Čtvrtý adventní víkend v Dolním Poohří nabídne koncerty i setkání u stromečku

Redakce 2019-12-18 13:40:27

Kde strávit poslední adventní víkend, kam vyrazit na Štědrý den a kde bude otevřeno o vánočních svátcích? Připravili jsme pro vás tipy pro závěr roku 2019 v Dolním Poohří.

Čtvrtý adventní víkend 

• Na poslední adventní neděli se chystá na žateckém náměstí Svobody od 15 hodin program na ledové ploše a od 16 hodin zpěv koled v režii Žateckého okrašlovacího kolektivu.

• V Oblastním muzeu v Lounech oslaví poslední adventní neděli přípravou a ochutnávkami viktoriánských vánočních dobrot. Program, který doprovází vánoční výstavu, se koná od 10 do 15 hodin a naváže na něj koncert vánočních melodií v podání Josefa Bláhy a Marie Wiesnerové.

• Pohanské zvyky, spojené se zimním slunovratem, si můžete vyzkoušet v sobotu 21. prosince v Archeologickém skanzenu v Březně u Loun. Čekají vás ukázky pravěkého vaření, bubnování a tvořivý program, otevřeno od 13 do 16 hodin.

• Kapří trh se zábavným programem pro děti bude otevřen v sobotu i neděli od 11 do 17 hodin v parku u radnice v Chomutově. V sobotu od 14 hodin tam navíc své umění předvedou ledosochaři. Po oba dny posledního adventního víkendu pokračují na náměstí 1. máje vánoční trhy s kulturním programem ve stanu.

• Také čtvrtou adventní neděli se můžete projít s průvodcem slavnostně vyzdobeným zámkem Červený Hrádek. Připraveno je pět adventních prohlídek od 13 do 19 hodin, rezervace míst je nutná.

• Netradiční čekání na Ježíška představuje návštěva Muzea československého opevnění na Kočičáku u Chomutova. Jak vypadaly Vánoce v zákopech, se dozvíte během vzpomínkové akce v neděli 22. prosince od 10 do 15 hodin.


Adventní koncerty

• Dva adventní koncerty Loutny české za doprovodu mluveného slova Františka Kreuzmanna ml. si můžete vyslechnout v Chomutově v neděli 22. prosince. První začíná v 15 hodin v Galerii Lurago, druhý v 18 hodin v kostele svatého Ignáce. Další vánoční koncert se koná také v kostele svaté Kateřiny, v sobotu 21. prosince od 10 hodin vystoupí sbor NaHlas.

• Poslední adventní koncert zazní v sobotu 21. prosince zámkem v Klášterci nad Ohří. Účinkují Denisa Birošová a Martina Švandrlíková a smyčcový soubor Cantabile Strings, začátek v 18 hodin.

• V sobotu 21. prosince v 10 hodin si můžete přijít zazpívat koledy na Mírové náměstí do Loun. Doprovodí vás sbory Iluze a Senior Melody.

• Vánoční koncert Tria Cum Amore se bude v sobotu 21. 12. od 17 hodin konat v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Horním Ročově.

• V Kulturním domě v Lubenci se koná vánoční koncert v sobotu 21. prosince od 19 hodin.


Štědrý den

•Okrašlovací spolek Budíček pořádá program nazvaný Vánoční tradice v kostele Jana Křtitele ve Vroutku. Začíná ve 13.30 hodin, od 15 hodin se koná svátost s otcem Alexandrem a pěveckým sborem Egeria. K dispozici bude také betlémské světlo.

• Žádný rok nemůže na Štědrý den chybět na zámku Červený Hrádek u Jirkova živý betlém. Poklonit Ježíškovi se můžete od 11 do 15 hodin, průvod vyjde každou celou hodinu.

• Živý Betlém budou mít na Štědrý den i v Chomutově na náměstí 1. máje. Taktéž je otevřen od 11 do 15 hodin a doprovodí ho vánoční trh.

• V kostele svatého Ignáce na chomutovském náměstí 1. máje zazní o půlnoci Rybova Česká mše vánoční. Zpívá smíšený pěvecký sbor Hlahol za doprovodu Komorního orchestru města Chomutova.

• Ve sportovním duchu můžete prožít Štědrý den v Lounech. Na náměstí před radnicí startuje v 10 hodin Vánoční běh, kterému bude předcházet rozcvička. Startovné dobrovolné ve prospěch útulku v Jimlíně.

• Do kostela svatého Bartoloměje ve Smolnici na Lounsku si můžete přijít od 15 hodin zazpívat koledy.

V kostele svatého Petra v Lounech koncertuje o Štědrém večeru pěvecký sbor Harmonie z Loun, začátek ve 21.30 hodin.


Vánoční svátky

•Pokud si budete chtít během svátků zasportovat, vydejte se 26. prosince ke KZ Orfeum v Kadani. V 10.30 hodin tam startuje Štěpánský běh v městském parku. Trasa měří 5,6 km a startovné je 30 korun.

• Vyrazit můžete také bruslit. Kluziště je zdarma k dispozici na Mírovém náměstí v Kadani. Otevřeno pro veřejnost je denně od 13 do 18 hodin, na Štědrý den a Silvestra od 10 do 15 hodin.

• Na svatého Štěpána pobaví návštěvníky KD Zastávka v Lounech pravidelné odpoledne s Lounskou třináctkou, začátek ve 14 hodin.

• Astronomická společnost Chomutov zve 26. prosince na vánoční setkání s pozorováním, které se bude konat od 18 hodin na louce u bývalého kina Oko v Lipské ulici.

• S Klubem českých turistů se můžete 26. prosince vydat na zříceninu hradu Pravda v přírodním parku Džbán. Setkání nazvané Kouzlo vánočního lesa se koná mezi 11. a 12. hodinou, vlak z lounského nádraží vyjíždí v 9.38 hodin.


Vánoční výstavy

•V Regionálním muzeu v Žatci si můžete až do konce roku prohlédnout vánoční výstavu betlémů, která nabídne množství ukázek betlémářské práce z mnoha materiálů, jako je vosk, dřevo, papír, sklo, sláma či perníkové těsto. Na Štědrý den můžete na tuto výstavu přijít od 13 do 17 hodin, o dalších svátcích je zavřeno.

• V kadaňském Františkánském klášteře bude i poslední adventní víkend otevřena výstava Kouzlo dřevěných hraček, která představuje tradiční výrobu v Krušných horách. Přístupné od 10 do 17 hodin.

V Oblastním muzeu v Lounech připomíná vánoční dobu před 130 lety, kdy bylo muzeum založeno, výstava Čas radosti, rozmilosti. Přijít si ji prohlédnout můžete i na Štědrý den od 10 do 16 hodin, a to zdarma.


Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/KA

SPŠ a OA Kadaň přijme UČITELE/UČITELKY - tělesné výchovy - s aprobací anglický jazyk pro SŠ - matematiky (i částečný úvazek) - odborných předmětů stavebních (i částečný úvazek) Nástup od 1.9.2022. Možnost zajištění bytu. Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace.
Tel.: 474 343 393 - 5
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz


PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Klaunka Pipi pro děti na Kadaňském pohádkovém festivalu

V úterý 24. 5. odpoledne oblíbený padák :-)

Přehrát video
Kadaňský pohádkový festival odstartován...

Začal v úterý 24. 5. v kině Hvězda s doprovodným programem před kinem a potrvá do pátku 27. 5. Tváří festivalu je Maxipes Fik, který v sobotu oslaví narozeniny...

Přehrát video