným osobám nabídl komplexní individuální pomoc. Součástí projektu byl i motivační a poradenský program, pomoc s přímou komunikací a doporučením konkrétnímu zaměstnavateli, pomoc s vyhledáváním a zprostředkováváním zaměstnání i zajištění pracovního uplatnění s příspěvkem na úhradu mzdových nákladů zaměstnavateli a také rekvalifikační kurzy.

Účastníci projektu měli největší zájem o rekvalifikační kurz Obsluha osobního počítače, Strážný a Kvalifikační kurz pro pracovníky v sociálních službách. Dále se participanti s chutí pustili do kurzů Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky, Mzdová účetní, Obsluha motovozíku a Asistent pedagoga.

Do devíti cyklů, které střídavě probíhaly v Žatci a Lounech, se celkově zapojilo 77 osob a 55 osob všechny aktivity projektu ukončilo. Ve většině cyklů převažovaly ženy. Osvědčení o úspěšném absolvování rekvalifikačního kurzu získalo 26 osob. Do zaměstnání nastoupilo třicet osob – 24 osob bylo umístěno na dotované pracovní místo, z toho dále v zaměstnání pokračuje deset osob, a 6 osob bylo umístěno na nedotované pracovní místo.

Realizátorem projektu bylo Vzdělávací centrum Podkrušnohoří, z.s. Projekt byl financován z Operačního programu Zaměstnanost ESF a státního rozpočtu.


Komentáře

Nabídky práce

STROJNÍ ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA A LOGISTIK, KURÁTOR CHMELAŘSKÉHO MUZEA

Chmelařství družstvo Žatec hledá zaměstnance na pozice STROJNÍ ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA A LOGISTIK, KURÁTOR CHMELAŘSKÉHO MUZEA. Nabízíme zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení, zajímavou práci, benefity v rámci sociálního programu. Podrobné podmínky na jednotlivé pozice najdete po rozkliknutí odkazu. Strukturovaný životopis zasílejte na uvedený e-mail.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415 733 207
WWW: https://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


PRŮVODCE A VÝSTAVÁŘ

Chrám Chmele a Piva v Žatci hledá PRŮVODCE a VÝSTAVÁŘE. Požadujeme spolehlivost, komunikativnost, cizí jazyk. Nabízíme 5 týdnů dovolené, příspěvek na stravování. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: ekonom@chchp.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

ZŠ TGM Podbořany: Poslední školní den a loučení s deváťáky

Školní ráno 30. června ve znamení loučení se školním rokem a pro žáky 9. třídy se školními léty...

Přehrát video
Hlubany Logit: Vyhlášení nejlepších projektů z 12. grantového kola fondu LOGIT

Petr Veselý, Kateřina Valešová a Tomáš Petr z Ústecké komunitní nadace přijeli 28. 6. do Podbořan - firmy Logit, aby předali symbolické šeky zástupcům podpořených organizací a celou akci zaznamenali.

Přehrát video