Novoroční pochody rozhýbou ztuhlá těla

Redakce 2019-12-30 10:01:00

Až se vám o svátky stane, že vás bude bolet od ležení u televize celé tělo, nezoufejte, turisté v celém okrese pořádají řadu akcí. Nabídneme vám tu pár tipů, nebo se prostě zvedněte z pohovky a vyrazte na vycházku.

Již posedmnácté v řadě můžete vyrazit s členy žateckého Klubu českých turistů na novoroční vycházku kolem řeky. Start je 1. ledna ve 13 hodin na lávce u koupaliště. Zhruba 4,5 kilometru dlouhá trasa vede podél Ohře do Stroupče, kde bude připravený oheň k opékání přinesených buřtu. Stejnou cestou se pak všichni vydají zpátky do Žatce.

Od budovy gymnázia vycházejí na svou vycházku turisté v Podbořanech. Novoroční procházka startuje ve 13 hodin a vybrat si můžete ze dvou tras 6 a 10 kilometrů. Na svůj již patnáctý Předsilvestrovský výšlap na Pravdu se chystají občané Touchovic a Opočna. Vyjíždějí v sobotu 28. prosince za deset minut deset vlakem. S sebou berou dobrou náladu a polínko na oheň. O dva dny dříve ve čtvrtek 26. prosince vyrážejí lounští turisté na Pravdu. Účastníci pochodu Kouzlo vánočního lesa se na zřícenině hradu sejdou mezi 11. – 12. hodinou.

Novoroční výstup na Blšanský Chlum spojí turisté s veřejnou sbírkou Novoroční čtyřlístek, přispět na ni můžete přímo na vrcholu 293 metrového vrchu. Vyráží se mezi desátou a půl jedenáctou od lounského Kauflandu. Na shodnou sbírku můžete přispět i po výstupu na Oblík. Již 43. ročník turistického pochodu startuje v 8.30 hodin na Nový rok ze Suzdalského náměstí v Lounech.

Na novoroční pochod na Krásnou vyhlídku se chystají i Peručtí. Sraz je v půl jedné na Tyršově cvičišti v Peruci. Ve vedlejších Stradonicích se sejdou turisté ve 14 hodin u tamního hostince, cílem je vyhlídka Stradonka. 

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336


KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK

Žatecký pivovar hledá nové zaměstnance na pozice KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK pro nově otevíranou restauraci. Nástup březen/duben. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: kec@zateckypivovar.cz


PRACOVNÍK DO DÍLENSKÉHO PROVOZU, TRAKTORISTA DO VÝROBY CHMELE

Emil Bureš HOPSERVIS s.r.o. (Holedeč 14, 438 01) přijme do hlavního pracovního poměru PRACOVNÍKY DO DÍLENSKÉHO PROVOZU (opravy zemědělských strojů) a TRAKTORISTY DO VÝROBY CHMELE. Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení v úkolové mzdě. Požadujeme flexibilitu a řádné plnění pracovních povinností.
Kontakt: Ing. Emil Bureš
Tel.: 415 722 515

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video