Projekt ukázal nezaměstnaným nový směr

Hedvika Mašková 2019-12-19 14:00:00

Skončilo devět cyklů projektu ,,Nový směr“, který podporoval zvýšení zaměstnanosti u osob dlouhodobě bez práce a opakovaně nezaměstnaných. Na závěrečné konferenci projektu byly představeny aktivity, výsledky projektu a také statistiky umístění osob do zaměstnání účastníkům z řad participantů a jejich zaměstnavatelů i pracovnicím z Úřadu práce v Lounech.

Projekt probíhal v devíti cyklech po dobu dvou let. Dlouhodobě či opakovaně nezaměstnaným osobám nabídl komplexní individuální pomoc. Součástí projektu byl i motivační a poradenský program, pomoc s přímou komunikací a doporučením konkrétnímu zaměstnavateli, pomoc s vyhledáváním a zprostředkováváním zaměstnání i zajištění pracovního uplatnění s příspěvkem na úhradu mzdových nákladů zaměstnavateli a také rekvalifikační kurzy.

Účastníci projektu měli největší zájem o rekvalifikační kurz Obsluha osobního počítače, Strážný a Kvalifikační kurz pro pracovníky v sociálních službách. Dále se participanti s chutí pustili do kurzů Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky, Mzdová účetní, Obsluha motovozíku a Asistent pedagoga.

Do devíti cyklů, které střídavě probíhaly v Žatci a Lounech, se celkově zapojilo 77 osob a 55 osob všechny aktivity projektu ukončilo. Ve většině cyklů převažovaly ženy. Osvědčení o úspěšném absolvování rekvalifikačního kurzu získalo 26 osob. Do zaměstnání nastoupilo třicet osob – 24 osob bylo umístěno na dotované pracovní místo, z toho dále v zaměstnání pokračuje deset osob, a 6 osob bylo umístěno na nedotované pracovní místo.

Realizátorem projektu bylo Vzdělávací centrum Podkrušnohoří, z.s. Projekt byl financován z Operačního programu Zaměstnanost ESF a státního rozpočtu.


Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/KA

SPŠ a OA Kadaň přijme UČITELE/UČITELKY - tělesné výchovy - s aprobací anglický jazyk pro SŠ - matematiky (i částečný úvazek) - odborných předmětů stavebních (i částečný úvazek) Nástup od 1.9.2022. Možnost zajištění bytu. Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace.
Tel.: 474 343 393 - 5
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz


PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Klaunka Pipi pro děti na Kadaňském pohádkovém festivalu

V úterý 24. 5. odpoledne oblíbený padák :-)

Přehrát video
Kadaňský pohádkový festival odstartován...

Začal v úterý 24. 5. v kině Hvězda s doprovodným programem před kinem a potrvá do pátku 27. 5. Tváří festivalu je Maxipes Fik, který v sobotu oslaví narozeniny...

Přehrát video