Novoroční pochody rozhýbou ztuhlá těla

Redakce 2019-12-30 10:01:00

Až se vám o svátky stane, že vás bude bolet od ležení u televize celé tělo, nezoufejte, turisté v celém okrese pořádají řadu akcí. Nabídneme vám tu pár tipů, nebo se prostě zvedněte z pohovky a vyrazte na vycházku.

Již posedmnácté v řadě můžete vyrazit s členy žateckého Klubu českých turistů na novoroční vycházku kolem řeky. Start je 1. ledna ve 13 hodin na lávce u koupaliště. Zhruba 4,5 kilometru dlouhá trasa vede podél Ohře do Stroupče, kde bude připravený oheň k opékání přinesených buřtu. Stejnou cestou se pak všichni vydají zpátky do Žatce.

Od budovy gymnázia vycházejí na svou vycházku turisté v Podbořanech. Novoroční procházka startuje ve 13 hodin a vybrat si můžete ze dvou tras 6 a 10 kilometrů. Na svůj již patnáctý Předsilvestrovský výšlap na Pravdu se chystají občané Touchovic a Opočna. Vyjíždějí v sobotu 28. prosince za deset minut deset vlakem. S sebou berou dobrou náladu a polínko na oheň. O dva dny dříve ve čtvrtek 26. prosince vyrážejí lounští turisté na Pravdu. Účastníci pochodu Kouzlo vánočního lesa se na zřícenině hradu sejdou mezi 11. – 12. hodinou.

Novoroční výstup na Blšanský Chlum spojí turisté s veřejnou sbírkou Novoroční čtyřlístek, přispět na ni můžete přímo na vrcholu 293 metrového vrchu. Vyráží se mezi desátou a půl jedenáctou od lounského Kauflandu. Na shodnou sbírku můžete přispět i po výstupu na Oblík. Již 43. ročník turistického pochodu startuje v 8.30 hodin na Nový rok ze Suzdalského náměstí v Lounech.

Na novoroční pochod na Krásnou vyhlídku se chystají i Peručtí. Sraz je v půl jedné na Tyršově cvičišti v Peruci. Ve vedlejších Stradonicích se sejdou turisté ve 14 hodin u tamního hostince, cílem je vyhlídka Stradonka. 

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/KA

SPŠ a OA Kadaň přijme UČITELE/UČITELKY - tělesné výchovy - s aprobací anglický jazyk pro SŠ - matematiky (i částečný úvazek) - odborných předmětů stavebních (i částečný úvazek) Nástup od 1.9.2022. Možnost zajištění bytu. Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace.
Tel.: 474 343 393 - 5
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz


PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Škola škole: ředitel GSOŠ Podbořany a manažerka Nadace Via

V úvodu charitativního koncertu Jiří Marhold spolu s Vendulou Humlovou poděkoval organizátorům a přispěvatelům za neutuchající zájem pomáhat. V tomto případě dětem a uprchlíkům v Koločavě. 27. 5. 22

Přehrát video
Klaunka Pipi pro děti na Kadaňském pohádkovém festivalu

V úterý 24. 5. odpoledne oblíbený padák :-)

Přehrát video