V Břvanech hořel dům, škoda je milion a půl

Lucie Steklá 2019-12-29 15:48:21

Tři hasičské jednotky zasahovaly u požáru rodinného domu v Břvanech.

Požár byl nahlášen před pátou hodinou ranní. Domek byl zasažen požárem celý. "Hasiči nasadili tři vodní proudy a během půl hodiny jej lokalizovali. Po té dům prohledávali termokamerou a vyhledávali skrytá ohniska. Dva lidé se nadýchali kouře," řekl k požáru Lukáš Marvan, mluvčí hasičského sboru Ústeckého kraje.  Škoda byla odhadnuta na 1,5 milionu korun. Příčinu na místě vyšetřuje Technický ústav požární ochrany.


A jak hasiči v Ústeckém kraji prožili Štědrý den? Během Štědrého dne a noci vyjížděly hasičské jednotky v Ústeckém kraji ke čtyřem požárům.

První byl nahlášen 24. 12. v 16:21 v Kostelci nad Ohří, okres Litoměřice, kde hořela garáž se dvěma zaparkovanými auty. Hasiči nasadili tři vodní proudy. Hořela obě zaparkovaná auta. Hasiči z garáže vynesli tlakovou lahev a kanystry s naftou, a ochladili je. Požár zlikvidovali v 17:58. Pravděpodobná příčina vzniku požáru byla technická závada na autobaterii v nabíječce. Předběžně odhadnutá škoda 700 tisíc Kč. 

V 17:49 byl nahlášen požár v Masarykově ulici v Ústí nad Labem, u polikliniky. Hořel vánoční stromeček v bytě. Požár byl uhašen před příjezdem jednotky ručním hasicím přístrojem. Hasiči dohasili žhnoucí zbytek stromečku a byt odvětrali. Příčinou vzniku požáru byla zapálená prskavka. 

V 19:24 byl nahlášen požár rodinného domu v Ústí nad Labem – Klíši, v ulici V Přírodě. Hořelo v obýváku propojeném s kuchyní. Hasiči požár zlikvidovali ve 20:14. Příčinou byla nedbalost při zapalování prskavky. 

V 5:38, 25. 12. byl nahlášen požár v Obvodové ulici v Ústí nad Labem – Krásném Březně. Hořel závěs a papír. Požár byl uhašen před příjezdem jednotky.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/KA

SPŠ a OA Kadaň přijme UČITELE/UČITELKY - tělesné výchovy - s aprobací anglický jazyk pro SŠ - matematiky (i částečný úvazek) - odborných předmětů stavebních (i částečný úvazek) Nástup od 1.9.2022. Možnost zajištění bytu. Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace.
Tel.: 474 343 393 - 5
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz


PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Charitativní koncert Škola škole. Jarní píseň

Slova Václav Čtvrtek, hudba Petr Eben - Jarní... Vyšlo slunce nad mraky, čarovalo zázraky! Kulturní dům v Podbořanech, pátek 27. 5. 2022

Přehrát video
Škola škole: ředitel GSOŠ Podbořany a manažerka Nadace Via

V úvodu charitativního koncertu Jiří Marhold spolu s Vendulou Humlovou poděkoval organizátorům a přispěvatelům za neutuchající zájem pomáhat. V tomto případě dětem a uprchlíkům v Koločavě. 27. 5. 22

Přehrát video